Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ekspres Siemens Eq5 TE506F09D nie działa, cały czas wywala błąd Restart required

berez86 27 Oct 2018 11:39 4644 3
    berez86
    Level 2  
    Witam serdecznie, mam ekspres Siemens Eq5 model TE506F09DE/15. Ogólnie ekspres nie był dużo używany, ma około 3000 kaw. Problem polega na tym, że 3 dni temu włączyłem go i chcąc spienić mleko włączyłem przycisk pary. Ekspres zaczął brzęczeć tak jak zawsze, nagle coś psykło tak jakby w środku i wyskoczył komunikat restart required, próbowałem kilkanaście razy włączać i wyłączać ale problem nadal ten sam. Sprawdziłem zaparzacz nawet u znajomego bo ma taki sam ekspres wszystko ok, próbowałem przywrócić ustawienia fabryczne bez zmian, bawiłem się w menu serwisowym młynek mieli, pompa pompuje, zaparzacz chodzi Góra dół, grzałka grzeje, rozebrałem lewa ścianę tą od strony pojemnika na wodę i nie bardzo wiem od czego zacząć szukać, nigdy przy ekspresie do kawy nie dłubałem. Zaniepokoiło mnie to, że teraz gdy próbuję włączyć ekspres nie ma normalnej procedury że pobiera wodę i tak dalej, tylko od razu ten zawór ceramiczny co jest tak po środku ekspresu ten silniczek od zaworu chodzi jakieś 7-8 sekund i od razu wywala ten sam błąd czyli uruchom ponownie i tak w kółko. Dodam, że ekspres był regularnie czyszczony i odkamieniany i nigdy nie było z nim problemów aż do teraz. Prosiłbym o jakieś wskazówki/pomoc, będę wdzięczny.
  • Helpful post
    mamkonto
    Level 15  
    Sprawdź wyłączniki krańcowe na zaworze caramicznym oraz ich wiązkę. Sprawdź vtez drożność zaworu ceramicznego.
    berez86
    Level 2  
    Witam udało się naprawić jeden stycznik w zaworze ceramicznym był non stop zwarty porodu nie działał stąd ten błąd i silniczek działał non stop i wywalało błąd. Dziękuję za podpowiedź temat do zamknięcia pozdrawiam
    berez86
    Level 2  
    Witam udało się naprawić jeden stycznik w zaworze ceramicznym był non stop zwarty porodu nie działał stąd ten błąd i silniczek działał non stop i wywalało błąd. Dziękuję za podpowiedź temat do zamknięcia pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

Uszkodzony stycznik w zaworze ceramicznym