Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jaką pralkę automatyczną kupić

Scorpion_1982 01 Nov 2018 01:29 27126 42
Bosch
    Scorpion_1982
    Level 13  
    Panowie
    Nie interesuje mnie, czy pralka waży 60 kg, czy 100, nie będę jej nosił.

LG z pierwszego postu nigdzie na chwilę obecną nie idzie kupić, jest ona z wi-fi.

Zamówiłem model LG F2J6TY1W
    8 kg wkład.
    Dopłaciłem do gwarancji na 5 lat i wiem, że mam 5 lat spokój.

Kolega wyżej napisał, że pralka działa u niego co dwa lub trzy dni.
    U mnie pralka pierze codziennie, a jeśli żona w danym dniu nie pierze, to na drugi dzień robi dwa lub trzy prania.
    Dwie dorosłe osoby plus dwójka dzieci.
    Jak kolega zauważył, że ja w ciągu jednego roku używam pralki tyle, ile kolega w ciągu dwóch lub trzech lat.
    Nie da się eksploatacji w ten sposób sprawdzić.

A jeśli chodzi o wymianę łożysk, może się wydawać, że nikt tego nie robi, ale w praktyce dużo się łożysk w pralkach wymienia.
    W jednej wytrzymają 10 lat, może dłużej. U teścia po 8 latach w LG wymienili łożyska, bo sugerowałem teściowej, że chodzi pralka jak odrzutowiec i za 150 zł w serwisie autoryzowanym dokonali wymiany i pralka chodzi cichutko już drugi rok.
    Ale równie dobrze łożyska mogą paść po 4 lub 6 latach. Dlatego uważam, że czasami to tyłek ratuje.
    Ale to oczywiście każdego indywidualna sprawa.

Dziękuje wszystkim serdecznie. Kusił mnie cholernie BOSCH, ale miałem w rodzinie kilka bubli z tej firmy i bałem się zaryzykować.

Dziękuje wszystkim serdecznie za pomoc. Gdy pralka do mnie dotrze, to podzielę się spostrzeżeniami.

Pozdrawiam serdecznie.
  • Bosch
    vodiczka
    Level 43  
    Scorpion_1982 wrote:
    W jednej wytrzymają 10 lat, może dłużej [...] Ale równie dobrze łożyska mogą paść po 4 lub 6 latach.
    Bo to też zależy od tego, czy pierzesz codziennie, czy dwa razy w tygodniu.
    PanAGD
    Level 23  
    Scorpion_1982 wrote:
    Zamówiłem model LG F2J6TY1W

No i dobrze, myślę, że spełni oczekiwania.
    Scorpion_1982 wrote:
    Dopłaciłem do gwarancji na 5 lat i wiem że mam 5 lat spokój.

Gwarancji czy dodatkowego ubezpieczenia? Jeśli to drugie, to warto dobrze wczytać się w warunki, żeby później nie było problemów. Odpukać, oby nie trzeba było z tego korzystać ;)
  • Bosch
    Scorpion_1982
    Level 13  
    Podobno jest to przedłużenie gwarancji producenta.
    W czwartym roku, gdy np. nie opłaci się naprawa sprzętu, to wymieniają na nową pralkę lub o podobnych parametrach, lub zwracają pieniądze. Z tym zwrotem pieniędzy nie pamiętam, czy to na 100% tak było.
    gorion
    Level 12  
    LG nie oferuje obecnie przedłużonych gwarancji na pralki oczywiście oprócz ich silnika direct drive na 10lat - dopytywałem się o to jak kupowałem swoje LG. Taki Samsung coś tam ma w zanadrzu ale nie chwali się cenami: kup to zobaczysz.
    Offtopowo to Allegro wprowadziło teraz możliwość ubezpieczenia sprzętu np: przedłużenie o 3 lata PO (to jest kluczowe) gwarancji producenta. I tutaj można wybrać np: Candy z gwarancją producenta 5 lat + zapłacić stokilkadziesiąt złoty za to ubezpieczenie i pralka jest chroniona przez 8 lat.... teoretycznie ;-)
    Scorpion_1982
    Level 13  
    Tak mi mówili gdy zamawiałem sprzęt.
    Przeczytam na spokojnie te papiery i mam nadzieje że się mylisz bo by polecieli niezłe w kulki.
    Poczytam to się wyjaśni - dzięki za sugestie bo faktycznie nie dopytywałem się w LG ale człowiek zawsze mądry po fakcie.
  • Helpful post
    vodiczka
    Level 43  
    gorion wrote:
    I tutaj można wybrać np: Candy z gwarancją producenta 5 lat
    Nie wiem jak się mają dzisiejsze Candy do tych z lat siedemdziesiątych ub. wieku ale jeżeli są tak dobre jak były to nawet dwuletnia gwarancja wystarczy.
    Czy są jeszcze inne pralki z pięcioletnią gwarancją producenta?
    gorion
    Level 12  
    Za darmo tak jak w Candy w pułapie poniżej 3-4kpln? Chyba tylko wynalazki jak Kernau itp.
    PanAGD
    Level 23  
    gorion wrote:
    Chyba tylko wynalazki jak Kernau itp.

Dla Kernau pralki robi Vestel, czyli to samo co Amica i Sharp.
    lesiu87
    Level 1  
    Panowie chciałbym się podłączyć pod pytanie, interesuje mnie zakup pralki, ale naczytałem się, że obecnie produkowane są bardzo awaryjne... dlatego wstępnie wybrałem 2
    BOSCH WAN2426 wymienne łożyska i skręcany bęben, drugą jest pralka CANDY CSS1492D3 z powodu promocji na 5 lat gwarancji producenta,
    która byście wybrali?
    Kenworth 18
    Level 43  
    Jeśli już to Bosch. Candy ma gwarancję 5 lat, ale jak znam życie, to nie będzie obejmowała najbardziej awaryjnych podzespołów pralki.
    Bosch ma wymienne łożyska i jest ta świadomość, że jest możliwość ich wymiany. Jeżeli ktoś jest obyty z narzędziami, to można je wymienić samemu i pozostaje w kieszeni parę złotych.
    Ponadto Candy nie słynie ze zbytnio udanych modułów sterujących w pralkach, a to jeden z najdroższych elementów urządzenia.
    gorion
    Level 12  
    Nie rozpowszechniajmy domysłów ;-) http://gwarancja.candy.pl/regulamin_5 Tak, wiem że niemal każdą usterką można podciągnąć pod niewłaściwy proszek/użytkowanie albo przepięcie sieci, ale chyba nie rozpoczynamy wątku konsumenckiego pt "porady prawne" nie mając konkretnego przypadku serwisowego? :-) A z mojego skromnego doświadczenia mogę tylko dodać że programatory Boscha ani ich silniki wcale nie są takie bezawaryjne...
    Scorpion_1982
    Level 13  
    Dzięki panowie za dyskusje.
    Ostatecznie kupiłem:
    LG SteamSpa F2J6TY1W
    Po 9 miesiącach używania:
    - mogła by być bardziej stabilna przy wirowaniu ale może mi się taki model trafił.
    - dodatkowo nalewając wodę pierwsze 5,6 otwarć zaworu wody to sekunda i zamyka - nie wiem czy to normalne ale może chodzi o rozpuszczenie proszku chociaż mocno to irytuje takie zachowanie zaworu wody..

Pozdrawiam serdecznie.