Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

instalacja elektryczna aluminiowa

koral.60 26 Oct 2018 21:06 648 4
    koral.60
    Level 1  
    Mam starą instalację elektryczną aluminiową a do ogrzewania łazienki chcę zastosować ogrzewanie elektryczne. Czy ta instalacja to wytrzyma i ewentualnie jaką maksymalną moc moze mieć grzejnik elektryczny?
  • Helpful post
    radex324
    Level 23  
    Prawdopodobnie ta instalacja wymaga wymiany, pewnie przewody są już utlenione, jeśli masz 2.5mm2 to może z 10A popłynie. Instalacje powinien sprawdzić elektryk ale standardowy ogrzewacz 2kW powinien być ok.

Dodano po 53 [sekundy]:

Wszystko zależne od przewodów, zabezpieczeń i ich stanu itp(pisze to bo zaraz jakiś mod sie dowali co ja za głupoty niby gadam itp)
    Kolchoze
    Level 9  
    koral.60 wrote:
    Mam starą instalację elektryczną aluminiową a do ogrzewania łazienki chcę zastosować ogrzewanie elektryczne. Czy ta instalacja to wytrzyma i ewentualnie jaką maksymalną moc moze mieć grzejnik elektryczny?

A nie lepiej zastosować ogrzewanie gazowe? Będzie tańsze i bezpieczniejsze :D
    Moralny
    Level 13  
    Radex, 2kW na łazienkę? I aluminium? Podaj wymiary łazienki. Ale maks 700W, zazwyczaj 400-500W spokojnie daje radę na takie pomieszczenia.
    radex324
    Level 23  
    @Moralny Przeważnie ogrzewacze elektryczne mają 2kW, niektóre posiadają regulacje. Nie ma co dalej pisać póki autor się nie odezwie.