Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoki pingu w grach komputerowych, czestę wyłączanie sie internetu.

27 Paź 2018 21:15 282 5
  • Poziom 2  
    Witam, od jakiegoś miesiąca borykam się z problemem dość uciążliwych skoków pingu podczas gry głownie w League of Legends (ping skacze od 39 do 400 w dużej częstotliwości). Z jakiegoś powodu omijam kontaktowanie się z dostawcą. Problem pojawia się prawie codziennie, istnieją małe wyjątki kiedy wszystko jest okej. Speedtesty robiłem i wyniki są zawsze bardzo dobre. Istnieje również drugi problem, otóż w ciągu dnia internet potrafi wyłączyć się nawet 3 razy, chociaż jest to losowe bo czasami nie wyłączy się a czasami tylko raz. Z tym problemem radziłem sobie tylko poprzez rozłączenie wszystkich kabli na jakieś 5 minut i ponowne ich podłączenie(zwykły reset routera nigdy nie pomagał). Sterowniki routera jak i karty sieciowej są zaktualizowane do najnowszych wersji.

System: Windows 10
    Dostawca: Rewolucja-NET
    Router: TP-Link Archer MR200
  • flexghzflexghz
  • Poziom 29  
    Nic nadzwyczajnego, ot normalne działanie dostawcy sprzedającego usługi których nie jest w stanie świadczyć przez brak infrastruktury. Problem z pingiem jest celowy aby wyeliminować użytkowników z ciągłego obciążania sieci (torrenty, gry on-line itp) a problem z rozłączaniem z dynamicznym przydzielaniem przepustowości innym takim co też notują pingi raz 400 a raz 40.
    Napisz do nich pismo że jeżeli tego nie poprawią to zerwiesz z nimi umowę mając za podstawę niewywiązywanie się z jej warunków (na którą okoliczność są zapewne zabezpieczeni zapisami typu "do..." jakiejś tam prędkości) albo zmień dostawcę na innego.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 2  
    Jeszcze do nich nie dzwoniłem więc może wystarczy pogadać. Omijam to dlatego że wole coś zrobić sam niż się o to prosić ale widzę że nie mam wyboru. Dodam jeszcze że późnymi wieczorami internet działa prawie idealnie ale to chyba tylko potwierdza to co napisałeś.
  • Specjalista Sieci, Internet
    saymon1232 napisał:
    Jeszcze do nich nie dzwoniłem więc może wystarczy pogadać.

Ale TY chcesz sobie z nimi pogadać, czy rozwiązać problem?

Jest tam router TP Link - ominąć go i podłączyć się bezpośrednio pod antenę, testować.
    Testować tylko na połączeniu kablowym.
  • Poziom 2  
    Witam po dłuższej przerwie. Ogólnie zdążyłem dodzwonić się do dostawcy no i sprawa wygląda tak że jak on to stwierdził konkurencja coś wgrała no i trzeba wymienić antenę. No i może po części miał racje bo po wymianie anteny internet się nie wyłączył ani razu do teraz ale problem skoków pingu dalej istnieje. Na pewnym forum związanym głownie z problemami sieciowymi w CS:GO powiedzieli że to wina ISP. Oczywiście zrobili to po wykonaniu tych testów które załączam niżej.
    Cytując: I've checked your test results and by the look of it the problem appears to be caused by your Internet Service Operator at home as they are adding random spikes of packetloss and high latency within their own network.

Więc moje pytanie brzmi, czy Panowie tutaj się z tym zgadzają? Jeżeli tak to trzeba znowu dzwonić albo w razie konieczności zmienić operatora.

hiperz_test.txt to plik ze strony hiperz czyli tego "forum" które chce mi pomóc, maja tam jakiś swój tester, nie wiem czy to sie przyda ale wydaje mi się że tak więc wklejam

Test.txt to plik bezpośrednio z winMTR.

Edit: Wspomne jeszcze że internet to zwykła wiejska radiówka więc to też ma pewnie kolosalny wpływ.

Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Przed chwilą postanowiłem uruchomić speedtest jeszcze raz no i wyniki są dobre. Jest godzina 21:10 czyli wychodziło by, że moja chłopska logika może mieć jakiś sens. Jest to internet radiowy więc ma swoje nadajniki rozmieszczone w różnych miejscach. Jest to jednak wieś więc zgaduje że z nadajnika korzysta kilka osób. W późnych godzinach internet przestaje być obciążany więc utrata pakietów oraz skoki bufferbloata znikają. Taka jest tylko moja logika a mam o tym prawie zerowe pojęcie więc potwierdzenie lub zaprzeczenie tej teorii pozostawiam wam. Dodam jeszcze, że korzystam z speedtesta ze strony dslreports, głownie z tego powodu, że jest tam bufferbloat, który pokazuje mi moje skoki pingu.

Liczę na jakieś pomysły z poziomu mojego komputera ale jeżeli pozostaje tylko reklamacja to cóż moge poradzić.

Pozdrawiam