Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Captur - Automatyczna skrzynia biegów szarpie (P1780, P1781)

28 Paź 2018 22:17 381 7
  • Poziom 12  
    Witam. Captur po wymianie łożyska w przednim kole zaczął wyrzucać bieg przy ok 10 km/h, zwalnia, wrzuca bieg i po osiągnięciu ok 10 km/h znowu wyrzuca. Mechanik który wymieniał łożysko twierdzi że działał zgodnie ze sztuką. Auto jest znajomego. Chcę mu coś doradzić ale temat tych skrzyń jest mi obcy. Błędy które odczytał "sprawca" - P1780 i P1781 ale są bez opisu. Może ktoś jest w stanie ocenić czy to efekt nieumiejętnej naprawy czy może zbieg okoliczności. Pozdrawiam...
  • Poziom 31  
    Co to znaczy wyrzuca bieg ?
    Może po prostu nie wrzuca dwójki ?
    Przy ręcznej zmianie biegów da się wbić 3 bieg ?
    Łożysko w lewym czy prawym kole ?
    Jak w lewym to sterownik skrzyni jest blisko koła ?
    Może mu młotek omsknął :crazyeyes:
  • Poziom 31  
    szymitsu21 napisał:
    Poziom oleju sprawdzony?

Yyyyyyy. Chyba nie o tej skrzyni myślisz :D
  • Poziom 36  
    Podłączyć pod odpowiednią wersję Clipa, wtedy można o czymś dyskutować. Błędy muszą być rozpoznawalne według przyporządkowania Renault.
  • Poziom 12  
    Captur wylądował u mnie. Pan mechanik założył odwrotnie łożysko i czujnik nie czytał prędkości lewego Koła, stąd takie dziwne zachowanie skrzyni. Problem banalny - rozwiązany. Dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 31  
    blob40 napisał:
    Pan mechanik założył odwrotnie łożysko i czujnik nie czytał prędkości lewego Koła

Niestety tak to jest jak cukiernik bierze się za mechanikę :not: :cry: , a potem 10 innych mających jakieś pojęcie się zastanawia co może być.
    Rozumiem że kosztami diagnozy , ponownej wymiany łożyska i za stracony czas klient obciążył owego mechanika.
  • Poziom 12  
    Nie będę się pastwił nad Panem mechanikiem bo sam popełniłam błędy. Ale faktem jest że trochę krwi mi popsuł...no i właścicielowi. No ale kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień 😁...