Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskanie danych z dysku po przywróceniu plików z kopii zapasowej po awarii

25 Paź 2018 23:17 624 12
  • Poziom 9  
    Witam.
    Padł mi system, nie wiem czym to było spowodowane, nie dało się nic zrobić poza formatem lub przywróceniem systemu z kopii zapasowej którą wykonałem w maju. (Czysty windows z sterownikami i podstawowymi programami)
    Udało się przywrócić system, lecz zniknęły mi pliki z dysku E, są teraz te co były w maju. Czy jest możliwość odzyskania ich? Program recuva wykrył tylko usunięte ale nie ma tam plików oczekiwanych tj. okres maj- do dziś
  • Specjalista - kserokopiarki
    Trzeba było nie przywracaj kopii, każde uruchomienie zmniejsza odzyskanie.
  • Poziom 9  
    Wiem że zrobiłem błąd, mogłem normalnie z formatowac komputer, wtedy tylko dysk C by usunął pliki a reszta by została. Ale nic specjalnego mi nie odpisałes. Pytanie jest takie czy się da w domowych warunkach odzyskać tamte pliki.
  • Poziom 42  
    Gattuso5878 napisał:
    czy się da w domowych warunkach odzyskać tamte pliki.

Bez sprawdzenia nie można odpowiedzieć.
    Należy dysk podłączyć jako drugi lub używać dystrybucji typu live. Do poszukiwań można użyć darmowy program DMDE - instrukcja jest dostępna.
    Proszę zamieścić screen z DMDE okno partycje, aktualne partycjonowanie dla tego dysku.
  • Poziom 9  
    System mam na SSD 250g C, a zalezy mi na partycji E, na dysku 1TB

jak wygląda sytuacja ?
  • Poziom 42  
    Można sprawdzać zawartość poszczególnych folderów i np kopiować na inny dysk.
    Poproszę jeszcze o screen z okna partycje, aktualne partycjonowanie.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Przed przywracaniem kopii było trzeba odłączyć drugi dysk. Jeśli przywrócony został obraz partycji, to dane przepadły.
  • Poziom 9  
    Nie wiem jak mogłem na to nie wpaść.. ale już chyba za późno. Zrobiłem jak w instrukcji DMDE i nie znalazło żadnych plików z "tamtych" :(
  • Poziom 9  
    Podczas przywracania plikow z kopii zapasowej opcja w stylu " przywroc inne dyski" byla wygaszona, to mnie zmyliło, myślałem że przywróci tylko partycję C. Przywróciło tez inną partycję - E na HDD 1tb. (E 550gb) Zrobiłem wg instrukcji ze strony DMDE, wykonwałęm skopiowanie sektorów na partycję F ale doszło do 85% bo juz nie było miejsca. Nie wiem czy to błąd czy nie, ale po dalszych pracach nie znalazło żadnych plików innych niż te z dnia kopii.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Jak był to przywrócony skompresowany obraz partycji i nadpisany został każdy sektor na dysku to nic się nie odzyska. Przecież awaria systemu nie powoduje niemożliwości odzyskania danych, zawsze można użyć systemu live CD/pendrive. Na pewno można było przywrócić sam obraz partycji C, niestety pomylenie opcji przywracania poskutkowało utratą danych. Jak rozumiem w DMDE szukałeś na właściwym dysku.
  • Poziom 9  
    Dokładnie, sam się sobie dziwie że popełniłem taki błąd, presja czasu i zbyt szybka decyzja. Trudno... Tak na właściwym. Na następny raz będę pamiętał .
    BTW. nie wiem co nagle spowodowało taki crash systemu. przy włączeniu Gry cs:go, nagle OS się zaciął po restarcie "
    Inicjowanie procesu logowania interakcyjnego nie powiodło się
    " przywracanie do automatycznego punktu przywracania nie dało się wykonać, podobnie jak uruchomienie w trybie awaryjnym...

Stan dysku:
    Odzyskanie danych z dysku po przywróceniu plików z kopii zapasowej po awarii Odzyskanie danych z dysku po przywróceniu plików z kopii zapasowej po awarii
  • Poziom 9  
    Słuchajcie mam kolejny problem, w procesach " Host usługi: pozyskiwanie obrazów systemu windows WIA ciągle obciąża procesor 20-30% sam proces, dysk również 20-30MB/s
    Co z tym zrobić ?