Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka do 200zl do sporadycznego używania

26 Oct 2018 15:49 1227 7
  • Level 9  
    Hej, poszukuje taniej drukarki dla starszej osoby, która co jakiś czas będzie drukowała. Niestety musi być kolorowa, więc laser odpada. Jaką można kupić drukarkę zarówno tania, jak i tania w utrzymaniu? Rocznie pewnie max 1000 stron, cały czas podłączona do prądu.

Z góry dzięki za jakieś propozycje
  • Level 34  
    Wybierz coś z Brotherów, jak mało drukowania to one mają automatyczne odświeżanie głowic to brak obaw o zaschnięcie głowicy, tym bardziej że ma być cały czas podłączona do prądu. Tusze niedrogie i ogólnie wszędzie dostępne, jakość druku dość dobra, z tym że podana suma razy dwa, ale warto.
  • Level 9  
    No sam mam u siebie brothera od kilku lat, ale właśnie cena najtańszych drukarek jest dużo wyższa niż budżet osoby która chce kupić, a potrzeba właśnie tania drukarkę. Czy coś innego może?
  • Level 34  
    ketonek wrote:
    ale właśnie cena najtańszych drukarek jest dużo wyższa niż budżet osoby która chce kupić, a potrzeba właśnie tania drukarkę.

Tak, ale podpowiadałem w ten sposób bo czasami warto trochę poczekać i kupić coś bardziej "ekonomicznego" choć dużo droższe. Czasami kupno czegoś taniego nie bardzo się opłaca. W ogólnym rozrachunku kosztów po jakimś czasie wychodzi właśnie że więcej byśmy "zaoszczędzili" (biorąc pod uwagę koszty utrzymania, awaryjność, koszty eksploatacji itp.) kupując coś droższego, ale bardziej pewnego.
    Podam przykład z "własnego podwórka". Kupiłem pewnego razu atramentówkę Lexmarka, następnie się okazało że koszt kartridży po ich skończeniu (a skończyły się dość szybko) to prawie koszt całej drukarki, a i kupić je było dość trudno, a zamienników brak, a jeżeli są to też nie są tanie.
  • Level 9  
    No i mi właśnie chodzi o to, czy jest jakiś kompromis pomiędzy tanim zakupem, a tania eksploatacją.
  • Level 38  
    W cenie 200 zł kupisz jakąś używkę starszego Brothera.
    Komplet tuszy kosztuję parę złotych.
    Przy włączonym urządzeniu do prądu sama regularnie się czyści więc problemu z głowicą nie będzie.
    Warto od czasu do czasu skorzystać z płynu do udrażniania głowic - wystarczy dolać parę kropelek do atramentu i zapominasz o drukarce :D
  • Level 9  
    Czyli nie ma szans na jakąś nowa drukarkę, która będzie jako taka?

Dodano po 10 [godziny] 19 [minuty]:

Pytanie, czy np drukarka: HP DESKJET 3520 da radę w normalnym użytkowaniu? Na allegro pod aukcja 6398418281 można kupić drukarkę wraz z zamiennikami 364 XL za dwie stówki. Warte to cokolwiek?
  • Level 23  
    jest taki model RICOH SP112, kosztuje nowy 100- 150 zł , ma tylko port USB , to jest lLASER więc nie zaschnie, są dostępne tonery zamienniki , lub w butelce zasypka , oddzielnie chipy , możliwość wyłączenia chipa i drukujesz do woli za parę groszy