Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Xperia m2 - Montaż baterii o większej pojemności.

27 Paź 2018 14:30 294 3
  • Poziom 2  
    Witam, mam prośbę o opinie na temat modyfikacji którą chcę wykonać. Chcę zamontować akumulator od tabletu 4000 mah w Xperi m2, ładowany był by za pośrednictwem modułu ładowarki akumulatorów Li-Ion 3,7V z gniazdem micro usb z pominięciem fabrycznego układu. Czy to ma szansę zadziałać bez komplikacji? Pozdrawiam proszę o pomoc.
  • Poziom 12  
    Jeśli bateria ma te same napięcie, to podłączyć możesz, jeśli mniejsze albo większe, to nie podłączaj. W ogóle jeśli bateria mieści ci się do telefonu, to spróbuj. A jak zadziała to możesz ją ładować normalnie przez gniazdo w telefonie.
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź. Więc tak nie zależy mi na tym żeby bateria mieściła się w obudowie chcę przerobić tył telefonu tak że plecy w całości będą zakryte baterią o większej pojemności (ma to służyć jako emulator gameboy advance i radio tylko) i tu jest kwestia czy ładowanie poprzez układ fabryczny nie uszkodzi nowego akumulatora i czy będzie ładował do 100% biorąc pod uwagę o wiele większą pojemność. Widziałem na Yt jak facet podłączył płaski akumulator z laptopa do iphona i właśnie miał z tym problem że fabryczny układ przeładowywał i uszkodził akumulator. Po zastosowaniu oddzielnego układu problem znikł a telefon trzyma mu 2 tyg na jednym ładowaniu hehe.
  • Poziom 12  
    No to spróbuj jak uważasz.