Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik lewo prawo- ze schematu ideeowego na rzeczywiste połączenia

25 Paź 2018 22:41 267 1
  • Poziom 9  
    Witam.
    Niedawno zapisałem się na kurs elektryka. Kurs jest darmowy (prowadzi Centrum Kształcenia Praktycznego) i (chyba) dlatego zajęcia są co 3 lub 4 tygodnie, ale skoro za darmo to nie narzekam :)

Próbuję nauczyć się czytać łączenia wg. schematów ideowych - przekładać to na rzeczywiste połączenia. Skoro zajęcia są rzadko, to rysuję sobie, jak wyglądałyby połączenia w rzeczywistości (może macie inne metody jak nauczyć się czytania schematów?)
    Za jakiś czas pewnie kupię kilka różnych elementów, żeby łączyć je w rzeczywistości, a nie tylko na kartce.
    W internecie nie udało mi się znaleźć grafiki która przedstawiałaby takie przełożenie schemat-> rzeczywisty wygląd połączeń (jeśli znacie jakąś stronkę z takimi grafikami to proszę o podanie)

Meritum: proszę o sprawdzenie, czy załączony rysunek ("miszcz" Painta ) jest zgodny ze schematem obwodu sterowania silnikiem 3 fazowym lewo/ prawo który znalazłem w necie? Nie rysowałem przewodów silnika, żeby nie zaciemniać. Jeśli są błędy to proszę o dorysowanie/ przekreślenie w Paincie. Kolory przewodów są przypadkowe, różnokolorowe żeby się nie "zlewały".
    Jeśli rysunek jest poprawny i ktoś chce go wykorzystać, to będzie miło, jeśli przy tym zamieści link do tego tematu :)
    Silnik lewo prawo- ze schematu ideeowego na rzeczywiste połączenia
  • Poziom 40  
    Dobrze narysowałeś. Będzie działać. :-)