Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Z710 - Po serwisie, nie działa myszka USB, klawisze funkcyjne Lenovo i in

25 Paź 2018 10:21 423 15
  • Poziom 7  
    Dzień dobry. Mam duży problem z niedziałającą myszką pod USB.
    Laptop był w naprawie, gdzie robiono płytę główną która uległa uszkodzeniu po przepięciu.
    Wszystko byłoby fajnie, bo zrobili płytę główną z tym, że nie działa żadna myszka podpięta pod USB. Wyskakuje komunikat "nie rozpoznano urządzenia USB". Dziwne jest to, że podpięta pod HUB USB, myszka działa. Z pendrive nie ma żadnego problemu, z telefonami również. Po tej nieszczęsnej naprawie, nie działają również klawisze funkcyjne Lenovo (tryb samolotowy, rozjaśnianie, ściszanie itp.) jak też bluetooth.
    Oddałem Laptop do reklamacji, bo należy się 3 miesiące i zrobili tylko downgrade systemu z Windows 10 pro, na 8.1 pro, oczywiście formatując cały dysk C. Nie pomogło nic. Teraz wyjeżdżam na dłużej za granicę i nie mam czasu na ponowną reklamację.
    Może ktoś doradzić, co mam począć w takiej sytuacji? Przeszukałem chyba cały internet i żadne z proponowanych rozwiązań nie działa.

• Poziom 43  
    Reklamować ponownie. Na jakiej podstawie zrobili Ci downgrade OS?
  • Poziom 7  
    Podobno na system nośnikach USB normalnie wykrywał myszkę, więc stwierdzili, że to Windows 10 robi problem.

• Poziom 43  
    W takim razie i w Windows powinien wykrywać.
    Wszystkie sterowniki zainstalowane?
    Wklej screena z Menadżera Urządzeń.
  • Poziom 7  
    Lenovo Z710 - Po serwisie, nie działa myszka USB, klawisze funkcyjne Lenovo i in [/img]

• Poziom 43  
    Zainstaluj sterowniki Chipsetu odpowiednie dla Twojego systemu.
    https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/products/l...eries-laptops/ideapad-z710-notebook/downloads
    To Nie rozpoznane urządzenie to mysz rozumiem? Odłącz ją na czas instalacji.
  • Poziom 7  
    Nie mogę tego zainstalować. Wyskakuje komunikat "kopiowanie plików nie powiodło się". Oczywiście uruchomiłem jako administrator....
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Wybrałeś właściwy system operacyjny?
  • Poziom 7  
    Tak. Win 8.1 64 bit. Tylko, że na stronie jest do Lenovo G710 a ja mam Z710. Ale to chyba te same sterowniki?
  • Pomocny post

Poziom 43  
  • Poziom 7  
    Zacząłem instalować z tego drugiego linka i ekran zgasł. Wskaźnik myszy tylko jest. Co teraz?
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Poruszyć kursorem...ekran nie powinien gasnąć w trakcie instalacji tego sterownika. Zaczekaj chwilę.
  • Poziom 7  
    Kilka razy jakby mrugnął ekran blokady i później nic. Czekam i nic. Kursor tylko jest. Teraz piszę z telefonu.

• Poziom 43  
    Wciśnij CTRL-ALT-DEL i sprawdź czy możesz Menadżer zadań uruchomić.
  • Poziom 7  
    Wylogował się sam. Po zalogowaniu instalator chipsetu od nowa i ta sama sytuacja. Ok. Teraz się udało. Resetuje się.

Dodano po 5 [minuty]:

Sytuacja ta sama. Nie rozpoznano urządzenia USB.

• Poziom 35  
    Albo zły BIOS albo południe do wymiany, naprawa nie jest zrealizowana do końca, tylko reklamacja ma sens, nie rozumiem, co to za serwis co naprawia połowicznie...