Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Yosan JC-650 cb radio Yosan

pepewkz 27 Paź 2018 14:30 378 23
  • #1 27 Paź 2018 14:30
    pepewkz
    Poziom 7  

Witam mam CB Radio Yosan JC-650. niestety nie ma nadawania ani odbioru.. uszkodzony jest filtr zaznaczony na zdjęciu. Podpowie ktoś gdzie można takowy kupić ewentualnie może ktoś posiada z odzysku?

Yosan JC-650 cb radio Yosan

0 23
  • #2 27 Paź 2018 18:01
    gumisie
    Poziom 38  

pepewkz napisał:
    uszkodzony jest filtr
    Skąd ta pewność, wykonałeś jakieś pomiary ?.
    Napisz coś więcej.

Pozdrawiam.

0
  • #3 27 Paź 2018 20:00
    Novile
    Poziom 32  

Jakoś nie widzę uszkodzenia na tym filtrze. Co jest uszkodzone wg.Ciebie?

pepewkz napisał:
    Podpowie ktoś gdzie można takowy kupić
    Wątpię abyś gdziekolwiek taki kupił , poza tym nie masz do niego dokumentacji. Jedyne co można przypuszczać po lokacji jest to filtr nadajnika albo VCO( co jest bardziej prawdopodobne). Jedyna opcja to z jakiegoś "trupa" i to tego samego modelu taki wyjąć.Ale i to nie będzie proste bo te radia to jest szajs i laminat jest dwustronny bardzo cieniutki a takie filtry robione są na "styk", czyli uzwojenie jest stykowo podłączone do nóżek, lekko podgrzejesz nogi i po filtrze. Wiem, bo przerabiałem te zabawy z ALANAMI 109 i przynajmniej ja nie dałem rady tego wyjąć bez uszkodzenia uzwojeń.
    Kolega niby takie coś palnikiem "długopisowym? podgrzewał i wyciągał całe ale ja mu w to nie wierzę bo mu jednego Inteka dałem też z uszkodzonym filtrem i do dziś u niego leży.
    Raczej masz małe szanse na naprawę tego radia jak faktycznie ten filtr jest uszkodzony.

0
  • #4 27 Paź 2018 21:16
    pepewkz
    Poziom 7  

gumisie napisał:
    pepewkz napisał:
    uszkodzony jest filtr
    Skąd ta pewność, wykonałeś jakieś pomiary ?.
    Napisz coś więcej.

Pozdrawiam.

Ten filtr został wyrwany. Z tego, co się zdołałem dowiedzieć, to jest to filtr kubełkowy w obwodzie rezonansowym nadajnika, tylko za "pieruna" nie mogę tego nigdzie znaleźć.

0
  • #5 27 Paź 2018 21:24
    gumisie
    Poziom 38  

pepewkz napisał:
    ten filtr został wyrwany z tego co sie zdołałem dowiedzieć to jest to: filtr kubełkowy w obwodzie rezonansowym nadajnika
    Jest to "cewka" VCO, tak TX jak i RX.
    To zdjęcie, które zamieściłeś to jest zdjęcie tego CB które chcesz naprawić , czy jakieś pobrane z "netu" ?. :D

Zamieść oryginał, zobaczymy na ile to CB jest zdewastowane.

0
  • #6 27 Paź 2018 21:26
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda

Za długa śruba... lol.
    Masz radio na dawcę części.
    M

0
  • #7 27 Paź 2018 21:30
    pepewkz
    Poziom 7  

gumisie napisał:
    Jest to "cewka" VCO, tak TX jak i RX.
    To zdjęcie, które zamieściłeś to jest zdjęcie tego CB które chcesz naprawić , czy jakieś pobrane z "netu" ?.

zdjęcie pobrane z internetu ale przedstawiające dokładnie to CB które chce naprawić

Dodano po 2 [minuty]:

SP5IT napisał:
    Za długa śruba... lol.
    M

prawie zgadłeś był rozwiercany otwór na śrubę i niestety wiertło okazało się za długie :lol: i uderzyło w element zaznaczony na zdjęciu i go wyrwało

0
  • #8 27 Paź 2018 21:31
    Novile
    Poziom 32  

Mnie też dziwi jak można taki filtr "wyrwać" ? Bo wyrwać to można ząb, ale aby wyrywać filtr?
    A poza tym jak to jest kolego autorze tematu, że jesteś na Forum od 2013 roku i przez 5 lat napisałeś ledwo dwa posty i to te tutaj. Oj kolego , coś się kolega nie udziela, dopiero jak potrzeba pomocy, to się kolega odezwał?
    Proszę podać jak nazywa się układ SMD w pobliżu tego filtra uszkodzonego( ten, przy którym jest ten czerwony trymer).

0
  • #9 27 Paź 2018 21:32
    gumisie
    Poziom 38  

SP5IT napisał:
    Michał, może nie tak do końca, ale do tego jest potrzebna wiedza i doświadczenie.
    Obawiam się że autor tematu takiego nie posiada.

@pepewkz, jak masz możliwość daj do naprawy to CB jakiejś osobie mającej już jakieś doświadczenie.
    Nie mówię o "serwisie", może jakiś kolega.

Pozdrawiam.

0
  • #10 27 Paź 2018 22:15
    pepewkz
    Poziom 7  

[quote="Novile"]Mnie też dziwi jak można taki filtr "wyrwać" ? Bo wyrwać to można ząb, ale aby wyrywać filtr?
    A poza tym jak to jest kolego autorze tematu, że jesteś na Forum od 2013 roku i przez 5 lat napisałeś ledwo dwa posty i to te tutaj. Oj kolego , coś się kolega nie udziela, dopiero jak potrzeba pomocy, to się kolega odezwał?
    Proszę podać jak nazywa się układ SMD w pobliżu tego filtra uszkodzonego( ten, przy którym jest ten czerwony trymer).

0
  • #11 27 Paź 2018 22:37
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sprawdzę jutro czy mam taki. 3JT2?

0
  • #12 27 Paź 2018 22:40
    Novile
    Poziom 32  

Kolego nadal uważasz, że zdjęcie jakie pobrałeś z neta i zamieściłeś w pierwszym poście przedstawia identyczne radio jak twoje?

pepewkz napisał:
    zdjęcie pobrane z internetu ale przedstawiające dokładnie to CB które chce naprawić
    Zwyczajnie zrobiłeś z nas idiotów.
    Na tym zdjęciu pobranym z neta na 100% filtr zakreślony czerwonym kółkiem jest to filtr VCO.
    Natomiast na twoich zdjęciach ten uszkodzony filtr, to jest filtr nadajnika a nie VCO.
    Nie można sobie takich jaj robić tutaj. To zakrawa na bezczelność. Ktoś by Ci coś doradził na podstawie 1-szego posta i potem miałbyś pretensję. Dlatego mi nie odpowiedziałeś na pytanie o oznaczenie scalaka SMD, bo jego u ciebie nie ma w tym miejscu!
    Co do filtra , to masz jego oznaczenie 3JT2 i takiego szukaj.

0
  • #13 27 Paź 2018 22:41
    gumisie
    Poziom 38  

Zdjęcia Twojego TRX_a, nijak się mają do zdjęcia z #1.
    Tak więc mój #5, chyba nic nie wnosi do rozwiązania Twojego problemu.
    Kurcze, należy myśleć od nowa. :cry:

Novile napisał:
    Adam, mam nadzieje że Autor nie zrobił tego świadomie.

0
  • #14 27 Paź 2018 22:49
    pepewkz
    Poziom 7  

Novile napisał:

Broń boże nie miałem takiego zamiaru po prostu wpisałem w wyszukiwarce nazwę CB radia i pokazało mi takie zdjęcie płyty głównej. Po rozkręceniu mojego Radia faktycznie zobaczyłem, że płyta wygląda inaczej. PRZEPRASZAM, że wprowadziłem was w błąd było to nieumyślne.

0
  • #15 27 Paź 2018 23:01
    gumisie
    Poziom 38  

pepewkz napisał:
    PRZEPRASZAM
    Z mojej strony przeprosiny przyjęte.
    Poczekajmy na:
    SP5IT napisał:
    Ja również zajrzę do mojego "złomowiska".

0
  • #16 27 Paź 2018 23:04
    pepewkz
    Poziom 7  

gumisie napisał:
    pepewkz napisał:
    PRZEPRASZAM
    Z mojej strony przeprosiny przyjęte.
    Poczekajmy na:
    SP5IT napisał:
    Ja również zajrzę do mojego "złomowiska".

będę bardzo wdzięczny za wszelaka pomoc

0
  • #17 01 Lis 2018 10:21
    chisel
    Poziom 25  

Te oznaczenia są indywidualne i nie znajdziesz. Filtr trzeba wziąć z dowolnego praktycznie CB z tego samego bloku. Tylko, że jeśli to filtr nadajnika, to odbiór w radiu powinien działać. Reanimowałem takie filtry. Z wylutem z dawcy z jednostronnego PCB nie ma problemu, z obustronnego jest trochę gorzej.
    Czy ja czegoś nie wiem? - ale ze zdjęcia z postu nr 1 i ostatniego zdjęcia powyżej wynika, że to to samo a uszkodzony filtr to jak już wspomniano VCO, więc nie działa i TX i RX.

0
  • #18 02 Lis 2018 16:13
    Hektar Zahler
    Poziom 31  

Każdy z nas ma takie coś, bo to podwajacz częstotliwości Tx-a.

Dodano po 2 [minuty]:

Na czerwono uzwojenie rezonansowe z wbudowanym kondenstorem na 27MHz, a na żółto wtórne.

Yosan JC-650 cb radio Yosan

0
  • #19 02 Lis 2018 16:59
    pepewkz
    Poziom 7  

W jaki sposób można naprawić taki filtr ?

0
  • #20 02 Lis 2018 18:22
    chisel
    Poziom 25  

Jak to naprawić - napisałem wyżej. Generalnie w przypadku napraw CB radia nieocenione są jakieś "zwłoki".

0
  • #21 02 Lis 2018 19:16
    Novile
    Poziom 32  

pepewkz napisał:
    jak to można naprawić ? miałby ktoś na sprzedaż takie ustrojstwo które trzeba na nowo tam przylutować ?
    Zobacz jakie ma oznaczenieten filtr co został cały, obok tego wyłamanego. Czy jest to takie samo oznaczenie, jak ten ma wyłamany?

0
  • #22 05 Lis 2018 16:08
    pepewkz
    Poziom 7  

Novile napisał:
    pepewkz napisał:
    jak to można naprawić ? miałby ktoś na sprzedaż takie ustrojstwo które trzeba na nowo tam przylutować ?
    Zobacz jakie ma oznaczenieten filtr co został cały, obok tego wyłamanego. Czy jest to takie samo oznaczenie, jak ten ma wyłamany?

Filtr znajdujący się obok tego wyłamanego ma dokładnie takie samo oznaczenie

0
  • #23 05 Lis 2018 16:32
    gumisie
    Poziom 38  

@pepewkz, przy odrobinie umiejętności manualnej, wiedzy i cierpliwości można ten filtr reanimować.
    Odginając zabezpieczenia (załącznik) mamy np; dostęp do urwanych "drucików", itd ....... .

Pozdrawiam.

P.s.
    W myśl zasady: "Polak potrafi" naprawić nawet to, co chińczyk.......

0
  • #24 20 Lis 2018 10:43
    pepewkz
    Poziom 7  

Radio rozszabrowane na części oddane znajomemu elektrykowi.

0