Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak połączenia z internetem sieci kablowej

27 Paź 2018 20:23 792 56
  • Poziom 8  
    Prośba o pomoc.

Mam internet w sieci vectra połączony poprzez modem motorola SB5101E Surfboard. Laptop samsung R510.
    Karta sieciowa Marvell Yukon.
    Nic nie kombinowałem w ustawieniach sieci i z dnia na dzień zostałem odcięty od neta, jest to tym dziwniejsze, iż wszystkie diody na modemie się świecą, w tym dioda pc/activity (pomarańczowa) miga jak należy.
    Zwykle brak internetu wynikał z jakichś awarii dostawcy, wówczas diody nie paliły się albo migały (dioda online) więc jest to dla mnie tym dziwniejsze.
    Jak sprawdzam stan połączenia -wysyłanie jest aktywne ale nie odbiera...a na ikonce internetu na pasku zadań nie ma tej charakterystycznej kuli ziemskiej, i dostęp: tylko lokalnie.
    Nawet przywróciłem ustawienia po przez przywracanie systemu sprzed kilku dni i nic, nie mam pojęcia co mogłem nieświadomie zainstalować, ale już tego niema.
  • Poziom 11  
    Cześć. Można wyłączyć modem na jakieś 30 sek. włączyć ponownie. Sprawdzić w panelu sterowania> system i zabezpieczenia>menadżer urządzeń, czy czasem karta się nie odinstalowała.
  • Poziom 8  
    Z tego wynika, że jest moja karta ale co to jest ta cała reszta i po co, to nie wiem?

• Poziom 43  
    Odinstaluj oprogramowanie Kasperskiego.
    2. Usuń PPM isatap.
  • Poziom 8  
    Niestety nic to nie dało.
    Jak włączam naprawianie połączenia, to windows pokazuje taki komunikat:
    i resetowałem kartę.
  • Poziom 11  
    Menadżer urządzeń. Widać, że jest na żółto jakieś urządzenie. Jak pisze kolega w poprzednim poście trzeba to odinstalować. Klikając prawy klawisz myszy (rozwinie się meni) wybierz opcję odinstaluj. Kasperki Ci coś namieszał.

• Poziom 43  
    Wejdź we wlasciwosci polaczenia sieciowego i ustaw automatyczny adres IP.
  • Poziom 8  
    Odinstalowałem te pozostałe karty sieciowe.

sosarek napisał:
    Wejdź we wlasciwosci polaczenia sieciowego i ustaw automatyczny adres IP.

Jeśli masz na myśli ustawienia protokołu internetowego w wersji 4, to tam jest automatyczny IP.
    A dlaczego mam w ustawieniach odznaczony protokół 6, tak powinno być?

• Poziom 43  
    Zielony-88 napisał:
    Jeśli masz na myśli ustawienia protokołu internetowego w wersji 4, to tam jest automatyczny IP.
    A dlaczego mam w ustawieniach odznaczony protokół 6, tak powinno być?

Ok - uruchom cmd i wpisz ipconfig /flushdns
  • Poziom 8  
    ok, spróbuję...

Dodano po 4 [minuty]:
    edycja:
    kur*#..
    co to znaczy jak po wpisaniu komendy wyskakuje mi, że:
    "żądana operacja wymaga podniesienia uprawnień"
    ja nie mogę, przecież to mój komputer, jestem jedynym administratorem, jak mnie ta vista wkurza. co mam zrobić?
  • Poziom 11  
    Zawsze możesz zainstalować protokół internetowy wersji 6. Nie wiem czy w viście jest podobnie ale. Wejdź w Start>Wszystkie programy>Akcesoria. Znajdź wiersz polecenia Kliknij prawym (rozwinie się menu) uruchom jako administrator. Wpisz komendy.

• Poziom 43  
    shedows napisał:
    Zawsze możesz zainstalować protokół internetowy wersji 6. Nie wiem czy w viście jest podobnie ale. Wejdź w Start>Wszystkie programy>Akcesoria. Znajdź wiersz polecenia Kliknij prawym (rozwinie się menu) uruchom jako administrator. Wpisz komendy.

Zignoruj to.
    Zielony-88 napisał:
    edycja:
    kur*#..
    ja nie mogę, przecież to mój komputer, jestem jedynym administratorem, jak mnie ta vista wkurza. co mam zrobić?

Utwórz na pulpicie nowy skrót - cmd, następnie na ikonie PPM - uruchom jako Administrator.
  • Poziom 8  
    sosarek napisał:
    shedows napisał:

Zignoruj to.
    Zielony-88 napisał:
    edycja:
    kur*#..

Utwórz na pulpicie nowy skrót - cmd, następnie na ikonie PPM - uruchom jako Administrator.

a to jakaś różnica?
    zrobiłem ta komendę w wierszu poleceń i zrestartowałem laptopa, niestety połączenie nadal tylko lokalne :(

• Poziom 43  
    Wykonaj ipconfig /all i wklej.
  • Poziom 8  
    sosarek napisał:
    Wykonaj ipconfig /all i wklej.

co mam wkleić?
  • Poziom 11  
    Może zapytaj sąsiadów czy mają sieć. Być może coś jest na łączach Vectry.

• Poziom 43  
    Screena z tym co będzie na liście.
  • Poziom 11  
    Podejrzewam, że obrazek co Ci wypisało w CMD
  • Poziom 11  
    Podejrzewam, że to wina po stronie Vectry. Być może coś pisali o awariach czy przełączach sieci! Sprawdzałeś pocztę?
  • Poziom 8  
    shedows napisał:
    Podejrzewam, że to wina po stronie Vectry. Być może coś pisali o awariach czy przełączach sieci! Sprawdzałeś pocztę?

to dlaczego mam tv?
    umowa nie jest akurat na mnie, nie mam jak sprawdzić...
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    TV i net to jest oddzielone. Tv może być a netu możesz nie mieć bo internet jest przesyłany po tak zwanej "Zwrotnej"
    Napisz maila do Vectry. Przecież możesz "siła wyższej konieczności powiedzieć, że korzystasz z netu" jako właściciel. Bo np właściciel nie ma pojęcia o necie!

• Poziom 43  
    Zielony-88 napisał:

Więc poproś osobę na którą jest umowa o kontakt z Vectrą.
    Próbowałeś podłączyć modem przez USB do komputera?
  • Poziom 8  
    sosarek napisał:
    Zielony-88 napisał:

Więc poproś osobę na którą jest umowa o kontakt z Vectrą.
    Próbowałeś podłączyć modem przez USB do komputera?

Też myślałem, że to może wina kabla
    próbowałem i się okazuje, że vista szuka jakichś sterowników czy czegoś tam, i żąda włożenia płyty
    "instalowanie oprogramowania sterownika dla urządzenia USB Cable Modem"
    bez sensu...oczywiście daje żeby odszukał, no ale, że żadnych sterowników nie widzi to żąda włożenia do napędu płyty.
    Bez sensu...

Ale wiecie co jest ciekawe, ja do was piszę przez wi-fi Vectry hot-spot i zwykle ta sieć działała mi bardzo slabo albo wcale, jedynie kilka lat temu, było lepiej. Może oni faktycznie coś robią i podkręcili chwilowo wi-fi? Kurde zwykle miałem max 2-3 kreski, teraz jest stale 4 na 5...

• Poziom 43  
  • Poziom 33  
    Zakładam, że modem jest online. Sprawdź ping do modemu, potem do serwera 8.8.8.8 a na koniec do np: wp.pl (oczywiście przez kabel). W przypadku kłopotów zastosuj parametr -t
  • Poziom 8  
    sosarek napisał:

niestety przez USB jest to samo.
    VooVoo napisał:
    Zakładam, że modem jest online. Sprawdź ping do modemu, potem do serwera 8.8.8.8 a na koniec do np: wp.pl (oczywiście przez kabel). W przypadku kłopotów zastosuj parametr -t

jak ten ping sprawdzić, po przez wiersz poleceń?

• Poziom 43  
    Reset modemu, czasem wystarczyło odpiąć kabel koncentryczny i po chwili podłączyć go ponownie - dostajesz dziwną adresację.
    Ten hot spot Vectry to skąd się wziął?
  • Poziom 33  
    Zielony-88 napisał:
    sosarek napisał:

VooVoo napisał:

Dokładnie - wiersz poleceń.
  • Poziom 8  
    sosarek napisał:
    Reset modemu, czasem wystarczyło odpiąć kabel koncentryczny i po chwili podłączyć go ponownie - dostajesz dziwną adresację.
    Ten hot spot Vectry to skąd się wziął?

tam gdzie mieszkam oni mają swoją siedzibę, na przeciwko :)
    odpinałem wszystkie kable zostawiałem sam modem na 10 min. i nic...czemu dziwną adresację? ja chyba mam wirusa..

VooVoo napisał:
    Zielony-88 napisał:
    sosarek napisał:

VooVoo napisał:

Dokładnie - wiersz poleceń.

jakaś komenda? czy coś?, sorry zanim ja to odkopię w google, to...