Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lenovo ideapad 700-15/SK - Brak podświetlenia matrycy

26 Paź 2018 18:10 480 5
  • Poziom 2  
    Hej ludziska. Postanowiłem zapytać kogoś mądrzejszego, mianowicie wpadł mi dziś w ręce laptop LENOVO ideapad 700-15/SK usterka problem z obrazem. (pół obrazu wyświetlane robi się jasno siwy przy poruszaniu wraca do normy). Rozebrałem obudowę matrycy zacząłem ruszać taśma nie pomogło, zacząłem uciskać matryce i obraz się pojawiał i zatrzymywał jak w stop klatce. Chcąc coś poodciskać, lekko wygoiłem elektronikę matrycy i obraz wrócił. Wyłączyłem laptopa zacząłem go składać. Pech chciał że po złożeniu czarno. Wiec jeszcze raz i co widzę podwinęła mi się taśma ekranu i wyszła do polowy z gniazda. Pech chciał że zdenerwowany nie zauważyłem ze laptop jest włączony i wpoiłem ta tasiemkę na włączonym laptopie. Laptop nie ma możliwości wyciągnięcia baterii co zawsze robię i teraz chciałem się was zapytać jak sprawdzić co popsułem. Czytałem że w 40 pnowych matrycach mam mierzyć pin 36 38 i 40. Ale w tym modelu mam matryce z 30pin gniazdem. na ostatnich 2 pinach mam napięcie 3V. bezpiecznik na matrycy F2 jest dobry. Co poradzicie? Matryca NV156FHM-N42

z tego co tu widzę to napięcie matrycy to 3,3V wiec chyba tylko matryce trzeba by wymienić ale mogę się mylić :)
    http://www.panelook.com/NV156FHM-N42_BOE_15.6_LCM_parameter_26390.html
  • TermoPasty.pl
  • Spec od monitorów
    Twoja matryca to
    LG LP156WF4(SP)(H1) > < BOE NV156FHM-N42
    Screen Resolution: 1920X1080 (FULL HD)
    Connector: 30 Pin eDP
    lvds Right_bottom

Pewnie jak zwykle to bywa: kolejne -dodatkowe uszkodzenie zrobiłeś sobie (po próbie włozenia tasiemki z wł. zasilaniem /+Aku) na płycie

Podswietlenie (piny) masz w złaczu lvds
    Rozpiska 30-pin (z podświetleniem) masz pod Link

17 L_BRIGHTNESS_RBacklight Control
    18 BL_EN Backlight Enable
    19 GND
    20 AC_B AT_S Y S_INV_CON +19V power supply
    21 AC_BAT_S YS_INV_CO N +19V power supply
    22 AC_B AT_S Y S_INV_CO N +19V power supply

datasheet matrycy LP156WF4-SPU1 Link_str.8
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 2  
    Czyli zmierzyć piny od 17 do 22? na tych 20 do 22 musi być 19v? jeśli nie ma to co dalej? szukać bezpiecznika? Coś jeszcze jest ważnego? jeśli napięcie 19 jest to znaczy ze matryca ? dobrze myślę?

Patrząc na schemat gniazda widzę że zasilanie powinno iść na piny 26 do 29.

Nie posiadam tam napięcia co mogę sprawdzić dalej? jest jakiś bezpiecznik?

Pewnie jest... zraz zacznę go szukać przy gnieździe taśmy matrycy ... gdzie kupie taki bezpiecznik i skąd mam się dowiedzieć jakie ma parametry?
  • Spec od monitorów
    Lenovo IdeaPad Y700-15isk
    I7-6700hq (p.nr.Lenovo 5b20k38979 )
    to platforma NM-A541

Popatrz na kawałek z SM Lenovo-Ideapad-Y700-15ISK .... _NM-A541_

Lenovo ideapad 700-15/SK - Brak podświetlenia matrycy
  • Poziom 2  
    pomogła wymiana bezpiecznika SMD odpowiadającego za zasilanie matrycy. To była moja 1 przygoda z lutowaniem smd element miał ok 1mm ciężko było go złapać pincetą, ale operacja się udała i wszystko wróciło do normy. Jaki wniosek! NIGDY NIE BAW SIĘ CZYMKOLWIEK Z BATERIA a już W OGÓLE Z WŁĄCZONYM LAPTOPEM! Dziękuję za pomoc wszystkim.