Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Ekspres do kawy Siemens S700 eq.9 /TI907201RW01 zawieszona winda zaparzacza.

28 Paź 2018 10:36 855 2
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie wszystkich. Mam przed sobą ekspres do kawy Siemens S700 eq.9 z dwoma młynkami. Problemem jest zablokowany mechanizm windy zaparzacza, jest bardzo zabrudzony i zatrzymał się w pośredniej pozycji w której nie można go wyjąć... silnik próbuje ale nie daje rady. Górne elementy młynka udało się zdjąć, ale co dalej? Nie chcę nic pourywać, a jak dostanę się do środka to zawsze mogę podać zasilanie na windę i spróbować jej pomóc się odpowiednio ustawić do wyjęcia, aby móc wyczyścić. Może ktoś już w takim grzebał i coś podpowie? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Temat już nie aktualny. Poradziłem sobie.
  • Poziom 9  
    Temat już nie aktualny. Poradziłem sobie.

Dodano po 20 [minuty]:

Dla potomnych :-)
    1). Odkręcić pojemnik na kawę ( na dwie śruby/ wyjąć regulatory grubości mielenia które wychodzą do góry tylko w jednej pozycji i zdejmujemy przezroczysty pojemnik mlynka)
    2). Odbezpieczyc dwie plastikowe blokady i podnieść górną pokrywę zaczynając od prawej strony.
    3). Wypiac dwa przewody łączące górną pokrywę z resztą, jedno to uziemienie a drugi wiązka.
    4). Po zdjęciu zbiornika wodnego obracamy urządzenie do góry nogami i od spodu musimy odbezpieczyc dwa plastikowe zatrzaski ( najlepiej w jeden i drugi wcisnąć płaskie srubokrety) i wypchnac tylną pokrywę ku górze i odchylac do tyłu zaczynając od góry.
    5). Prawa osłona ma u góry zatrzaski które podwazamy i odchylamy do tyłu.
    6). W moim przypadku była zacięta winda której podałem kilka razy zasilanie z zasilacza laboratoryjnego ustawionego na 15V, czekałem aż się zablokuje i zmieniałem polaryzacje i znowu do zablokowania aż dojechala do końca i można było wreszcie wyjąć zaparzacz do czyszczenia.
    7). Składamy wszystko w odwrotnej kolejności.
    Wszystko trzeba zrobić naprawdę bardzo delikatnie i z wyczuciem bo naprawdę widać ze producent postarał się aby poza autoryzowanym serwisem nikt tam nie zaglądał.
    Powodzenia i pozdrawiam.