Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

domofon dwurodzinny z interkomem do 300 zł

26 Paź 2018 17:48 651 4
  • Poziom 9  
    Witam, proszę Państwa o fachową podpowiedz, temat niekonieczne skomplikowany. Pisze tutaj bo nie chce otwierać nowego tematu a odpowiedzi już trochę w tym temacie mają.
    Mieszkam z rodzicami w domu dwurodzinnym, każdy z nas posiada osobne piętro,. Chcemy wykonać najprostszą instalacje domofonową tzn:
    - dzwonek przy bramce na dwa przyciski (zarówno do mnie jak i do rodziców, najlepiej z wizytówkami ale to niekoniecznie i najlepiej z daszkiem )
    - 2 słuchawki domofonowe (po jeśli dobrze czytam to chodzi o Unifony , po jednym na każdy poziom),
    - możliwość rozmowy między poziomami przez Unifony( jeśli się dobrze orientuje to chodzi o Interkom).
    Jaki najmniej zawodny zestaw bądź konfiguracje urządzeń z waszego doświadczenia byście zaproponowali?
    Myślałem wydać na wszystko ok 300 zł, ale to tak mniej więcej. Nie chodzi mi o żadne udogodnienia tzn. elektro zamek, kluczyki z kodem, kamera itp. Najprostsza, najmniej zawodna instalacja. Myślałem o zestawie Domofon EURA ADP-32A3 Duo ale nie wiem czy to jest dobry pomysł i czy na pewno ma rozmowy między poziomowe.
    Z góry dziękuje za podpowiedz.

----
    Wydzielono z tematu: domofon dwurodzinny-jaki i jak zamontować?
    przez suworow dnia 26 Paź 2018 19:55
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Zobaczy sobie kolega domofony analogowe wielożyłowe.
    warunki to:
    musi sobie kolega szukać unifonów z dwoma przyciskami lub możliwością domontowania drugiego przycisku ( jeden do wywołania sąsiada a drugi na wszelki wypadek gdyby jednak kolega postanowił zainstalować elektrozaczep.)
    centralka zasilacz musi być w wersji interkomowej ( odcina kasetę zewnętrzną po wywołaniu między unifonami) Takie zasilacze to np Impuls ZDI czy Elfon EWD 10IN.
    I to tyle. czy kupi sobie koelga to w zestawie, czy dobierze poszczególne elementy oddzielnie to już kolegi sprawa.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3418235.html
  • Poziom 9  
    Dziękuje za podpowiedz. Schemat instalacji jak to połączyć znajdę przy zasilaczu. Ile żyłowy powinien być wypuszczony kabel?