Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda Civic VII 1,6 benzyna - Nie można odpalić samochodu

Piotr1. 25 Oct 2018 17:14 876 2
    Piotr1.
    Level 14  
    Witam, problem polega na ty, że podczas jazdy samochód zaczął przerywać i zapaliła się kontrolka Check, aż w końcu zgasł. Po chwili udało się go odpalić, silnik pracował nierówno. Kilkukrotne wciśnięcie gazu (przegazówka) pomogło i udało się jakoś dojechać do domu, a było to jakieś 200 m.
    Następnie podłączyłem urządzenie OBD2 aby sprawdzić kod błędu. Odpaliłem samochód ale niestety po kilku sekundach zgasł i nie zdążyłem się z nim połączyć aby odczytać błąd silnika. Następne próby to już tylko było sekundowe odpalenie. Pomyślałem, że może wskaźnik paliwa oszukuje i brakło paliwa. Niestety wlanie paliwa nic nie dało. Przy próbie odpalenia silnik nawet nie załapywał tak jak to było poprzednio.
    Proszę o podpowiedzi, co i jak mogę sam sprawdzić zanim samochód trafi do mechanika?
    marek0712
    Level 19  
    Witam, żeby ci pomóc musiałbyś mieć odrobinę podstawowej wiedzy w temacie, ale z opisu problemu wnioskuje, że jej nie masz. Oddaj auto komuś kumatemu , byle mechanik wstępną diagnozę postawi w 5min (iskra lub paliwo), a dopiero później można drążyć temat.
    pzdr
    Piotr1.
    Level 14  
    A jak sprawdzić paliwo? Żeby oddać trzeba holować, a to już jest problem.

Dodano po 1 [godziny] 19 [minuty]:

Objawy takie jakby brakowało paliwa. Na początek ty bym się zajął. Czy jest tam jakiś filtr paliwa? Jeżeli tak to gdzie? Samochód często jeździł na niskim poziomie paliwa ale nigdy paliwa nie brakło aby pompka pracowała na sucho.