Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie wymiennika pionowego Galmet SGW(S)B

25 Paź 2018 14:11 471 8
  • Poziom 7  
    Witam

Mam problem podlaczenia wymmienika, mianowicie sa dwie wezownice, jedna ma sluzyc do zasilania (podlaczona do kotla elektrodowego) natomiast druga ma odbierac cieplo i bedzie podlaczona do podlogowki.
    Pytanie jest, ktora wężownice użyć do czego, sprawdzalem kilka schematow i kazdy jest inny.

dziekuje bardzo za pomoc
    Podłączenie wymiennika pionowego Galmet SGW(S)B
  • Poziom 24  
    Raczej nie do tego został ten wymiennik zaprojektowany. Użyj go jako bufora a wężownice połącz razem i z nich odbierz ciepło do podłogówki.
  • Poziom 7  
    Tak tylko ze stracę wtedy c.w.u, a nic więcej tam nie wstawię :/
  • Poziom 24  
    Nic nie pisałeś o cwu. Więc napisz konkretne co chcesz zrobić.
  • Poziom 7  
    Chce go używać do co i cwu, konkretnie pod która wężownice kociak i pod która podłogówkę?
  • Poziom 24  
    Wojtasinskiw napisał:
    , konkretnie pod która wężownice kociak i pod która podłogówkę?

Dół kocioł, góra podłogówka
  • Poziom 7  
    A myślałem ze odwrotnie, bo dolna jest dłuższa i będzie bardziej ciepło odbierac🤔🤔
  • Poziom 24  
    Wojtasinskiw napisał:
    A myślałem ze odwrotnie, bo dolna jest dłuższa i będzie bardziej ciepło odbierac🤔🤔

Nie byłem zbyt pilnym uczniem ale z fizyki pamiętam że ciepła woda jest lżejsza od zimnej 😁 Więc jeśli kocioł podłączysz do górnej to ciepło nie dotrze do dolnej byś mógł posłać je do instalacji. Podałeś schemat zbiornika i jak myślisz czy to przez przypadek wlot zimnej wody do zbiornika jest na dole, a wylot ciepłej u góry?
  • Poziom 28  
    Niby tak. Dół z kotła, góra na podłogę. Ale podłoga podkradnie sporo CWU. Ile masz tej podłogi? Nie możesz zrobić tak jak się podłogówki zasila? Pompę i tak potrzeba...