Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozszerz swoje rozwiązanie o drukowanie paragonów fiskalnych

magic9 29 Paź 2018 13:43 1098 0
 • #1
  magic9
  Redaktor
  Rozszerz swoje rozwiązanie o drukowanie paragonów fiskalnych
  Tworzysz sklepy internetowe? Jesteś autorem oprogramowania pozwalającego sprzedawać lub świadczyć usługi? Tworzysz serwisy WWW ? Czy wiesz, że istnieje API, które może zintegrować się z Twoim rozwiązaniem i wzbogacić je o funkcjonalność drukowania paragonów fiskalnych wprost z Twojego rozwiązania? Pisząc „wprost z Twojego rozwiązania”, próbuję przekazać Ci, że to Twoje rozwiązanie rozszerzy się o nowe funkcje i żadne dodatkowe oprogramowanie nie będzie Ci już potrzebne.

  Wszechobecne rozwiązania on-line


  W dzisiejszych czasach modne są białe samochody, mężczyźni z brodą i rozwiązania on-line. Fenomenu dwóch pierwszych nie jestem w stanie wyjaśnić, natomiast, jeśli chodzi o ostatni przypadek, tutaj główną rolę odgrywa nieograniczony dostęp do aplikacji. Możliwość używania jej na każdym urządzeniu z dostępem do internetu to już nie luksus, a coraz częściej warunek konieczny. Jednakże rozwiązania przeglądarkowe nie są idealne. Dlaczego? Otóż fizycznie niemożliwe jest połączenie się z aplikacji on-line z urządzeniem zainstalowanym na Twoim komputerze, np. z drukarką fiskalną. Właśnie ten fakt, a także obowiązek wystawiania paragonów były inspiracją do stworzenia bsxPrinter.

  Rozszerz swoje rozwiązanie o drukowanie paragonów fiskalnych


  Dla tworzących programy pod Windows lub macOS

  bsxPrinter może świadczyć na rzecz Twojego rozwiązania usługę drukowania paragonów. Decyzja, w jaki sposób, należy do Ciebie. Możesz zintegrować swoją aplikację z bsxPrinter lub dołączyć bsxPrinter do niej w ramach Twojego instalatora programu. Co ważne, wybierając tę drugą opcję, możesz zdecydować, jak zmienić wygląd aplikacji dodanej do Twojego rozwiązania, np. modyfikując okno główne programu. Możesz także zupełnie zmienić interfejs aplikacji, jej nazwę czy też adres URL, z którym będzie komunikował się po uruchomieniu.

  Dla tworzących sklepy internetowe

  Jeśli tworzysz sklepy internetowe i chcesz rozwinąć je o funkcjonalność drukowania paragonów, możesz dodać odpowiedni przycisk, np. „Drukuj paragon” w oknie realizacji zamówienia. Sklep musisz wyposażyć w API, które po wywołaniu zwróci listę paragonów do druku. Konieczny będzie także plugin do bsxPrintera, który ww. API wywoływać będzie w odpowiednich (określonych przez Ciebie cyklach).

  Rozszerz swoje rozwiązanie o drukowanie paragonów fiskalnych


  Dla właścicieli sklepów internetowych

  Sklep, którego jesteś właścicielem także możesz rozwinąć o funkcjonalność drukowania paragonów. Możesz także zwrócić się do firmy, która przygotowała Twój sklep, aby to ona zaimplementowała obsługę bsxPrinter.

  W jaki sposób zintegrować bsxPrinter z Twoim rozwiązaniem?

  Metod mamy kilka:

  1. Monitor folderu – bsxPrinter obserwuje stale wybrany folder
  2. Monitor FTP i SFTP – bsxPrinter łączy się z dowolnym serwerem FTP lub SFTP i tam obserwuje wybrany folder.
  3. Wymiana XML – bsxPrinter wywołuje cyklicznie określony adres (adresy) URL, pod którymi przygotowałeś własny skrypt.
  4. Serwer HTTP/HTTPS – bsxPrinter uruchamia własny serwer HTTP.
  5. Serwer TCP/IP – bsxPrinter uruchamia własny serwer TCP/IP.

  Szczegóły dotyczące każdej z tych metod znajdziesz tutaj.

  Dlaczego warto?

  Być może właśnie zadajesz sobie pytanie, dlaczego masz korzystać z bsxPrinter, skoro możesz samodzielnie zaimplementować obsługę drukarki fiskalnej w swoim programie? Zapytam przewrotnie: kiedy masz ochotę na burgera idziesz do baru czy kupujesz krowę? Podobnie jest z zaimplementowaniem urządzeń fiskalnych. Możesz skorzystać z gotowego rozwiązania – bsxPrinter, a możesz próbować uzyskać dokumentacje techniczne od producentów tychże urządzeń, zaimplementować ich protokoły (także obsługę portu szeregowego RS232)…. Naprawdę mam wyliczać dalej? Jeśli chcesz sprawdzić, jakie protokoły komunikacyjne obsługuje bsxPrinter oraz z jakimi drukarkami został przetestowany, czytaj dalej tutaj.

  Potrzebujesz więcej informacji?
  Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat możliwości bsxPrinter i sposobu połączenia go z Twoim rozwiązaniem, skontaktuj się z BinSoft. Możesz próbować wyważać otwarte drzwi… Tylko po co brudzić sobie ubranie?

  Artykuł sponsorowany