Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybija wode z zaworu bezpieczeństwa Junkers Novatherm ZW/ZS 20 KE

27 Paź 2018 08:34 1461 9
  • Poziom 8  
    Witam, mam problem z piecem Junkersa. Po uruchomieniu pieca okazało się ,że cieknie z rejonu nagrzewnicy woda. Zlokalizowałem wyciek, oddałem nagrzewnice do polutowania, zamontowałem i tu mam problem z którym nie mogę sobie poradzić. Otóż z zaworu bezpieczeństwa po prawej stronie pieca(z pokrętłem, pisze na nim 3bar) wylatuje mi woda jak ją dobije do pieca i uruchomię. Co może być przyczyną i jak można sobie z tym poradzić?
  • Poziom 34  
    Brak powietrza w naczyniu przeponowym. Przyczyny są dwie:
    1. uszkodzenie poprzez pęknięcie membrany.
    2. poprzez nieszczelność wentyla do napełniania powietrz zwyczajnie uszło.
  • Poziom 8  
    Czyli mam odkręcić wentyl i dobić powietrza? Do jakich wartości?
  • Poziom 34  
    RebelAngel666 napisał:
    Czyli mam odkręcić wentyl i dobić powietrza? Do jakich wartości?

Prawie dobrze.
    0. Wyłączasz kocioł
    1. Zakręcasz główny zawór wody (ten przy liczniku).
    2. Odkręcasz kran z ciepłą wodą
    3. Odkręcasz zawór dopuszczania wody do kotła.
    4. Zaczynasz pompować powietrze do wentyla do wartości około 1-1.2bara.
    5. Pompowanie kończysz dopiero wtedy kiedy woda przestanie lecieć z kranu a ciśnienie w naczyniu ustabilizuje się na wspomnianej wcześniej wartości 1-1.2bara. Podczas pompowania nie przekraczaj ciśnienia 2,5 bara na kotle bo się zawór bezpieczeństwa otworzy.
    6. Może się zdarzyć że podczas pompowania z kranu poleci woda a później powietrze. Oznacza to że membrana w naczyniu jest dziurawa. Naczynie przeponowe nadaje się wtedy tylko do wymiany.
    Ale zakładam że wszystko będzie dobrze.
    7. Zakręcasz zawór dopuszczania wody do kotła.
    8. Odkręcasz zawór główny wody (ten przy liczniku) i czekasz aż z kranu przestanie lecieć brudna woda. Zakręcasz kran.
    9. Dopuszczasz wodę do kotła do około 1,2 bara.
    10. Jeśli wszystko poszło dobrze instalacja powinna pracować prawidłowo.
  • Poziom 8  
    Chyba coś źle robię bo gdy dochodzę do pkt. 5 to znaczy zaczynam dobijać wodę przy otwartym kranie to nie leci mi ani woda ani powietrze. A podpinając pompkę do naczynia przeponowego słyszę uciekające z niego na początku powietrze i manometr wskazuje około 1,5 bar.
  • Poziom 16  
    Na dole po prawej stronie masz śrubę do spuszczenia wody z urządzenia.Po spuszczeniu wody z urządzenia (wskazanie na manometrze "0") czyba ze wejście do manometru już zarosło i do odblokowania.w tedy uzupełniasz cisnienie w naczyniu do 0,7 i po uzupełnieniu zakręcasz ow śrubę ,uzupełniasz wodę do 1,5 bar w urządzeniu.ewentualnie do sprawdzenia jeszcze węzyk czy nie zapchany przy naczyniu.
  • Poziom 8  
    Znaczy chyba źle się wyraziłem. Przy dopełnianiu pompką powietrza do naczynia przeponowego wskazanie na manometrze kompresora wskazuje około 1,5 bara. Na piecu mam wtedy 0 i nie wzrośnie więcej bo nawet przy napełnianiu instalacji wodą powtórnie, zawór bezpieczeństwa wywala wodę przy wskazaniu manometru około 1/4 bara(manometr na piecu).
  • Poziom 34  
    Musisz ściągnąć obudowę kotła. A sam kocioł musi być bez ciśnienia wody.
    Pod obudową odkręcasz śruby zaznaczone na zdjęciu (po drugiej stronie będą dwie kolejne) Wybija wode z zaworu bezpieczeństwa Junkers Novatherm ZW/ZS 20 KE
    To co okręciłeś odczepiasz od kotła i podczepiasz niżej (są tam odpowiednie otwory).
    Wężyk którym przykręcony jest manometr do mosiężnego korpusu odkręcasz (uważaj na malutką uszczelkę, nie zgub jej).
    W miejscu przykręcenia wężyka centrycznie powinien znajdować się otwór którego u ciebie nie będzie (zarósł kamieniem). Weź mały gwoździk lub grubą igłę i spróbuj wepchnąć ją do środka. Może być to trudne bo kamień jednak dość twardy jest.
    Skontroluj wężyk czy jest drożny.
    Po udanym udrożnieniu korpusu składasz wszystko.
  • Poziom 8  
    Po wezwaniu fachowca poprzednie informacje zostały potwierdzone, to znaczy problemem był uszkodzony manometr który źle wskazywał ciśnienie wody na piecu.