Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jaką pralkę automatyczną kupić

Scorpion_1982 27 Oct 2018 00:51 26862 42
lampy.pl
    Scorpion_1982
    Level 13  
    Witam wszystkich.

Pralka którą użytkuję z żoną w łazience odmówiła posłuszeństwa i rozglądam się nad nową.
    Stara była na 60 cm szeroka i 60 cm głęboka, szerokość najlepiej 60 lub ewentualnie trochę więcej.
    Głębokość może być 60 - 80 cm, wysokość bez znaczenia..

Upatrzyłem dwa egzemplarze:
    1. LG F2J7TY1W (Ta jest odrobinę droższa, ma silnik indukcyjny i jest bez paskowa, wymienne łożyska - podobno)
    ​2. BOSCH WAN2826FPL (Ciut tańsza, wymienne łożyska, z silnikiem nie wiem jaki jest zastosowany oraz czy z paskiem czy bez)

Jedna i druga ma podobno łożyska wymienne, LG ma silnik indukcyjny bez paskowy, w przypadku Bosch nie wiem.
    Proszę mi napisać którą się zainteresować lub może wybrać zupełnie co innego.
    Cenowo może być troszkę ponad dwa tysiące byle nie za dużo.
    Rodzina 4 osobowa, 2 małych dzieci.
    Zależy mi na:
    - dobrze prała ubrania, obecna moja kiepsko pierze a o płukaniu to już nie wspomnę - masakra (Stary wysłużony model Mastercook PF-113) - nie nadaje się już do na prawy nawet bym nie próbował, żałowałem że ten złom kupiłem..
    - płukanie dobrej jakości - stara musiałem 2 razy płukać bo proszek był na ciuchach.
    - możliwość wymiany łożysk
    - silnik w miarę bez awaryjny - tu na pewno na plus LG ale może bosch też ma dobre silniki liczę na waszą wiedzę.
    - Fajnie jak by była bez paskowa ale nie jest to moim piorytetem.

Proszę was moi drodzy o polecenie która będzie lepsza lub ewentualnie czegoś innego sprawdzonego..
    Najbardziej wydaje mi się ok LG ale praktycznie nie idzie nic znaleźć na nią w sieci. jest bardzo dużo o LG F2J6TY1W - tyle że ona jest dużo mniejsza i nie mam w telefonach nfc więc bez użyteczna jak dla mnie..

Dziękuję serdecznie..
    Pozdrawiam.
  • lampy.pl
    PanAGD
    Level 23  
    Borutka wrote:
    ​2. BOSCH WAN2826FPL (Ciut tańsza, wymienne łożyska, z silnikiem nie wiem jaki jest zastosowany oraz czy z paskiem czy bez)

Bosch ma silnik indukcyjny, więc też działa baardzo cicho. Zarówno BSH jaki i LG dają po 10 lat gwarancji na silniki.
    Scorpion_1982 wrote:
    Fajnie jak by była bez paskowa ale nie jest to moim piorytetem.

W takim razie tylko LG. Bosch ma klasyczny pasek.
    Scorpion_1982 wrote:
    Najbardziej wydaje mi się ok LG ale praktycznie nie idzie nic znaleźć na nią w sieci. jest bardzo dużo o LG F2J6TY1W

Ogólnie pralki LG mają bardzo podobną konstrukcję, niezależnie jaki model. Więc to co znajdziesz w sieci o modelu F2J6TY1W, możesz też podciągnąć pod model F2J7TY1W. I jeśli nastawiony jesteś na LGka to kupuj i ciesz się trafnym wyborem ;)
    Scorpion_1982
    Level 13  
    Koledzy nie chcę płacić za znaczek.
    Chcę kupić urządzenie, by chociaż parę lat posłużyło.
    Tak wiem, jest gwarancja i dwa lata można się z nimi bujać, a później zapłacić 70% nowego urządzenia za naprawę lub kupić drugą.

Nie oczekuję, że urządzenie pochodzi 10 lat, bo takich urządzeń się już nie produkuje.

Co byście panowie jeszcze sprawdzonego polecili ??

O tym LG znajdzie w sieci maks parę komentarzy, opinie dobre.

W tym proponowanym Boschu produkowanym w Polsce ktoś napisał, że po używaniu 3,5 roku padł Inverter silnika i cena 700 zł.
    Wiadomo, że nie ma reguły i nie przewidzi.
    Wiem że na forum jest wiele specjalistów z rożnych dziedzin i znających się na rzeczy.

Polecicie coś jeszcze sprawdzonego ??
    Dziękuję
  • lampy.pl
    PanAGD
    Level 23  
    Scorpion_1982 wrote:
    W tym proponowanym Boschu produkowanym w Polsce ktoś napisał że po używaniu 3,5 roku padł Inverter silnika i cena 700 zł.

Dlatego po zakupie trzeba się zarejestrować na stronie Boscha, i ma się gwarancję na 10 lat na silnik.
    gorion
    Level 12  
    PanAGD wrote:
    i ma się gwarancję na 10 lat na silnik.

Dokładnie tak jak piszesz, ma się gwarancję na silnik :-) Z tego komentarza wynika, iż padło jego sterowanie czego pewnie taka rozszerzona gwarancja już nie obejmuje (podobnie jest w innych markach).
    jerry1960
    Level 36  
    Na pewno nie kupuj Polara, Whirpoola, oferują gwarancję a później jej nie uznają.
    Scorpion_1982
    Level 13  
    Będzie za pewne jak koledzy piszą.
    W takim silniku nie ma co paść.
    Pada elektronika i pasek.
    Siostry BOSCH wylądował dwa razy na gwarancji i miesiąc po gwarancji jeszcze załatwiła serwis wymienili pasek a mimo to pralka nie wirowała, trzeba ją było nachylić do przodu.
    Przyjechał serwis pogwarancyjny ten sam facet cena naprawy 80% wartości nowej pralki płytka sterująca.

Mam mieszane uczucia do mercedesów bo po kieszeni odpowiednio robią dziurę.

Patrzyłem jeszcze na różne maści samsunga ale choroba wie jak to będzie działać.
    Telewizor chodzi prawie nom stop 6 lat i obyło się bez napraw a pralki ich firmy nie miałem.

Panowie co byście jeszcze polecili bo jak narazie wydaje mi się ze ten LG który podałem w tych pieniądzach będzie dobry ale wyjdzie to dopiero po dwóch latach.
    anet870
    Level 26  
    Osobiście miałem przypadek w boschu jw. Padł sterownik silnika i był nie osiągalny w Polsce.
    Skusiłem się ponownie na Boscha i bardzo tego żałowałem gdyż okazał się już wyrobem dalece odbiegającym od poprzedniej, rdza,zawieszanie się programu itd . Aktualnie czwarty rok używam pralki Amica i jest świetna.
    User removed account
    Level 1  
    vodiczka
    Level 43  
    anet870 wrote:
    Aktualnie czwarty rok używam pralki Amica i jest świetna.
    Moja Amica ma już 12 lat i 2 miesiące ale powoli się kończy, po drodze zaliczyłem samodzielną wymianę łożysk. Jaki masz model?
    bialy20 wrote:
    MIELE... Przewidywalna eksploatacja 20 lat.
    Przewidywalna czy przewidywana?
    W moim odczuciu "przewidywalna" oznacza, że 95% pralek dożyje 20 lat bez awarii. "Przewidywana" że tylko 50%.

Przy 20 letniej gwarancji zapłaciłbym 50% więcej :)
    Scorpion_1982
    Level 13  
    Dużo modeli boscha jest produkowane w Polsce a mimo to z częściami może być problem.

A co powiecie o pralkach Samsunga wiem że kolejny znaczek.
    Z dwóch już mam na liście 10 pralek i już sam nie wiem :)
    gorion
    Level 12  
    Sprawa prosta - jak już nastawiasz się na serwis to sprawdź sobie dany model na north: dostępność i ceny. I tylko nie spadnij z krzesła jak zobaczysz ile Samsung liczy sobie średnio za swoją elektronikę (programator, osobny moduł sterowania silnikiem itp) ;-)
    PanAGD
    Level 23  
    Scorpion_1982 wrote:
    Z dwóch już mam na liście 10 pralek i już sam nie wiem

Spokojnie, to tylko pralka, a nie wybór na całe życie ;) brać to co się podoba, ma dobre parametry i mieści się w budżecie. Resztę pokaże czas. Według mnie modele z 1 posta to dalej służne typy.
    Scorpion_1982
    Level 13  
    Kolego LG z pierwszego posta na chwilę obecną odpada.
    Dwa tygodnie temu jak sprawdzałem było tego sporo a teraz nie ma nigdzie prócz AGdHome co ma sklep więcej negatywów niż pozytywów.
    Sprawdzałem choroba jakiś czas temu to nawet MediaMarkt miał a teraz nigdzie tego modelu nie ma.
    anet870
    Level 26  
    vodiczka wrote:
    anet870 wrote:
    Aktualnie czwarty rok używam pralki Amica i jest świetna.
    Moja Amica ma już 12 lat i 2 miesiące ale powoli się kończy, po drodze zaliczyłem samodzielną wymianę łożysk. Jaki masz model?

Amica AWG7102CD. Nie pamiętam dokładnie, ale cena była bardzo przyzwoita, na pewno tańsza od Boscha.
    User removed account
    Level 1  
    vodiczka
    Level 43  
    bialy20 wrote:
    Aha, moja Miele waży 100 kg, przy wkładzie 5 kg
    To ma być powód do dumy?
    yanes
    Level 29  
    Nie do dumy, tylko do czegoś zupełnie innego.
    User removed account
    Level 1  
    vodiczka
    Level 43  
    Na przemysłowych nie ;) ale mój pierwszy Polar (pi x oko =75kg) wytrzymał 18 lat bez zbędnej nadwagi. :)
    User removed account
    Level 1  
    bombelm7
    Level 8  
    A może Samsung? Kto dzis wymienia łożyska w pralce. Poza tym jak często sie one psują? Nie są to czasy ze wymieniamy łożyska i pralka lata dalej. Dzis albo kleka programator wart 3/4 pralki albo urywa sie kołnierz bębna. Zaorać silnik to nie wiem czy sie da. Sam mam Samsunga. Zapłaciłem 1500zl. Jest nas 3 i chodzi średnio co 2,3 dni. Pierze bardzo ładnie. Obsługa banalna. Gwarancji 5 lat po przedluzeniu na stronie. U mnie juz 3 lat. Bez uwag. Osobiscie Boscha bym omijal.
    vodiczka
    Level 43  
    bialy20 wrote:
    Waga świadczy o materiałach użytych do jej budowy.
    Albo o rozrzutności księgowego ale skoro klient zapłaci to czemu nie?
    Masz drogą pralkę ale w przeliczeniu na kg, cena jest porównywalna do innych.
    Może jestem niewybredny i nie liczę każdej kWh i każdego m3 wody ale w praniu nie widzę tych istotnych różnic o których wspominasz.
    User removed account
    Level 1  
    Borutka
    Level 29  
    Choćby izolacja akustyczna i rozbudowany układ zawieszenia zbiornika. Te elementy podnoszą wagę Boscha WAW o ok. 10 kg.
    vodiczka
    Level 43  
    bialy20 wrote:
    Nie wiem, co koledze wadzi ciężar pralki...
    Nic nie wadzi ale nadmierny ciężar nie jest atutem. To kolega napisał:
    bialy20 wrote:
    Aha, moja Miele waży 100 kg, przy wkładzie 5 kg.
    Nie wiem czy to miała być informacja techniczna (chyba nie najważniejsza?) czy powód do dumy.
    User removed account
    Level 1  
    vodiczka
    Level 43  
    bialy20 wrote:
    Jak widać, dla Ciebie całkiem zbędna. Po prostu nie znasz się na praniu i pralkach
    Może się nie znam, dlatego nadal nie rozumiem w jakim celu wstawiłeś informację o masie pralki a nie np. o zużyciu wody i energii elektrycznej. Czy Skorpion_1982 pytał o masy pralek? Wyskoczyłeś jak Filip z konopi a twój koronny argument dotyczący masy pralki to:
    bialy20 wrote:
    Dlaczego zbędnej? Przestawiasz pralkę czy jak? Przywiozłem, postawiłem i stoi. W TYM SAMYM miejscu

Nie jest sztuką zrobić ciężką pralkę by nie chodziła po podłodze. Sztuką jest aby lżejsza tak wyważała pranie, że też będzie stać w tym samym miejscu bez wymiany amortyzatorów co kilka lat.
    User removed account
    Level 1