Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil Premium Sat - modyfikacja

28 Paź 2018 20:22 201 1
 • Poziom 10  
  Witam. Jestem posiadaczem monitorów Tonsil Premium Sat. Zastanawiam się nad modyfikacją zestawu polegającej na wymianie sekcji wysokotonowej, która w tym modelu gra bardzo przeciętnie. Sam dół gra bardzo ładnie i dynamicznie. Oryginalnie siedzą głośniki:
  Głośnik niskotonowy: GDN 13/50/9/1 6 Ω
  Głośnik wysokotonowy: GDWK 8/50/1 8 ohm

  Zastanawiam się jaki głośnik wysokotonowy zastosować. Trochę zszedłbym z częstotliwością podziału, co wiąże się z przeróbką samej zwrotnicy. Macie jakieś pomysły? Może już ktoś robił już modyfikację tego zestawu??
 • Poziom 30  
  Sporo na temat tych midbasów napisano.
  sietom napisał:
  Zastanawiam się jaki głośnik wysokotonowy zastosować. Trochę zszedłbym z częstotliwością podziału, co wiąże się z przeróbką samej zwrotnicy.

  Zastosowac taki wysokotonowy jaki mozna jeszcze kupić i do jakiego bedziesz miał projekt zwrotnicy.
  Proponuję przekopać wątki poswięcone tym głosnikom i poszukać ich połączenia z seasem tbfc/g.
  Dlaczego z nim? Bo go jeszcze kupisz, bo to swietna kopułka, bo jak dobrze poszukasz to znajdziesz jedyny - podkreślam jedyny schemat do monitorów na jednym gdnie 6 Ohm i własnie tym seasie.
  Kiedys był użytkownik na diyaudio o nicku Mkul który takie monitory wykonał i umiescił na sieci schemat. Byc moze jest jeszcze do odnalezienia.
  Niestety nie bedzie to tanie - seasy pod 400, Zwrotnice z niskim podziałem - a taki był - też nie będą tanie. Trzeba na 5,5 stówki najmniej się naszykować.