Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec 1 funkcyjny Chaffoteaux z zasobnikiem CWU wykonuje często krótkie cykle

Jey Key bez F 25 Paź 2018 12:42 228 0
 • #1
  Jey Key bez F
  Poziom 1  
  Witam,
  mam problem z piecem Chaffoteaux Talia evo Green 25 Eu o mocy 22 kw pracuje z Modułem strefowym Ariston MGM II Evo oraz zasobnikiem wody 120l. Czyli ogrzewanie CWU oraz CO.
  Dom o pow. 120m2, nowy – 1 strefa (piętro) grzejniki, 2 strefa (parter) „podłogówka”.
  „Zależność” 1 strefy ustawiona tylko od sondy umieszczonej na zewnątrz budynku,
  Zależność” 2 strefy na max od sterownika expert control senseye firmy Ariston umieszczonego w salonie na parterze.
  Meritum problemu – szczególnie w okresie przejściowym (jesień, wiosna) piec bardzo często się załącza, aby pochodzić zaledwie kilka sekund i gaśnie, parę minut przerwy i znowu kolejny cykl w którym wiadomo startuje na Maksa, by po chwili palnik obniżył prace na 1 kreskę po czym gaśnie (w między czasie pompy obiegowe pracują) i tak „w koło Macieju”. Podejrzewam, że drastycznie obniża to sprawność (częste załączenia z maks mocą) oraz skraca żywotność pewnych elementów - ogromna liczba cykli.
  2 serwisantów wskazanych na stronie Chaffoteaux (jako super Serwis) nie potrafiło wymyślić rozwiązania, które rozwiązałoby jakoś problem.
  Próbowano zmian z krzywą grzewczą 1 strefy, ze zmniejszeniem mocy regulowanej CO, oraz opóźnieniem zapłonu CO (niestety tylko 210 sekund) – wszystko to nic nie zmienia.
  Jak jest na dworze bardzo zimno – to piec chodzi stosunkowo długo na „niskich obrotach” i jest ok, ale okres przejściowy to dramat…latem za to jest wyłączane na sterowniku grzanie CO i problemu też nie ma.
  Proszę o pomoc kogoś, kto ma pomysł jak rozwiązać problem.
  Dziękuję!
  Abnegat techniczny