Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W245 b klasa - Brak bezpiecznika świateł

25 Paź 2018 19:20 756 6
  • Poziom 2  
    Witam

Mam mercedesa b klasę 180 rocznik 2006 diesel. Wg schematu bezpieczniki świateł powinny być w ostatnim rządku, niestety brak jest tego siódmego rządku, bezpieczniki kończą się na numerze 54, a potem są boczne znacznie większe od numeru 64. Problem polega na tym że nie wiem gdzie w związku z tym mieszczą się bezpieczniki prawego światła (wg schematu nr 56 i 62 ).
    Żarówkę wymieniłem ale dalej światło nie działa. Pozycyjne i drogowe są, tylko mijania prawe nie świeci.

• Poziom 43  
  • Poziom 2  
    Ten schemat mam w samochodzie. Jak już pisałem problem polega na tym że wg schematu jest siedem rzędów bezpieczników, a w moim aucie jest tylko sześć i brak bezpieczników od świateł mijania.
  • Spec od Mercedesów
    Jeżeli ich nie ma, to prawdopodobnie zostały zastąpione bezpiecznikami "elektronicznymi".
    Jesteś pewien, że wymieniasz właściwą żarówkę? Nie gniewaj się - nie "robię z ciebie idioty" - po prostu już zbyt wiele razy byłem tego świadkiem. Najbardziej uparty facet pokazał mi całe pudełko do butów żarówek H4 kupowanych na różnych stacjach benzynowych i w hipermarketach - a światło mijania sie dalej nie świeciło...
    Okazało się, że na H4 było drogowe i przeciwmgielne, a mijania było na H1 poniżej :)
  • Poziom 2  
    Żarówkę na pewno mam dobrą, lampa ma do świateł mijania i drogowych oddzielne żarówki. Co do bezpieczników elektronicznych może być coś na rzeczy, bo na dole schematu jest napisane coś o takich bezpiecznikach, tylko że nie mam aż takiej wiedzy żeby wiedzieć czym są i gdzie się znajduja (o ile zwykły kierowca może je wymieniać)
  • Spec od Mercedesów
    Bezpieczniki elektroniczne to proste, bezobsługowe podzespoły odcinające zasilanie w przypadku zwarcia lub przeciążenia obwodu. Napięcie pojawia się automatycznie spowrotem po usunięciu zwarcia - żadna dodatkowa ingerencja użytkownika nie jest potrzebna.
  • Poziom 2  
    Czyli coś jednak jest widać głębiej, bo mimo wymiany żarówki światło nie działa. Chyba bez wizyty u elektromechanika się nie obędzie. Tak czy siak dziękuję za pomoc.