Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór pralkosuszarki do 3K

Golima 29 Oct 2018 10:52 1290 10
    Golima
    Level 9  
    Witam

Jak wiadomo Black Friday się zbliża i przymierzam się do zakupu pralko-suszarki, ze względu na bardzo słabą wentylację w wynajmowanym mieszkaniu ubrania śmierdzą podczas tradycyjnego suszenia na suszarce.

Moje pytanie jaką, budżet do 3K, tylko jeżeli mam kupić za 3K a efekt będzie taki sam jak do 2K to pytanie czy jest sens przepłacać.

Z góry dzięki za podpowiedzi.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    PanAGD
    Level 23  
    Golima wrote:
    Moje pytanie jaką, budżet do 3K, tylko jeżeli mam kupić za 3K a efekt będzie taki sam jak do 2K to pytanie czy jest sens przepłacać.

Płacąc więcej otrzymamy większy wsad i lepszą klasę energetyczną. Znając pewne "ułomności" pralko-suszarek, można zainteresować się modelami LG lub Samsunga. Oferują przynajmniej wymienne łożyska, co przy takim sprzęcie jest bardziej narażone na awarie. LG F4J7FH1W - 1400obr, przez co lepiej odwiruje pranie, i suszenie będzie efektywniejsze. Podobnie w modelu Samsunga WD90J6A10AW.
    obcyzkosmosu
    Level 14  
    Byłem przed podobnym dylematem i byłem już zdecydowany na LG F4J8JH2WD, ale jak poczytałem opinie o aplikacji wifi (rzadko kiedy działa jak powinna), a do tego okazało się, że produkcja jest chińska a nie Polska, to już miałem brać F4J6TG0W, a teraz okazuje się, że brak funkcji (samego) wirowania. W pralko-suszarkach Samsunga podobnie. Wirowanie jest u Boscha. Czy WVG30441EU albo któryś inny model ma wymienne łożyska? Patrząc na north z częściami do nich chyba bardzo słabo (edit: chyba coś mi się źle wyświetliło, jednak nie jest źle)? Kobieta mi się upiera, że używa samego wirowania, ale nie tak znowu często, więc może nie warto ryzykować ze sprzętem, którego potem nie będę mógł w rozsądnych pieniądzach naprawić.
    PanAGD
    Level 23  
    obcyzkosmosu wrote:
    Czy WVG30441EU albo któryś inny model ma wymienne łożyska?

Tak, model WVG30441EU ma wymienne łożyska.
    obcyzkosmosu
    Level 14  
    Dzięki. Czekam jeszcze na info od LG, bo widziałem, że w starszych pralkach da się włączyć wirowanie, mimo że go nie ma na selektorze programów (po prostu nie nastawia się programu wirowania tylko od razu klika w nastawę obrotów), jednak w przypadku wspomnianej pralko-suszarki ludzie w komentarzach do aplikacji strasznie narzekają, że nie ma funkcji samego wirowania. Ale może jej nie być, bo jest pod w/w przyciskiem, a oni po prostu tego nie sprawdzili.

Dodano po 13 [minuty]:

Ok, jednak jest możliwość samego wirowania, zatem wracam z wyborem do polskiego LG, dzięki jeszcze raz za pomoc, Twoje komentarze w różnych miejscach forum mocno mi pomogły.
    PanAGD
    Level 23  
    obcyzkosmosu wrote:
    Ok, jednak jest możliwość samego wirowania, zatem wracam z wyborem do polskiego LG, dzięki jeszcze raz za pomoc, Twoje komentarze w różnych miejscach forum mocno mi pomogły.

Miło mi, i polecam się na przyszłość ;)
    obcyzkosmosu
    Level 14  
    Samsung odpisał, że i w ich modelach "powinna być możliwość" włączenia samego wirowania, mimo że na selektorze jest "płukanie + wirowanie", ale nie wiem co to znaczy, że powinna być, więc gdyby ktoś kupował to lepiej samemu ocenić czy to znaczy, że "jest". Moja stara pralka Samsunga ma wirowanie oddzielnie na pokrętle (a oprócz tego chyba sześć lat i ma się dobrze).
    PanAGD
    Level 23  
    obcyzkosmosu wrote:
    Samsung odpisał, że i w ich modelach "powinna być możliwość" włączenia samego wirowania

W modelach, które mam na sklepie, jest możliwość włączenia samego wirowania. Wybierając program płukanie+wirowanie należy wyłączyć przyciskiem "opcje" płukanie, wtedy pozostaje samo wirowanie. I odwrotnie, dając wirowanie na zero, pralka wykona tylko płukanie.
    gszyszka
    Level 12  
    PanAGD wrote:
    obcyzkosmosu wrote:
    Czy WVG30441EU albo któryś inny model ma wymienne łożyska?

Tak, model WVG30441EU ma wymienne łożyska.

Zapytałem serwis boscha o wymienne łożyska w podobnym modelu: WVG30460PL. Odpowiedz którą otrzymałem:
    callcenter.lodz@bshg.com wrote:
    Łożysk oddzielnie nie można zakupić, bęben nie jest klejony.
    Modele Bosch, gdzie łożyska są wymienialne:
    Wlt…., wlk…, wae…, wlg…
    Siemens:
    Wm10e… , wm12e…, wm14e…, wm10n…,wm14n…,ws12t…

Zdaje sie wymienione serie to raczej pralki niz pralko-suszarki
    PanAGD
    Level 23  
    gszyszka wrote:
    Zapytałem serwis boscha o wymienne łożyska w podobnym modelu: WVG30460PL. Odpowiedz którą otrzymałem:

Zbiornik w tym modelu nie jest klejony. W związku z czym można go rozpołowić i każdy ogarnięty serwisant AGD będzie potrafił wybić łożyska i założyć. Bosch zamiast wybijania łożysk, zaleca wymianę całej tylnej wanny, dlatego też nie można u nich zakupić samych łożysk.
    Kerio
    Level 1  
    Nie chce zakladac nowego tematu dolacze sie do tego. Wiem , ze pralko suszarki nie sa idealne jednak patrze na zuzycie wody, bo przeraza mnie koszt 1000 zl za wode i prad przy ponad 100l wody za cykl. Dlatego znalazlem w sumie jedyna pralke do 3 tys boscha, ktora zuzywa tylko o kilka litrow wiecej wody z suszeniem niz na samo pranie ok 54l. Bosch Seria 6 WVH28420PL. Teraz pytanie gdzie jest haczyk i czemu tak malo jest sprzetow tego typu. Czy lepiej nie patrzec na oszczędność i i wziac zwykla pralko suszarke i liczyc okolo 300 zl wiecej za media rocznie niz w tym boschu. Nie mowie ze ten bosch malo zuzywa ale prad na poziomie 4kwh, tez nie jest az taki wygorowany jak w niektorych 6kwh. Jakie sa Wasze opinie w tym temacie i czy to jest oszczedna pralka ale wzamian pewnie jednorazowka.?