Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana stanu włącznika zdalnie sterowanego po włączeniu napięcia

tarma78 25 Paź 2018 08:39 138 1
  • Poziom 2  
    Zmiana stanu włącznika zdalnie sterowanego po włączeniu napięcia

Witam,
    Proszę o poradę w sprawie przełącznika sterowanego pilotem zakupionego w ChRL. Urządzenie to zakupiłem do podłączenia z wentylatorem w łazience, który jest na wspólnym obwodzie z oświetleniem. Dotychczas każde włączenie światła w łazience powodowało uruchomienie wentylatora. Wiadomo, że jego praca pożądana jest w ściśle określonych sytuacjach, a każdorazowy szum jego pracy podczas wejścia do łazienki jest po prostu irytujący. W tym celu podłączyłem ww. urządzenie, które działa. Wentylator można wyłączyć pilotem, następnie w razie potrzeby uruchomić. Nie przewidziałem natomiast, że każde włączenie światła uruchamia wentylator – pomimo tego że poprzednio był on wyłączony. Po zaniku napięcia i ponownym pojawieniu się na jego zaciskach wchodzi on w stan włączenia. Wewnątrz obudowy nie ma żadnej zworki, mikroprzełącznika, który odpowiadałby za stan początkowy urządzenia.
    Czy istnieje możliwość zmiany stanu przełącznika na OFF po pojawieniu się na jego zaciskach napięcia bez specjalnie skomplikowanej ingerencji w jego elektronikę?
    Sprawdziłem, że na rynku są (lub były) podobne produkty sygnowane przez polskiego producenta z wbudowaną zworką rozwiązującą ten problem.
  • Poziom 16  
    Jak niema zworki to może przekaźnik pomiędzy odbiornikiem a wentylatorem?