Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw mobilny BT AUX + mikrofon

tomeq_87 26 Paź 2018 11:53 147 3
  • #1 26 Paź 2018 11:53
    tomeq_87
    Poziom 3  

Witam Wszystkich.

Mam nadzieje, że nie powielam tematu, ale nie znalazłem nic konkretnego w tym temacie na internecie (przynajmniej w stronach polskojęzycznych).

Poszukuję "kombajnu" do nagłośnienia lekcji wokalu + zestawu który swobodnie można zabrać na "fuchę" np. do kościoła na chór żeby puścić podkład z tego głośnika.

Lekcja wokalna: podkład będzie puszczany z laptopa lub komórki (Bluetooth lub AUX) i do tego potrzebuję mikrofonu (jak będzie bezprzewodowy to super).

Fucha: zazwyczaj sprzęt będzie używany w kościele. Do tej pory używałem JBL Charge 2+ lub JBL Extream na większe kościoły.

Czy jest na rynku coś co mogłoby spełnić moje wymagania i być na tyle mobilnym i uniwersalnym sprzętem? Podpowiem, że dźwięk z JBL-ów bardzo przypadł mi do gustu i fajnie by było jakby to grało na podobnym poziomie.

Myślałem o stworzeniu zestawu: JBL Boombox + dodatki które spełnią powyższe funkcje. Proszę Was Elektrodowicze o pomoc bo nie za bardzo mogę sam ogarnąć ten temat.

0 3
  • #3 26 Paź 2018 20:36
    tomeq_87
    Poziom 3  

DjMapet napisał:

Myślałem o czymś takim ale przeraża mnie waga 19kg. Dla mnie to nie dużo ale kobieta niosąca coś takiego pod strome schody (czasami jak drabina) może mieć z tym problem.

Czy w tej kasie udałoby się stworzyć jakis zestaw głośnik BT + mic żeby można było spełnić moje wymagania?

Co jak podłączę komórkę i mikrofon BT do powiedzmy JBL Boombox przez bluetooth i puszczę podkład z komórki to czy jednocześnie będzie słychać wokal z mikrofonu BT? Albo to samo tylko mic podłączam na AUX a kom bezprzewodowo LUB podłączam Kom i mic na kablu do jakiegos urządzenia które podłączam na AUX do głośnika?

0
  • #4 27 Paź 2018 17:13
    DjMapet
    Poziom 43  

Na bomboxach się za bardzo nie znam, więc musisz pytać sprzedawcę/ dystrybutora, ale z tego co wiem, rzadko który ma możliwość odtwarzania, czyli miksowania dźwięku z kilku źródeł jednocześnie.
    Na pewno taką możliwość będą miały te, wyposażone choćby w podstawowy mikser, czyli każde wejście (czy to AUX, czy BT) ma swój potencjometr wzmocnienia.

Jak ten za ciężki, to na powyższej stronce znajdziesz też lżejsze, tyle że i na pewno o mniejszych osiągach.
    Niestety kolumna z własnym zasilaniem, odpowiednią mocą i dobrym brzmieniem w całym paśmie, musi trochę ważyć.

Pozdrawiam.

0