Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mazda 6 Liftback - Szumy podczas dania gazu

Zub3k 26 Oct 2018 20:41 306 2
    Zub3k
    Level 2  
    Samochód: Mazda 6 liftback, 2003

Ostatnio zaopatrzyłem się w moduł aux do mazdy, zrobiłem zworkę, podłączyłem i wszystko działa jak należy.
    Muzyka bez problemu leci z głośników jeśli mam telefon podłączony i wszystko robię z pozycji telefonu.

Problem pojawia się gdy podłączam pod tablet (samsung galaxy tab2, pod stacje multimedialną robione), gdy tablet nie jest podłączony do gniazda ładowania - wszystko jest ok, gdy tablet podłączę do zasilania samochodowego, wtedy zaczyna się magia, każdy wzrost obrotów to coraz większe szumy, przy wciśniętym sprzęgle - szum odpuszcza.

Tablet podłączony jest przez org. kabel samsung do ładowarki samochodowej która natomiast jest od huawei p20 (posiada 2 gniazda usb więc to najlepsze rozwiązanie).

(Gdy kabel od tabletu jest podłączony pod powerbank - wszystko jest ok)

Sądzę iż jest to problem z ładowarką i należałoby kupić ładowarkę samochodową prosto pod tablet, bez żadnego wejścia usb, prosto kabel od ładowarki do tabletu, lecz nie jestem w 100% pewny tego.

Mieliście kiedyś taką sytuację ?
    Czekam na porady.
    piotrekwoj1
    Level 39  
    Zapewne ładowarka jest zrobiona na przetwornicy i dlatego tak się dzieje. Nie ma nic wspólnego z odłączanym kablem.
    Musisz spróbować z inną ładowarką lub zastosować filtr.
    Zub3k
    Level 2  
    Ogólnie, mam rozdzielacz jakiś noname za +/- 40zł, posiada gniazdko USB i to samo się dzieje jak przy kablu podłączonym pod ładowarkę od telefonu.

Samą ładowarkę od telefonu testowałem także jako wpiętą prosto do gniazda samochodowego lecz to samo.

Napisałeś aby zastosować filtr, co miałeś na myśli ?
    Jeśli mógłbyś, podrzuć poradnik lub rozwiń to.