Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault magnum 480 dxi - Błąd apm proszę o pomoc

29 Paź 2018 13:35 561 14
  • Poziom 4  
    Witam pomożesz mi ktoś z tym kodem?
    Apm psid 019 00 04
    Wyskoczył mi 100 km przed celem dojechałem na miejsce nic się nie dzieje powietrze nigdzie nie uchodzi nawet przy wciśnięciu hamulca. Dodam że wcześniej z tydzień zapalił mi się kluczyk mainterance ale zerowanie nie pomogło tylko olej w skrzyni biegów nie chce się skasować. Proszę o pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Kolego nie ma takiego kodu błędu.
  • Poziom 26  
    Są takie błędy na desce w pierwszych dxi
  • Poziom 4  
    No własnie są zawsze mam problemy ze znalezieniem na forum lub Google moich błędów... Pomóżcie jeśli coś możecie zdziałać.
  • Poziom 22  
    piotr budzowski napisał:
    Są takie błędy na desce w pierwszych dxi

Masz może rozszyfrowane te kody błędów ?
  • Poziom 26  
    Podłącz kompa i kody będą mid wtedy podaj kod błędu.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Kolego ten blad oznacza nieszczelność w układzie pneumatyczny lub w samym osuszaczu . Mid 185 psid19 fmi 0 . Trzeba zlokalizowaczrobić nieszczelność i zrobić zerowanie przebiegu osuszacza komputerem
  • Poziom 4  
    Dziękuję kolego właśnie niedawno po zrobieniu 500 km błąd znikł w domu odkrece filtr osuszacza zobaczę co się dzieje 😊
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Załam przewód od sterowania kompresor, zacinają się zaworki i wywala błąd o nieszczelności.
  • Poziom 18  
    To jest główną przyczyna tego błędu
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Kolego a z podstawy osuszacza APM , ze zbijaka leci powietrze po zakończonej fazy regeneracji filtra? Żebyś mnie dobrze zrozumiał ;) jak zbije zbijak przy 12bar APM przechodzi w faze regeneracji czyli syczy dołem ze zbijaka , po chwili zawór się domyka przechodzi w faze pracy sprężarki aby dobić z powrotem do 12bar i wtedy sprawdź czy nie ucieka zbijakiem powietrze :) . Zdejmij ten przewód gumowy z tłumikiem bo inaczej nie będziesz miał jak sprawdzić , jeśli będzie leciało to tylko troszke a to jest częsta usterka APM i z tego powodu wywala błędy :)
  • Poziom 4  
    Sprawdzę ale jak patrzałem to napompuje psiknie i gdy zejdzie do około 11 bar pompuje i znów psik nic nie syczy leci apm robiony jakieś max 100tkm około półtora roku 😊😊 zauważyłem że w ten dzień błędu padał deszcz było wilgotno i zimno a gdy błąd znikł to było jakieś 100 km przy jakiś 16 stopniach i sucho)... Podejrzewam że to te zaworki. Dzięki za pomoc
  • Poziom 4  
    Witam,

Potrzebuję informacji jak zgrać i zaprogramować elektronikę z APM Renault Magnum dxi ? Czy da się to zrobić za pomocą ptt 1.12 ? Proszę o pomoc.
  • Poziom 22  
    Wejdz w APM - parametry i programowanie - zmień ID , zatwierdź i gotowe .
    Pod warunkiem że masz już wgrany program jak nie to troche więcej roboty :)