Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes W245 b klasa - Brak bezpiecznika świateł

DyrektorPGRu 25 Oct 2018 19:20 3885 6
 • #1
  DyrektorPGRu
  Level 2  
  Witam

  Mam mercedesa b klasę 180 rocznik 2006 diesel. Wg schematu bezpieczniki świateł powinny być w ostatnim rządku, niestety brak jest tego siódmego rządku, bezpieczniki kończą się na numerze 54, a potem są boczne znacznie większe od numeru 64. Problem polega na tym że nie wiem gdzie w związku z tym mieszczą się bezpieczniki prawego światła (wg schematu nr 56 i 62 ).
  Żarówkę wymieniłem ale dalej światło nie działa. Pozycyjne i drogowe są, tylko mijania prawe nie świeci.
 • #2
  sosarek

  Level 43  
 • #3
  DyrektorPGRu
  Level 2  
  Ten schemat mam w samochodzie. Jak już pisałem problem polega na tym że wg schematu jest siedem rzędów bezpieczników, a w moim aucie jest tylko sześć i brak bezpieczników od świateł mijania.
 • #4
  Gerri
  Mercedes specialist
  Jeżeli ich nie ma, to prawdopodobnie zostały zastąpione bezpiecznikami "elektronicznymi".
  Jesteś pewien, że wymieniasz właściwą żarówkę? Nie gniewaj się - nie "robię z ciebie idioty" - po prostu już zbyt wiele razy byłem tego świadkiem. Najbardziej uparty facet pokazał mi całe pudełko do butów żarówek H4 kupowanych na różnych stacjach benzynowych i w hipermarketach - a światło mijania sie dalej nie świeciło...
  Okazało się, że na H4 było drogowe i przeciwmgielne, a mijania było na H1 poniżej :)
 • #5
  DyrektorPGRu
  Level 2  
  Żarówkę na pewno mam dobrą, lampa ma do świateł mijania i drogowych oddzielne żarówki. Co do bezpieczników elektronicznych może być coś na rzeczy, bo na dole schematu jest napisane coś o takich bezpiecznikach, tylko że nie mam aż takiej wiedzy żeby wiedzieć czym są i gdzie się znajduja (o ile zwykły kierowca może je wymieniać)
 • #6
  Gerri
  Mercedes specialist
  Bezpieczniki elektroniczne to proste, bezobsługowe podzespoły odcinające zasilanie w przypadku zwarcia lub przeciążenia obwodu. Napięcie pojawia się automatycznie spowrotem po usunięciu zwarcia - żadna dodatkowa ingerencja użytkownika nie jest potrzebna.
 • #7
  DyrektorPGRu
  Level 2  
  Czyli coś jednak jest widać głębiej, bo mimo wymiany żarówki światło nie działa. Chyba bez wizyty u elektromechanika się nie obędzie. Tak czy siak dziękuję za pomoc.