Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trzecia ręka do 100 zł. Stabilna solidna.

26 Paź 2018 06:26 1137 24
  • Poziom 16  
    Witam. Jaką polecacie trzecią rękę do lutowania do max 100 zł? Wystarczy tylko sama lupa i krokodylki, więc chodzi bardziej o jakość niż funkcjonalność. Stojak na kolbę, gąbkę, cynę, itp. mam od stacji lutowniczej. Chodzi by była w miarę stabilna i np. krokodylki nie rozpadły się w kilka dni.
    Z góry dziękuję za propozycje.
  • TermopastyTermopasty
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 16  
    Wygląda ciekawie bo widzę że ma dużą podstawę. Szkoda tylko że nie ma jakiejś małej chociaz lupy.
  • Poziom 16  
    To już jest klasa. Rozważę tą propozycję. Nie widziałem tego wcześniej.
  • Poziom 26  
    Taka płaska nie będzie przeszkadzać jeśli lutujemy THT i elementy wystają od spodu?
  • Poziom 33  
    Taka płytka wtedy jest już na tyle ciężka, na tyle stabilnie leży na stole, że nie ma potrzeby stosowania podstawek mocujących.
  • Poziom 26  
    Czyli małe płytki nie mogą mieć wystających elementów THT? :) Bo mam zgoła odmienne doświadczenie, dla mnie przylutowanie odstającego kondensatora stanowi problem jak nawet delikatny nacisk grota do nóżki przesuwa mi całość po stole :)
  • Poziom 33  
    Zawsze płytkę można umocować w przyrządzie tak, że prowadnice nie ograniczą miejsca w dół.
  • Poziom 26  
    Tylko na avt kosztuje 100, to sporo, ale widzę że są też mniejsze do dostania :)
  • Poziom 18  
    Zobacz na Aliexpress, mają dużo modeli. Ja kupiłem sobie bez lupy z 4 ramionami i się sprawdza. Z lupą masz np. coś takiego jak za fotce. Niestety nie wiem jak z wytrzymałością. Trzecia ręka do 100 zł. Stabilna solidna.
  • Poziom 34  
    To się nadaje najwyżej do testowania zmontowanego układu, tylko po to żeby trzymała się płytka z podłączonymi przewodami do przyrządów pomiarowych. Do lutowania, zwłaszcza SMD jest za mało stabilne. Poza tym statyw z mojego linku umożliwia swobodne odwracanie płytki, co we wszystkich statywach z krokodylkami jest niemożliwe. Ale niech każdy używa co mu pasuje. Ja opisuję tylko moje doświadczenia.
  • Poziom 38  
    Imadełko na przegubie nie będzie lepsze? Mam takie z Lidla za 50 zł i jest bardzo wygodne. Można ustawiać w dowolnej pozycji i w takiej pozycji zablokować. Solidna śruba pozwala mocno zamocować detal, pcb czy wtyczkę.
  • Poziom 16  
    Ten na tych przewodach do chlodziwa jest ciekawy. Tylko ciekawe czy nie wyrobią się szybko te przeguby.
  • Poziom 39  
    Jeśli chcesz coś w miarę dobrego to może to cię zainteresuje.
    Panavise
    np model 201 i inne. Ale nie wiem jak z dostępnością tego musiał byś poszukać.

Trzecia ręka do 100 zł. Stabilna solidna.
  • Poziom 16  
    Obecnie najbardziej mnie interesuje ta wersja z wezykami do chłodziwa. Tymi niebieskimi. Wydaje się najbardziej uniwersalne. Myślę też żeby może coś samemu zrobić.
  • Poziom 18  
    Mam też taką jak Grzegorz_madera i mogę ją polecić.
  • Poziom 16  
    Możesz zrobić fotkę jak to w Realu wygląda?
  • Poziom 16  
    Wygląda elegancko. Gdzie ja kupiliście? Jak jej szukać?
  • Poziom 16  
    Dzięki. Już znalazłem na Gotroniku a będę robił zakupy to przy okazji wezmę. Nie jest drogi więc przetestuję.