Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka alternatywa dla przekaźników

ICEMANIK 09 Lis 2018 20:52 861 33
  • #31 09 Lis 2018 20:52
    ICEMANIK
    Poziom 10  

khoam napisał:
    ??? Kondensatory ceramiczne 10-100nF to raczej na liniach zasilania.

Znalazłem gdzieś artykuł z projektem miernika z EP, w którym właśnie coś podobnego zastosowano na każdym pinie analogowym odczytującym zarówno napięcie jak i prąd.
    10094.pdf Download (818.19 kB)

Moje czujniki są napięciowe zatem myślałem, że to dobry pomysł na filtrowanie sprzętowe.
    Tak czy inaczej dziękuję wszystkim za podpowiedzi, były bardzo pomocne, pora na poczynienie zmian w projekcie.

• Metal Work Pneumatic
  • #32 09 Lis 2018 20:57
    khoam
    Poziom 16  

ICEMANIK napisał:
    Moje czujniki są napięciowe zatem myślałem, że to dobry pomysł na filtrowanie sprzętowe.

W jakim zakresie częstotliwości napięcie z tych czujników może się pojawić? Czy to jest raczej w miarę statyczna wartość?

• Metal Work Pneumatic
  • #33 10 Lis 2018 09:24
    ICEMANIK
    Poziom 10  

W zasadzie jest to stała wartość, ale głównie zależy od amplitudy drgań amortyzatora, jego twardości, ale też i warunków drogowych: nierówności nawierzchni, ale też i pokonywanie zakrętów czy hamowanie. Z doświadczenia wiem, że max amplituda drgań to ok 20% pomiaru średniego czyli przy środkowym ciśnieniu daje to 0,5V ale ponieważ są to rzeczywiste zmiany ciśnienia uznaję to za wiarygodne zmiany, bardziej interesuje mnie gdy auto jest zatrzymane, wtedy odczyt się wahają o max 0,12V. Testuję wykonywanie średnich z n pomiarów czy inne metody filtrowania. Pomiary w ADC wykonywane co 500ms w trybie free running. Mam nadzieję, że odpowiedziałem na pytanie :)

• Pomocny post
    #34 10 Lis 2018 13:48
    khoam
    Poziom 16  

ICEMANIK napisał:
    Mam nadzieję, że odpowiedziałem na pytanie

W zupełności. Można dać te kondensatory na wejścia pomiarowe.

Szukaj w 5mln produktów