Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Optymalizacja internetu domowego t-mobile

Drzeww 27 Paź 2018 17:29 150 11
  • #1 27 Paź 2018 17:29
    Drzeww
    Poziom 3  

Witam
    Niedawno wziąłem sobie internet LTE od t mobie wersja do 60mb/s speed test spoko Optymalizacja internetu domowego t-mobile natomiast real download (3-3.5mb/s) czy jakiś IPTV w Full HD już trochę kiepsko.
    Budynek wysoki więc zasięg zawsze FULL, router to B525S dałoby radę wykrzesać jakieś lepsze wyniki z tego internetu?
    Tutaj mam jakieś screeny z prymitywnego programu, innego niestety nie znam :
    Optymalizacja internetu domowego t-mobile Optymalizacja internetu domowego t-mobile

0 11
  • #2 27 Paź 2018 17:36
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Ale w czym masz problem, pokazałeś speedtest z dobrymi wynikami, kiedy te prędkości DL 3Mb/s ? Co to oznacza zasięg FULL, mierzyłeś parametry sygnału LTE, na jakich pasmach LTE, korzystasz z ich agregacji ? Drugi screen to jakiś analizer Wifi na 5GHz z dwoma sieciami. urządzenia łaczą się z B525 po WiFi i tu masz problem?

0
  • #3 27 Paź 2018 17:46
    Drzeww
    Poziom 3  

Ciągle mam download na poziomie 3mb/s tak łączą się poprzez wi-fi.
    Miałem na myśli wszystkie kreski na routerze, natomiast nie mam pojęcia w jaki sposó mierzyć parametry sygnału.

0
  • #4 27 Paź 2018 18:16
    matek451

A jak wygląda speedtest gdy połączysz się z B525 po kablu ? Do zarządzania pasmami LTE i ich agregacjami służy https://www.dropbox.com/sh/z7rbzxjy23t9vbw/AA...dDKTAa?dl=0&preview=Huawei_Manager_1.2_PL.apk czyli aplikacja na Android, pokazuje parametry sygnału, eNB i CID BTS-a. Po nim identyfikujemy stację z której korzystamy. w aplikacji można wymusić konkretne pasmo LTE na B525, T-Mobile ogólnie korzysta z LTE2600, LTE1800 , LTE800 a teraz tez z LTE2100. Wszystko zależy od lokalizacji, z założenia najszybsze jest LTE2600 na 15MHz pasma ale zasięg najmniejszy. Parametry sygnału http://jackiewiczowie.blogspot.com/2014/10/parametry-sygnau-lte.html

0
  • #5 27 Paź 2018 18:46
    Drzeww
    Poziom 3  

Odnośnie kabla nie dam rady go pociągną, router jest pod dachem.
    Aplikacja pokazuje strasznie niestabilny download od 0,07 do 8.87mb/s wygląda to tak : Optymalizacja internetu domowego t-mobile

0
  • #6 27 Paź 2018 19:08
    matek451

Zmiany DL w tej aplikacji to norma, wykonaj speedtest i pokaz wynik. A dlaczego router jest gdzieś pod dachem? Jakie masz parametry sygnału WiFi z niego w miejscu gdzie korzystasz z internetu, pokaz screena z testu sygnału na WiFi Analyzerze ( na Android ze sklepu Google) , Połączenie na LTE800 T-mobile z BTS-a Sopotnia Wielka 234, prawidłowe parametry sygnału. Zaskakująco wysoki SINR jak na to pasmo. Masz blisko do BTS-a.

0
  • #7 28 Paź 2018 09:12
    Drzeww
    Poziom 3  

Ponieważ tam nie zawadza, a do tego akurat w tamtym miejscu router łapie pełny syngnał (praktycznie linia prosta do BTS-a)
    Optymalizacja internetu domowego t-mobile

0
  • #8 28 Paź 2018 09:24
    matek451

Przy takich parametrach sygnału WiFi z routera trudno oczekiwać jakiś spektakularnych prędkości po WiFi w sieci domowej. Poziom sygnału około -70dBm to niezbędne minimum do stabilnego działania. Dla porównania sprawdź jakie masz prędkości internetu T-mobile przy routerze gdy sygnał Wifi jest optymalny.

0
  • #9 28 Paź 2018 09:46
    Drzeww
    Poziom 3  

Stanąłem obok routera i zauważyłem że dzisiaj rano to w ogóle masakra z tym downloadem Optymalizacja internetu domowego t-mobile (speed test tuż obok routera)
    Siła sygnału obok routera : Optymalizacja internetu domowego t-mobile

0
  • #10 28 Paź 2018 11:37
    matek451

W takich warunkach speedtest jest wiarygodny, pokazuje jak naprawdę działa internet domowy z T-Mobile. W twoim wypadku na LTE tragicznie, DL<<<UL co świadczy o przeciążeniu BTS-a. To już w T-Mobile norma tam gdzie działa tylko LTE800 T-Mobile na BTS-ie NetWorks. To pasmo zasięgowe o szerokości 10MHz w MIMO2x2 i DL do 75Mb/s. W okolicy wielu użytkowników i efekt zapchania gotowy. Czasami ratunkiem jest poszukanie innego BTS-a Networks, w tej okolicy to Krzyżowa ale tez tylko z LTE800 i może być podobnie. Wielu użytkowników ma takie problemy, często zalecam przełączyć się na 3G z UMTS2100HSPA+DC jeśli to pasmo jest na BTS-ie. U ciebie niestety go brak, najbliżej jest na BTS-ie Korbielów, tam też LTE800 T-Mobile. Ogólnie to nie jest ciekawie a perspektywy mało optymistyczne.

0
  • #11 28 Paź 2018 12:37
    Drzeww
    Poziom 3  

Momentami wygląda to tak jakby coś wywalało mnie z najlepszego BTS-a na jakiś inny w tym momencie znów prędkość z pierwszego screena i real na 4mb/s netflix natywne 4K, IPTV też działa 1080P.
    Dziwne jest też to że z laptopa wyniki speed testu są znacznie słabsze 15-20, gdzie na androidzie 50.

0
  • #12 28 Paź 2018 13:00
    matek451

Wahania prędkości w internecie mobilnym to normalna sprawa, DL maleje gdy więcej użytkowników korzysta z twojego sektora na LTE800 z Sopotni. Możliwe że router łączy się też z innym BTS-em. Nie znam twojej lokalizacji, nie wiem jak masz daleko do BTS-a Sopotnia i innych NetWorks. Jeśli sądzisz że router przełącza się na inny to obserwuj wtedy eNB, ECI w HManagerze. Pokaże inny niż z Sopotnii.

0
  Szukaj w 5mln produktów