Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cykliczna utrata połączenia z internetem, przyczyna

25 Paź 2018 00:33 195 2
  • Poziom 4  
    Witam,

Kilka razy dziennie tracę połączenie z internetem na 20sek-3min. Dzwoniłem do dostawcy i ponoć linia jest idealna, wszystko w porządku. Wymieniałem 2 razy router (ten który mam to już jest trzeci). Łączę się z routerem po kablu, ale w momencie utraty połączenia internet na WiFi też nie działa. Kilka razy na poprzednich modemach zdarzał się też problem utraty pakietów. Sprawdzałem też 3 różne kable ethernetowe i bez różnicy. Internet jest dostarczany przez kablówkę. Router to Cisco EPC3928.

I jeszcze jedno pytanie:

Czy w takim gniazdku jeżeli przełączę kabel do pozostałych dwóch miejsc, to normalnie powinno być połączenie? Bo jeżeli próbowałem przełączyć kabel, to router nie chciał złapać połączenia będąc podłączonym do któregokolwiek wejścia, oprócz tego widocznego na zdjęciu.

Technicy też byli u mnie w domu 3 razy i za każdym razem okazywało się że jest wszystko w porządku i tak jest przez większość czasu. Po prostu czasami tracę połączenie z internetem i nie widać tego w logach u dostawcy, lub w ciągu 5 minut jak przychodzi technik. Myślałem, że to wina mojego PC, gdyby nie to że w trakcie utraty połączenia Wi-Fi też nie może się połączyć.
  • Poziom 26  
    A co mówią LEDy na panelu przednim rutera w momencie utraty łączności? Od tej obserwacji powinieneś zacząć.
    Wystarczy, że cieć zrobi zwarcie w piwnicy i wzmacniak zresetuje linię...
    Jeżeli znika Uplink i Downlink i zaraz wraca to może być wspomniana przerwa w zasilaniu. A to problem zarządcy budynku a nie operatora. Jeżeli UL i DL świecą, a zaczyna migać LED Online to może być problem z uwierzytelnieniem u operatora.
    Jeśli chodzi o puszkę, to internet ma być wpięty tam gdzie jest. Pozostałe gniazda służą do radia i TV, a wszystkie te sygnały porozdzielane są filtrami by sobie nie bruździły.
  • Poziom 43  
    Bromczak napisał:
    Czy w takim gniazdku jeżeli przełączę kabel do pozostałych dwóch miejsc, to normalnie powinno być połączenie? Bo jeżeli próbowałem przełączyć kabel, to router nie chciał złapać połączenia będąc podłączonym do któregokolwiek wejścia, oprócz tego widocznego na zdjęciu.

I prawidłowo - to gniazdko ma zapewne tor DATA, TV.
    Tylko pod torem DATA będzie działał modem, gdyż tylko tam jest wydzielony kanał zwrotny dla internetu w modemorouterze (modemie) kablowym.
    Bromczak napisał:
    Router to Cisco EPC3928.

To modemorouter.
    Ma on panel logowania - wstaw foto jak wyglądają wartości dla kanałów Downstream i kanałów Upstream.