Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Opel Vectra c - Ciągłe terkotanie w lampie

28 Paź 2018 18:41 189 9
  • Poziom 12  
    Witam. Mam problem z terkoczącą prawą lampą. Otóż, po przekręceniu kluczyka słychać ciągłe terkotanie w lampie. Jest to taki odgłos, jakby przeskakiwanie zużytej zębatki. Regulacja świateł nie działa a po przyłożeniu ręki do lampy czuć wibrację. Dodam tylko, że auto dopiero co kupiłem i nie znam jego historii. Terkotanie jest ciągłe i dosyć głośne bez względu na to, czy mam włączone światła czy nie. Nie działająca regulacja mnie nie niepokoi, w przeciwieństwie do tego ciągłego terkotania.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Zapewne dlatego nie działa, wypnij kostkę od regulatora światel i wtedy sprawdź.
  • Poziom 12  
    Sprawdzę jutro. Po wypięciu zapewne będzie cisza, tylko dlaczego ten regulator ciągle pracuje, przecież powinien pracować tylko po przekręceniu gałki?
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Podjedź sobie na stacje diagnostyczną ustawić reflektory, możliwe że ktoś kręcił nimi i źle ustawił np. w lewo lub w prawo, przez co silnik po przekręceniu próbuje wrócić do zadanego poziomu(wypoziomować) a nie może bo jest skręcone w którąś stronę za bardzo i w środku się klinuje.
  • Poziom 12  
    A czy auto poziomowanie nie dotyczy automatycznej regulacji świateł, bo ja mam ręczną regulację , więc to chyba nie to.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Lampa mogła być kręcona gdy na pokrętle wysokości świateł było ustawione na pozycje np. 2, gdzie powinno być na 0. Następnie po kręceniu w lewo w prawo ktoś się zorientował i dał na zero i teraz nie może wrócić do pozycji zero bo jest za bardzo w którąś stronę skręcone. To nie jest pewne ale jeden z przypadków, (nie wiadomo czy już przez tyrkotanie coś się nie uszkodziło).
  • Poziom 12  
    To jest jakaś teoria. Jutro odłączę, jeżeli jest taka możliwość, ten silniczek a w wolnym czasie wymontuję lampę i zobaczymy, co dalej.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    To jest Vectra z ksenonami lub z ksenonami skrętnymi ( jak w Signum) ; jeśli na desce rozdzielczej świeci pomarańczowy piktogram świateł , to jest usterka w układzie regulacji lamp i komputer diagnostyczny ( min op- com) podpowie co jest grane.
  • Poziom 12  
    Moja vectra nie ma ksenonów. To model przedliftowy z 2004 roku.
  • Poziom 12  
    Problem rozwiązałem odłączając silniczek w lampie. Niestety lampy parują a w środku stoi woda, więc nadają się do wymiany lub regeneracji.