Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Suszarka Whirlpool AZA-HP 9781 - Nie dosusza ubrań

29 Paź 2018 11:53 714 11
  • Poziom 12  
    Witam. Jako że suszarki są stosunkowo młode na naszym rynku, więc nie miałem okazji ich jeszcze serwisować. Bardzo proszę o pomoc w odnalezieniu schematu jej budowy, bym mógł rozeznać się w jej konstrukcji. Chętnie również przyjmę każdą wskazówkę dotyczącą newralgicznych elementów, które mogłyby wpłynąć na stan suszarki opisany w tytule. Stan ten z każdym suszeniem się pogarsza, a suszarka nie informuje o żadnym błędzie. Filtry są czyszczone na bieżąco.
    Nr. produktu 12NC: 857597810020
  • Poziom 9  
    Trzeba wgrać nowe oprogramowanie modułu sterowania

ps. o ile nie ma problemu ze sprężarką lub ilościa czynnika;)
  • Poziom 12  
    Awaria sprężarki, lub brak czynnika zapewne jest sygnalizowana jakimś błędem, a w mojej suszarce system nie wykazuje błędów. Czy jest możliwość sprawdzenia ilości czynnika?
    A co jest z oprogramowaniem? Dlaczego jest niewłaściwe?
  • Poziom 9  
    Producent wprowadził zmiany w oprogramowaniu celem poprawy suszenia, m.in. przez wydłużenie czasu suszenia itp. w przypadku zbyt małej ilości czynnika lub braku tłoczenia sprężarki spada wydajność układu i nie musi to generować błedu. Niestety nie jest to proste do sprawdzenia, postępować należy analogicznie jak w przypadku układów chłodniczych np. lodówek
  • Poziom 12  
    Ok, rozumiem, dziękuję. Czy mógłbyś mi udzielić wskazówek, jak powinienem przeprowadzić aktualizację oprogramowania modułu i czy w ogóle mam taką możliwość?
  • Poziom 9  
    Trzeba mieć komputer serwisowy, każdy autoryzowany serwis Whirlpoola ma taki komputer
  • Poziom 12  
    Ok, ale póki zdecyduję się na serwis Whirlpoola, to muszę przejrzeć wszystkie elementy filtrujące raz jeszcze. Z tyłu tej suszarki są dwa przewody karbowane, jasny i ciemny. Jeden z nich (jasny) był odłączony. Podłączyłem go już wcześniej w jedynym możliwym miejscu, ale chciałbym być pewny, że właściwie są podłączone, a nigdzie nie mogę znaleźć rysunku technicznego, bądź zdjęcia tyłu suszarki. Co ciekawe, jak pootwierałem boki suszarki, to ona suszy prawidłowo, więc chciałbym się dostać do tego plastikowego spodu, do którego prowadzą te karbowane przewody, ale nie bardzo wiem jak to rozebrać, by sprawdzić, czy nie ma tam tony kurzu. Suszarka co jakiś czas sygnalizuje konieczność oczyszczenia filtru dolnego, chociaż jest on czyszczony za każdym razem, więc może coś w tym pudle plastykowym na dole zalega.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Te karbowane węże to ociek z szuflady oraz napełnianie szuflady.. wyczyść jednostkę skraplajaca a jak nie da rezultatu to może i faktycznie jest ubytek.
  • Poziom 12  
    abuhamza napisał:
    .. wyczyść jednostkę skraplajaca a jak nie da rezultatu to może i faktycznie jest ubytek.

a jak się do niej dostać?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Normalnie rozkręcić wszystko w części pierwsze aż będziesz widział parownik i skraplacz.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 12  
    Więc tak, rozebrałem spód ile mogłem, oczyściłem wszystko co się dało, a zwłaszcza przegrodę filtrującą do skraplacza od strony dolnego filtra i suszarka działa jak nowa.
    Dziękuję wszystkim za pomoc i udzielenie wskazówek.