Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Macbook A1534 - Padła bateria?

28 Paź 2018 17:03 282 2
  • Poziom 3  
    Z dnia na dzień, komputer działa wyłącznie na zasilaniu. Na samej baterii już nie wstaje. Po uruchomieniu kompa bez zewn. zasilania pokazuje się jedynie komunikat o rozładowanej baterii. Przy starcie z ładowarką na chwilkę pojawia się komunikat o 100 % naładowanej baterii, lecz po uruchomieniu systemu nadal widnieje stan 0%. Dzień wcześniej bateria była w wyśmienitej kondycji. Nadmienię, że komp ładował się całą noc, a rano już nie wstał bez pomocy ładowarki...
    Po restarcie SMC nic się nie zmieniło. Jakieś sugestie co do dalszego postępowania?
    W załączniku daje screena z BatteryHealth Macbook A1534 - Padła bateria?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 6  
    Daj do serwisu bo ręcznie z tym plastikiem posklejanym nic nie zrobisz, najwyraźniej ogniwa są doszczętnie zwalone
  • Poziom 3  
    Po 2 tyg. leżakowania komp nagle ożył! Ku mojemu zdziwieniu odpaliłem lapka na zasilaniu... i wskazał na moment 100% , później 85% naładowania baterii ( nadal system nie wystartował ). Po kolejnym resecie SMC system ruszył i ładowanie accu toczyło się jak zawsze. Nie mam zielonego pojęcia co się przyczyniło do " samonaprawy " sprzętu. Jeśli ma ktoś sensowne teorie to chętnie je poznam. Ogólnie temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam