Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Sharan 1.9 TDI - Brak prądu na świecach żarowych

grutom1 26 Oct 2018 21:39 1326 11
 • #1
  grutom1
  Level 11  
  Witam
  Parę dni temu pojawił mi się problem z odpalaniem auto przestało palić od strzała. I trzeba było kręcić rozrusznikiem dość długo i jak odpalał to kopcił na biało. W końcu zmotywowałem się i podłączyłem interfejs diagnostyczny . Z diagnozy interfejsu wynika że problem jest w czujniku temperatury . Dokonałem próby odłączyłem czujnik i auto pali bez problemu. Zakupiłem nowy czujnik i go wymieniłem , a tu pojawiło się niemiłe zaskoczenie auto dalej nie chce palić . Po dłuższym grzebaniu doszedłem metodą prób i błędów do następującego wniosku brakuje prądu na świecach żarowych prąd pojawia się w listwie zasilającej świece po odpięciu kostki od czujnika temperatury. Proszę o konstruktywne wypowiedzi w temacie.
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  Ireneo
  Level 41  
  Jaka temperatura zewnętrzna?Myślę że potrzebujesz hot start zrobić.
 • #3
  grutom1
  Level 11  
  temperatura zewnętrzna około 10 stopni już kilka dni się utrzymuje w tych granicach. co rozumiesz pod pojeciem hot start?
 • #4
  Ireneo
  Level 41  
  Przy 10 świece nie będą grzać.Poczytaj co to hot start dla tych silników.
 • #5
  grutom1
  Level 11  
  Witaj poczytałem i wysunął mi się wniosek że Hot start miałby sens gdyby ciepły silnik mi źle palił ale ja mam problem z pierwszym uruchomieniem silnika, pózniej pali od strzała już bez odpinania czujnika temperatury.
 • #6
  Ireneo
  Level 41  
  Jakie temperatury widzi sterownik?
 • #7
  grutom1
  Level 11  
  Na podgladzie czasu rzeczywistego czujnik temperatury zewnętrznej widzi 10 stopni. A interfejs diagnostyczny dalej pokazuje uszkodzenie czujnika temperatury cieczy
 • #8
  Ireneo
  Level 41  
  Po wifi lub bluetooth to nie idzie.Kable do sprawdzenia
 • #9
  T5
  Admin of Cars group
  grutom1 wrote:
  czujnik temperatury zewnętrznej widzi 10 stopni. A interfejs diagnostyczny dalej pokazuje uszkodzenie czujnika temperatury cieczy
  Sterownik przyjmuje temperaturę zastępczą z temperatury paliwa. Napraw usterkę i problem zniknie. I który to rok auta?
 • #10
  Ireneo
  Level 41  
  Autor widzi błąd i jakąś temperaturę ale chyba sam nie wie co z czym jeść😉.
 • #11
  grutom1
  Level 11  
  A rocznik auta 99 silnik 1.9 TDI Auto posiada dwa czujniki temperatur czujnik temperatury zewnętrznej oraz czujnik temperatury płynu chłodzącego. Faktycznie nie wiem jak to ugryźć . A pytaliście się o temperaturę zewnętrzną więc te dane wam podałem.
 • #12
  grutom1
  Level 11  
  Udało się przywrócić prąd na świecach przyczyną braku prądu był uszkodzony czujnik temperatury. Myślałem że nowy oznacza sprawny. Niestety zamienniki są niskiej klasy i dopiero używany oryginalny przywrócił prawidłowe przekazywanie prądu na świecach. Natomiast problem z odpaleniem był spowodowany przeskoczeniem rozrządu o 1 ząbek .