Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Webasto - Jakie wybrać Webasto zakup do ogrzewania garażu?

26 Paź 2018 22:26 921 8
  • Poziom 9  
    Witam, Planuje pilnie zakupić Webasto do ogrzewania garażu wiem ,że musi być analogowe i z pompą wody jednak jest w tym problem ,że nie wiem jak rozpoznać analogowego od cyfrowego a sprzedawcy często nawet nie wiedzą z jakiego auta pochodzi? Po aukcjach nie mogę owego znaleźć w rozsądnej cenie i prosił bym o oferty jeśli ktoś takowe posiada lub pomoc w szukaniu. (najtańszy pewien analog znalazłem za 450zł)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 19  
    Kol.wejdzie na strone www wojsko com - śledzic i szukac .Może się pojawić nagrzewnia prod.dawnego DDR typ 231 benz.ewentualnie ruska typ 030 lub bodaj 232 ropa -żadnej wody zużycie paliwa na poziomie 1,5lbenz.do 2 lropy na h .Po 10-15 min w garażu jest sauna . Nie trzeba zadnej wody .Wali ciepełkiem tak że przy wylocie ręki nie utrzymasz- trzeba to tylko sensownie zamontować aby było bezpieczne w użytkowaniu ,żródlo napedu akumulator 12V.
  • Poziom 9  
    Może prostszym, a równie skutecznym sposobem było by zainstalowanie nagrzewnicy elektrycznej? Sam z takiej korzystałem i przy programowaniu konkretnych godzin uruchomienia efekt był zadowalający. Wszystko zależy jaki efekt chce kolega uzyskać?
  • Poziom 19  
    Skoro autor poszedł w kierunku webasto to należy przypuszczać iż w garażu może nie mieć dostępu do sieci energetycznej !W przeciwnym przypadku odpalił by jakiegoś farelka i tez miał ciepło tylko jak by wyglądały jego rachunki ?
  • Poziom 9  
    marian paszek napisał:
    Skoro autor poszedł w kierunku webasto to należy przypuszczać iż w garażu może nie mieć dostępu do sieci energetycznej !

Wybacz, że pytam autora o zastosowanie, bo webasto wolał bym w samochodzie zamontować co daje lepsze efekty szczególnie z grzałką silnika.
  • Poziom 19  
    Leży ci u mnie w garażu ruska nagrzewnica typ 0.30 .Ogrzewala wnętrze radiostacji na zile 157 .Ma uszkodzoną pompkę paliwa wiec musze zdobyć coś zastępczego . Jak trafie to w blaszaku będę miał zima saunę w 15 min . Pobór paliwa w-g normy 1.2l/h.Zbyt długo ją eksploatowałem aby nie znać jej wydajności . Nawiasem mówiac te nagrzewnice siedziały w niektórych ruskich autach np. w zyguli .W naszych jelczach z lat 60czy 70 były znacznie mniejsze wielkości butelki od J23 ogrzewające kabine kierowcy .Tam pobor paliwa był 0,5 l/h
    Widziałem przerobionego malucha z taka nagrzewnica .Był dodatkowy kanal który pozwalal na przelaczanie nadmuchu na miche olejowa lub kabinę nadwozia .
  • Poziom 9  
    Nagrzewnica jaką potrzebuje musi mieć wylot spalin na zewnątrz. powierzchnia garażu to 70m2 więc nie mało (w końcu to drugi dom :lol: ). myślałem o piecu olejowym takim jak do domu np.20-30kw i parę nawiewów (2 max 3 jeden na pomieszczenie drugi np.kanał) gorącego powietrza.
    co do prądu to mam odmienne zdanie bo 5kw nic nie grzeje. :-? . czy chłodnica samochodowa odda moc 20kw (z astry f lub audi 80 -najtańsze na alledrogo)? Piec musi być na diesla no wiadomo ekologia warsztatowa i musi nie dymić bo komin będzie na wysokości okien.