Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustawić biosa by działał Radeon 9550

nelik1987 30 Sie 2005 20:27 1826 13
  • #1 30 Sie 2005 20:27
    nelik1987

Poziom 31  

Mam problem bo nie mogę uruchomić nowokupionej karty graficznej !
    Kupiłem Radeona 9550 128 bit 256 MB, poprzedania karta do GF2 64 MB

jak ja podłaczam to tak jak by nie było sygnału jak bym miał kabekl odłaczony nie wiem co sie dzieje karta jest napewno sprawna sprawdzałem na innym kompie !

to takze nie jest problem zasilania bo odłaączyłem wszytskie rzeczy i też nie ruszyła!! przesylem foto ekranu biosam mozę trzeba coś przestawić a ja o tym nie wiem

po pierwsze nie idzie ustawić na AGP 8x bo płyta jest za stara ale moze coś innego trzeba ustawić?
    Jak ustawić biosa by działał Radeon 9550

0 13
  • #2 30 Sie 2005 20:30
    kamel_w
    Poziom 18  

To znaczy że płyta ma tylko AGPx4, a karta ma tylko x8.

0
  • #3 30 Sie 2005 20:39
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

1. Jakiej firmy jest ta karta?
    2. Czy karta nie ma dodatkowego złącza zasilającego?
    3. Jaką masz płytę główną?
    4. Jaki masz zasilacz (moc, firma, oznaczenie)?

0
  • #4 30 Sie 2005 21:05
    nelik1987

Poziom 31  

kamel_w napisał:
    To znaczy że płyta ma tylko AGPx4, a karta ma tylko x8.

źle napisałem -> płyta ma 4x agp a karta ma 8xAGP
    Dobra nie chciało mi sie tyle parametrów pisać ale z tego co widzę to karta nie ma wejscia na dodatkowe zasilanie a na fotkach chyba wszytsko widać nie wiem co to jet za płyta główna moze ktoś wie też jets fotka a karta graficzna jest firmy SAPPHIRE chyba bo tak jest na wiatraku napisane i na płycie ze sterownikami !! własnie się od kolego dowiedziałem zę mam za starego biosa czy to prawda
    Jak ustawić biosa by działał Radeon 9550Jak ustawić biosa by działał Radeon 9550Jak ustawić biosa by działał Radeon 9550Jak ustawić biosa by działał Radeon 9550

0
  • #5 30 Sie 2005 21:06
    robert45
    Poziom 21  

A sterowniki zainstalowane?
    AGP w sterach nie ustawiaj na x8 bo będzie blue scren.

0
  • #6 30 Sie 2005 21:11
    Kolobos
    Spec od komputerów

Sam mam Radeona 9550 i dziala normalnie na plycie z AGPx4, wiec i Twoja karta tez powinna.

0
  • #7 30 Sie 2005 21:29
    K!lleR
    Poziom 39  

Zaktualizuj BIOS i wtedy będzie jasne czy to BIOS czy coś innego.

0
  • #8 31 Sie 2005 00:01
    tzok
    Moderator Samochody

Obawiam się, że skoro całkiem nie działa (tzn. rozumiem że z tą kartą nawet obraz BIOSu Ci się nie pokazuje) to już z tą płytą nie zadziała. Najprawdopodobniej problem jest z wydajnością zasialnia AGP, bo bez sterowników karta pracuje w standardowym, bezpiecznym trybie, nie wykorzystuje AGP ani żadnej formy akceleracji sprzętowej. BIOS raczej nie ma tu nic do rzeczy... w ramach testu uruchomiłem kiedyś GF-FX5200 na płycie pod PII na chipsecie i440LX (chyba z 1998r) i działał, mimo że płyta miała AGP 2x a karta jest 8x.
    Niemniej czasem jest tak, że niektóre kombinacje płyta-karta ze sobą nie działają i nic się na to nie poradzi, pozostaje tylko wymienić jedno albo drugie.

P.S.
    "Fajny" zasilacz masz... nie ma to jak Megabajt.

0
  • #9 31 Sie 2005 14:00
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

tzok napisał:
    w ramach testu uruchomiłem kiedyś GF-FX5200 na płycie pod PII na chipsecie i440LX (chyba z 1998r) i działał, mimo że płyta miała AGP 2x a karta jest 8x.

Ciekawe, bo z tego co wiem, to karty AGP x8 fizycznie nie pasują do slotu AGP x2. Poza tym, nawet gdyby Ci się udało wsadzić tą kartę, to poszłaby z dymem z uwagi na różnice w napiąciach na liniach sygnałowych chociażby. Chipset LX obsługiwał AGPx1, a nie x2.
    Więcej możesz sobie poczytać tutaj: http://www.interfacebus.com/Design_Connector_AGP.html

0
  • #10 31 Sie 2005 14:10
    tzok
    Moderator Samochody

Chipset LX obsługiwał AGP 2x a karta działała i działa do dzisiaj... karta ma uniwersalne złącze (dwa nacięcia) więc pasowała do slotu AGP 2x.
    Płyta była Asus P2L97 i zapewniam, że działało, niestety nie mam już tej płyty i nie mogę tego udokumentować.

AGP 2x obsługiwało karty 1.5V a mój FX5200 również może pracować z takim napięciem.

Zasada jest taka, że jeśli nowa karta wejdzie do starej płyty to będzie działać, uważać należy natomiast na nowe płyty i stare karty, bo co prawda niekiedy pasują mechanicznie (sloty bez "przegródek") ale włożenie karty AGP 2x do płyty 4x/8x skończy się uszkodzeniem portu AGP.

0
  • #11 31 Sie 2005 15:35
    MiL999
    Poziom 26  

Byc moze masz za malo wydajny zasilacz. Odlacz niepotrzebne urządzenia i dopiero spróbuj odpalic komputer. Moze to cos pomoze.

0
  • #12 31 Sie 2005 16:10
    tzok
    Moderator Samochody

Nie stawiał bym na zasilacz... co prawda to Megabajt/L&C ale w końcu "400W"... prędzej stabilizator na płycie "nie wyrabia".

P.S.
    :arrow: speedy9, co powiesz na to :?:

0
  • #13 31 Sie 2005 18:51
    robert45
    Poziom 21  

Z moich doświadczeń płyta BH6 na 440BX po włożeniu ATI 9200 wszystko jest OK-też bałem się o napięcie.Acha ale AGP ustawione w sterach na x1.AGP x 2 powodowało totalny pad.

0
  • #14 31 Sie 2005 21:55
    nelik1987

Poziom 31  

MiL999 napisał:
    Byc moze masz za malo wydajny zasilacz. Odlacz niepotrzebne urządzenia i dopiero spróbuj odpalic komputer. Moze to cos pomoze.

jak chcesz pomagać to czytaj wcześniejsze posty napisałem przecież ze już tak zrobiłem i odrazu to wykluczam !!!

Dodano po 2 [minuty]:

dodam jezcze tylko ze problem rozwiazany żadna z nowszych kart nie chce ruszyć na tej płycie jakiś szmelc :) jedynie chodzi na niej GeForce 4 :) i to jets max powiem klijentowi ze trzeba wymienić płytkę :D

DO MODA proszę o zamknięcie tematu !!!

Moderowany przez jankolo:

Temat zamykam

0