Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny komunikat o udostępnianiu biblioteki - laptop z vistą

28 Paź 2018 00:15 222 3
  • Poziom 9  
    Witam.

Jestem w sieci hotelowej. Laptop podłączony do gniazdka.

Pojawił nagle mi się komunikat :

NIe mam włączonego madia playera. Nacisnąłem odmów oczywiście.

O co tu chodzi?

:(
  • Poziom 10  
    Chodzi o to że gdybyś zezwolił na udostępnienie swoich plików z biblioteki . To dane urządzenie o nazwie MS6586_UE (nr.IP) TCL mogło by je przeglądać u siebie. Czyli np sąsiad w tym hotelu za ścianą mógłby oglądać twoje np. filmy , zdjęcia bądź cokolwiek innego co masz udostępnione w swojej bibliotece. Podobnie jest w drugą stronę. Gdy wejdziesz w ikonke sieć i widzisz tam jakieś urządzenia to możesz na nie wejść i przeglądać co użytkownik udostępnił do ogólnej sieci.
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedź.

Czyli rozumiem, że mam coś z zabezpieczeniem / konfiguracją mojego laptopa bo wcześniej tego typu komunikaty mi się nie pojawiały. Może siostra mi coś pogrzebała - wiem, że bawiła się w udostępnianie internetu z lapka do komórki. Niestety wyjechała już więc nie wiem co robiła.

Często mieszkam i korzystam w hotelu z internetu (gniazdko) ale wczoraj dopiero była taka akcja po raz pierwszy.

Z tego co się zorientowałem sąsiedzi zrobili sobie właśnie takie udostępnianie a ścianę dalej chyba też i mają smart tv ...

Ludzie są różni - boję się czy jakiś mądrala nie chce bawić się w wejście na mój lapek i przeglądanie moich prywatnych i firmowych folderów.

Dzisiaj po włączeniu uśpionego laptopa pojawiło się toto:

Pomożecie mi to sprawdzić i zabezpieczyć laptopa bym mógł normalnie odbierać internet tak by mnie sąsiedzi w sieci nie widzieli?
  • Poziom 10  
    Tak to są obiekty podłączone - korzystające z tej samej jednej sieci co Ty. Wejdz w ikonke Mój komputer i wybierz swój dysk - nie wiem ile ich tam masz C, D, E Najedz na dysk Np. C i zrób właściwości jego tam masz Udostępnianie najedz i zobacz czy jest udostępniony i ewentualnie odznacz co potrzeba po polsku tam pisze więc spokojnie powinieneś dać sobie rade. Wejdz jeszcze tam w udostępnianie zaawansowane i też tam zobacz jak jest. Poodznaczaj i zaakceptuj. Nie wiem które dokładnie foldery ta siostra Ci poudostępniała. Zresztą masz tutaj opisane co i jak
    https://www.download.net.pl/jak-wylaczyc-udos...nie-plikow-w-sieci-wi-fi-lub-ethernet/n/8550/