Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Xerox Phaser 3140 - Słabej jakości wydruki, zbyt mało tonera podaje drukarka.

29 Paź 2018 16:06 792 30
  • Poziom 3  
    Witam.
    No niestety, drukarka znów daje o sobie znać, a więc do rzeczy.
    Chciałem wydrukować mozajkę do sporządzenia PCB, na papierze gazetowym(z podkładką w postaci papieru zwykłego do drukarki), jednak natknąłem się na dziwną słabą jakość wydruku, dało się zauważyć blade pasy równomiernie, oraz dziwny przeskok jakości z prawidłowego na bledszy i już do końca wydruku jednakowy. No więc w celu sprawdzenia na jednolitej czerni wydrukowałem na zwykłym papierze samą czerń po czym widać, że jest ona nie jednolita, a widać wspomniany przeskok w stronę gorszej jakości. Tak jak by brakowało tonera, jednak żonglerka kasetą nie rozwiązuje wspomnianego problemu.
    Drukarka jest przerobiona(nie zlicza tonera), oraz sama kaseta nie jest oryginalna Przeznaczona jest do Samsung z Serii ML1910, jednak w ofercie(Kupowałem z allegro) pisało wyraźnie, że kaseta może działać w drukarkach Xeroxa z serii Phaser 31XX, ponieważ oryginalna kaseta została niestety poważnie uszkodzona w trakcie regeneracji. Nie mniej jednak, wcześniej i na tej kasecie wydruki mozajek wychodziły perfekcyjnie na najwyższych ustawieniach drukarki.
    Załączam zdjęcie jak to wygląda, Toner jest zapełniony do pełna, a sam przebieg drukarki to ok 1865str, drukarka nie jest intensywnie użytkowana.
    Co ciekawe kiedy wydrukuję, stronę startową drukarki, wydruk jest intensywny jakość jest na dobrym poziomie, oraz kiedy drukuje się normalne formularze, czy text, co może sugerować że to wina kończącego się tonera, jednak jak wspomniałem, toner jest napełniony do pełna i nie mógł się skończyć raptem przy 50 kartkach(Był regenerowany niedawno ok 2 miesiące temu). Mile widziane pomysły, sugestie czego to może być wina, czy drukareczkę czeka poważniejsza ingerencja, czy jednak problem jest jednak z kasetą?
    Sama drukarka ma 11 lat, i nigdy nie było konieczności głebszego serwisu.

Pozdrawiam! Xerox Phaser 3140 - Słabej jakości wydruki, zbyt mało tonera podaje drukarka.
  • PCBway
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Witam Pana
    Patrząc na wydruk pierwsze co przychodzi do głowy technikowi serwisu:
    - wywoływaczka z wałkami magnetycznymi (dość prawdopodobne)
    - brudny lub uszkodzony zespół polaryzacji
    - brudny lub uszkodzony zespół LU/ LSU (dość prawdopodobne)
    - bias wywoływaczki (brak, za mały, styki)
    - brak dobre masy bębna (mniej prawdopodobne)
    - słaby toner/ nieprawidłowy toner (dość prawdopodobne)
    - duże brudy, pył w zespole zasobnika toneru i wywoływania.

Z tego co Piszesz zakupiłeś toner na Allegro. Hm, to słabo. To nie jest dobre miejsce do zaopatrywania się w materiały. Bardzo dużo (bardzo, bardzo...!) zgłoszeń, napraw w dotyczy konsekwencji użycia materiałów, części kupowanych w sieci internetowej, i właśnie z: Allegro, Caneo, OLX itp. Był czas (zeszły rok) gdzie o dziwo malała liczba zgłoszeń, napraw cudacznych urządzeń z Allegro, tonerów z Allegro, OLX, Caneo. Teraz znowu rośnie! Dlaczego, hm...? :roll:

P.S.
    Powtarzamy (Technicy) zawsze i do upadłego, prawie codziennie klientom w serwisie. Kupujcie tonery, części, usługi tam gdzie kupowaliście i byliście zadowoleni, w fizycznym sklepie, serwisie, u sprawdzonego, tego samego dostawcy. Niech to będzie nawet malutka firma, tym lepiej - jest fizycznie, istnieje, znacie ją. Małe zespoliki nie mają przynajmniej bałaganu.
    Nawet jak jest drożej macie bezpieczeństwo (bezcenne). Nie narażacie się na koszty napraw, przestoju biura. Możecie zareklamować u dostawcy. On mając na uwadze powagę i stałego klienta przyjmie fizycznie reklamację, naprawi, zamieni. Jak kupujecie w firmie która ma swój własny serwis, technik przyjedzie i naprawi szybko problem!
    I najważniejsze! Nie ulegajcie pięknym opisom, bzdurom reklamowym, wszelakim handlowcom nie znającym się na niczym oprócz marketingu i liczenia prowizji.

Pozdrawiam
    "serwek" ;)
  • PCBway
  • Poziom 3  
    serwek napisał:
    Witam Pana
    Patrząc na wydruk pierwsze co przychodzi do głowy technikowi serwisu:
    - wywoływaczka z wałkami magnetycznymi (dość prawdopodobne)
    - brudny lub uszkodzony zespół polaryzacji
    - brudny lub uszkodzony zespół LU/ LSU (dość prawdopodobne)
    - bias wywoływaczki (brak, za mały, styki)
    - brak dobre masy bębna (mniej prawdopodobne)
    - słaby toner/ nieprawidłowy toner (dość prawdopodobne)
    - duże brudy, pył w zespole zasobnika toneru i wywoływania.
    Również mam podejrzenia o brudy dość duże. Wiec raczej od czyszczenia będę zaczynał. Ponieważ jak pisałem od 11 lat nigdy nie była otwierana.
    serwek napisał:
    Z tego co Piszesz zakupiłeś toner na Allegro. Hm, to słabo. To nie jest dobre miejsce do zaopatrywania się w materiały. Bardzo dużo (bardzo, bardzo...!) zgłoszeń, napraw w dotyczy konsekwencji użycia materiałów, części kupowanych w sieci internetowej, i właśnie z: Allegro, Caneo, OLX itp. Był czas (zeszły rok) gdzie o dziwo malała liczba zgłoszeń, napraw cudacznych urządzeń z Allegro, tonerów z Allegro, OLX, Caneo. Teraz znowu rośnie! Dlaczego, hm...?
    Głównie dlatego kupiłem na allegro ze względu na całą kasetę , ponieważ oryginalna kaseta została uszkodzona i nienadawala się do dalszej eksploatacji. Zasypke mam dedykowaną do mej drukarki dobrej jakości. I gdyby wyszło ze to faktycznie jakimś cudem ze skończył się toner to mam czym zasypać ponownie.
    serwek napisał:
    P.S.
    Powtarzamy (Technicy) zawsze i do upadłego, prawie codziennie klientom w serwisie. Kupujcie tonery, części, usługi tam gdzie kupowaliście i byliście zadowoleni, w fizycznym sklepie, serwisie, u sprawdzonego, tego samego dostawcy. Niech to będzie nawet malutka firma, tym lepiej - jest fizycznie, istnieje, znacie ją. Małe zespoliki nie mają przynajmniej bałaganu.
    Nawet jak jest drożej macie bezpieczeństwo (bezcenne). Nie narażacie się na koszty napraw, przestoju biura. Możecie zareklamować u dostawcy. On mając na uwadze powagę i stałego klienta przyjmie fizycznie reklamację, naprawi, zamieni. Jak kupujecie w firmie która ma swój własny serwis, technik przyjedzie i naprawi szybko problem!
    I najważniejsze! Nie ulegajcie pięknym opisom, bzdurom reklamowym, wszelakim handlowcom nie znającym się na niczym oprócz marketingu i liczenia prowizji.

Pozdrawiam
    "serwek"
    Kaseta i materiały były kupowane w tej samej placówce. I nigdy nie miałem problemów z jakością wydruków. Nie mniej jednak zainteresowała mnie sytuacja i dlatego zanim będę rozwalal drukarkę na części pierwsze to miło jest mi najpierw sięgnąć po rady fachowców.
    Oraz dziękuję za sugestie są bardzo pomocne. Pozdrawiam serdecznie!
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Jeśli kiepski wydruk zaczął się pojawiać bezpośrednio po wymianie kasety, to raczej w niej albo w samym tonerze dopatrywałbym się najpierw źródła problemu. Piszesz że drukarka ma przebieg 1,8k, czyli pewnie nie pykło coś przy pierwszej próbie regeneracji oryginalnej kasety %-) ?
    Może nowa kaseta ma jakiś defekt. Jak tak mało drukujesz i używasz do PCB to bardziej kalkuluje się kupić dobry zamiennik - starczy Ci znów na lata, ich znamionowa wydajność to chyba między 2000 a 2200 stron.
    Sam takiej drukarki używam do termotransferów, na dobrym zamienniku robi soczystą i grubą czerń. Moja ma przebieg 78k i wciąż drukuje świetnie.
  • Poziom 3  
    Nie, Kiepski druk zaczął pojawiać się nie tuż po wymianie kasety, ale w trakcie powtórnego jej napełnienia, tzn kiedy napełniłem kasetę nowym tonerem to jakiś czas było super wydruk, natomiast później zauważyłem, że na mozajkach widoczne są ubytki tonera oraz białe pasy, tak jak by wskazywało na kończący się toner.
    Tzn Drukarka nie jest tylko przeznaczona do termotransferu, ogólnie do dokumentów podań różnych domowych spraw.
    Co do oryginalnej kasety, to Uszkodziłem bęben światłoczuły, oraz zaczepy, a także listwę(pogięła się) także dlatego zakupiłem nową kasetę z już napełnionym tonerem(który również szybko się skończył), możliwe że szukam dziury w całym i wystarczy napełnić toner jeszcze raz, ale raptem wydrukowałem może z 10 formatek i już by zaczynało brakować tonera?
  • Poziom 3  
    A więc, zabrałem się za toner z kasetą. I zauważyłem, że niestety ale bęben światłoczuły już ma ślady zużycia defekty można zobaczyć delikatnie pod światło, podejrzewam że kaseta którą kupowałem miała jedynie nasypany proszek bez wymiany bębna, bo był jeszcze ok, dokładnie przemyłem wszystko i wywaliłem stary proszek(Było go strasznie dużo) i poczyściłem wszystko nasmarowałem tryby, oraz przeczyściłem bęben w nadziei, że coś się poprawi, niestety... W tych samych miejscach gdzie są paski na bębnie są i na wydruku, tylko zastanawiające jest fakt, że drukarka drukuje poprawnie tekst, oraz stronę startową, nie ma defektów w druku. Bęben światłoczuły czyściłem spirytusem 96% jak i wałki. Poprawiłem styki do elektrody, jednak to nic nie zmieniło jakości wydruku.
    Jakieś sugestie?
  • Poziom 3  
    Zakupiłem dwa, są strasznie tanie do tej drukarki, więc nic nie pozostaje jak tylko czekać aż przyjdzie paczka i zamontować je do kasety. na wałkach nie ma ubytków Tonera, więc połączenie jest pewne, profilaktycznie rozkręciłem i przeczyściłem lustro lasera(również spirytusem 96%), a sam środek drukarki po tych 11 latach jak by wyszła z fabryki(Czysto, nie ma nadmiernych śladów tonera, jedynie drobny kurz gdzie nie gdzie).
    Co więcej Fusera nie ruszałem ponieważ z raportu jaki wydrukowałem, wynika że zostało mu jedynie około 48000, jak pisałem drukarka przeznaczona jest do domu nie jest intensywnie użytkowana, więc jak na 11 lat oceniam jej stan dobry, aczkolwiek nie jestem serwisantem drukarek, a jedynie domowym amatorem, jednak rozkręcanie rzeczy nie jest mi obce. Dam znać kiedy zamontuje nowy bęben OPC i sprawdzę rezultat.
  • Poziom 3  
    Ja omijam jedynie zliczanie tonera. Natomiast liczba kopii pozostaje bez zmian. I od 11 lat drukarka wydrukowała 1865 str. Drukarka to rocznik 2007. Na podzespołach Samsunga ML1910. Jest już dawno po gwarancji, aczkolwiek podejrzewam, że standardowo 2 - 3 lata.
  • Poziom 3  
    No więc, przyjechały bębny. Nie czekając zbyt długo zamontowałem w kasecie, złożyłem do kupy wszystko oczyściłem i zacząłem drukować, jednak rezultat w druku się nie zmienił, no może minimalnie poprawił się wydruk, ale smugi jak pozostały tak są nadal, Pozostaje mi jeszcze zaglądnięcie do Fusera, ponieważ kaseta z tonerem jest napełniona świeżym proszkiem, oraz na wałkach magnetycznych jest spora ilość tonera, oraz styki w kasecie mają odpowiednią przewodność, Jeszcze ewentualnie PCB zasilacza i filtry(kondensatory, chodź nie są wybulone, to mogą być wyschnięte) na wyjściach napięć może?
    Mile widziane dalsze sugestie, chodź wiem że było kilka tematów, jednak o bladych wydrukach zbyt dużo się nie naczytałem.
  • Poziom 3  
    No własnie tam muszę do Fusera zaglądnąć, Bo tylko to mi pozostało, możliwe że tam jest nakitowane toneru.
    Elektroda ładująca bęben OPC czysta, czyściłem ją przy zmianie proszku na świeży to nasmarowałem tryby kasety, i wszelkie wałki magnetyczne przeczyściłem spirytusem 96% zero skaz.
    Wydruk jest z tzw ghostingiem.
  • Poziom 3  
    Właśnie rozebrałem fuser, przy okazji ułamałem jeden zaczep plastikowy i okazało się, że wałek dociskowy jest w jednym miejscu w jednej linii zdeformowany ma takie fałdy, które widać na zdjęciach: Xerox Phaser 3140 - Słabej jakości wydruki, zbyt mało tonera podaje drukarka. Xerox Phaser 3140 - Słabej jakości wydruki, zbyt mało tonera podaje drukarka. Xerox Phaser 3140 - Słabej jakości wydruki, zbyt mało tonera podaje drukarka.
    oraz jest brudny po resztkach tonera, natomiast skamieniałe są również smary na w miejscach gdzie wchodzi bęben z lampą halogenową 750W.
    Namierzyłem jeszcze brudny termistor, oraz czujnik Exit papier stage.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    W mojej też wałek dociskowy fusera ma takie fałdy i w niczym mu to nie przeszkadza. O ile pamiętam miał je już przy przebiegu ok. 64k. Moim zdaniem wina leży w kasecie drukującej i kiepskim tonerze. Niepotrzebnie ten fuser w ogóle rozbierałeś, bo przy przebiegu 1800 to on praktycznie jest nowy.
  • Poziom 3  
    Wątpie, bo kaseta już ma wszystko praktycznie wyczyszczone, a problem ghostingu jest nadal. Więc raczej dobrze że zaglądnąłem do Fusera. Widać, że wałek jest brudny, oraz bęben gdzie jest halogen również wg mnie wymagał by nasmarowania(oryginalny smar jest praktycznie kamień).
  • Poziom 3  
    Nie docisk działa sprawnie, nie ma oporów by się obracać, przed chwilą sprawdziłem, Matwi mnie bęben grzejny, ponieważ na nim są skazy, tak jak by wytarte papierem ściernym, planuje to wyczyścić alkoholem 96% Zda się? Nie chcę uszkodzić struktury.
  • Poziom 3  
    To mamy problem, nigdzie nie znalazłem takiego wałka jedynie zagraniczne oferty oraz jedynie cały fuser do Samsunga ml1910.
    Spróbuję to przemyć, może faktycznie jest to tylko kurz zmieszany ze smarami, sama struktura teflonowa nie jest wybitnie uszkodzona. Sama wymiana fusera to już są koszta poważniejsze.

------ Edit-------

Rozebrałem, wyczyściłem i dziwne smugi znikły prawie, a sam wałek grzeje świetnie, czuć temperaturę.
    Co więcej, muszę kupić smar wysokotemperaturowy, ponieważ po wstępnym złożeniu zaczął się topić świeżo nałożony smar do trybów(coś musiałem na test dać).

A więc złożyłem do kupy wszystko i efekt jest ten sam, Wałek grzejny niestety przy nagrzaniu znów pokazał skazy(Jak by wyszlifowane papierem ściernym)
    Znalazłem niestety zamiennik bębna, ale jest on do serii ML1915 link: http://www.drukparts.pl/index.php?p1168,walek...4623-4725-sf650-xerox-phaser-3200-jc66-01256a
    Zakupiłem wałek fakt, że zamiennik, ale do sporadycznego użytkowania myślę, że spełni swoje zadanie.
    Co więcej, Wałka dociskowego ruszał nie będę, skoro on ma mniejsze znaczenie, wyczyszczę go powtórnie i złożę do kupy cały fuser. Tak nawiasem pisząc, to ta drukarka to istny klon samsunga ML1910/1915, i elementy wszelkie pasują z samsunga, xerox zrobił plastiki jedynie.Bebechy typu elektronika wszystko samsung. Będzie żyć :)
  • Poziom 3  
    Witam, bęben przyjechał zmontowałem, i niestety, wróciliśmy do początku, nic się to nie zmieniło,
    Druk jest w miarę OK , kiedy drukowany jest tekst to nie ma skaz, natomiast gdy chcę wydrukować mozajkę na pcb wydruk jest blady i nie akceptowalny. Grzebać znowu przy kasecie?
    Zdjęcie: Xerox Phaser 3140 - Słabej jakości wydruki, zbyt mało tonera podaje drukarka.
    Xerox Phaser 3140 - Słabej jakości wydruki, zbyt mało tonera podaje drukarka.
    Może tak tego nie widać teraz na zdjęciu, ale w rzeczywistości jest jeszcze bledszy.
    0
    Znowu rozebrałem kasetę z tonerem, i podmieniłem elektrodę w bębnie OPC, na czystą bez skaz i przepaleń, zmieniłem wałek ładujący bęben OPC, podmieniłem Sam bęben OPC. Jestem bez sił :cry: . Drukarka jak nie drukuje wyraźnej czerni na całej powierzchni tak nie drukuje. Widać na załączonych zdjęciach. Tekst drukuje poprawnie oraz małe pola czerni, natomiast kwadrat 10x10 już nie, pozostała mi do podmiany rolka developera w kasecie.... Toner na starcie był zamieniany(zasypka)
    Jakieś rady? :cry:
  • Poziom 3  
    Niestety, nie udało się dojść dlaczego drukarka nie chce drukować poprawnie czerni, Podejrzewam, że napięcia wychodzące z zasilacza, są rozjechane i dlatego wydruk jest nieprawidłowy, ponieważ wszystkie potrzebne elementy podmieniłem(tj. Bęben grzejny Fusera, Developer Bęben OPC, Elektrodę ładującą, przeczyściłem Doctor blade, podmieniłem zasypkę, oczyściłem szkiełko lasera), praktycznie nic to nie zmieniło. Obecnie Działam na własną rękę, ponieważ porady dotyczące tego zagadnienia nie pomogły.
  • Poziom 3  
    Witam, walczę z moim kochanym xeroxem dalej: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3513617.html jednak zakończyłem tamten wątek, bo wspomniane czynności nie przyniosły oczekiwanego rezultatu, a podejrzenie pada, na zasilacz który potencjalnie może mieć delikatnie rozjechane napięcia, na płytce zasilacza są 4 PRki od korekty napięć(THV, INDEX1, MHV, DEV)
    Moje pytanie dotyczy: Czy można zwykłym miernikiem typu DT9208A, pomierzyć jakie panują na chwilę obecną napięcia?
    Na samej płycie zasilania podane są napięcia stałe jakie powinny panować i większość napięć mieści się do 1000Vdc, jednak gorzej jest z napięciem 1,3kVdc.
    A i sama drukarka nie ma 11lat jak w tamtym temacie napisałem, a konkretnie ma 8 lat rocznik 2010 przebieg 1,8Kstron.
    I ja chcę te napięcia jedynie skorygować aby sprawdzić czy jakość w druku się poprawi, ponieważ niestety jak w tamtym temacie, żadnej poprawy.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Tak jak pisali Ci poprzednicy we w twoim temacie, wymień toner na oryginalny, a nie szukaj, gdzieś, gdzie nie leży problem. Pomyśl , kiedy zaczęły się problemy - po uzupełnieniu tonera jakimś/czymś* proszkiem/substancją* podobnym do tonera.

p.s.
    Jak Wam ludzie nie szkoda czasu , na kombinowanie, które nie przynosi korzyści , a same straty. Maszyny nie oszuka jakimś półproduktem. Szukanie problemu w zasilaniu jest bezsensownie i" ekonomicznie nieopłacalne". Rozumiem, to twoja maszyna i możesz znią robić co chesz, ale jak pytasz na forum, to korzystaj z porad innych, a jak uważasz , że nie mają racji tutejsi forumowicze, to nie zaśmiecaj forum.
    Temat co najmniej do zamknięcie , a nawet usunięcia przez Admina.
  • Poziom 3  
    Problem zaczął się w trakcie urzywania drukarki. I miała kilka zamienników proszku i żadnych problemów. Problem ujawnił się wtedy kiedy potrzeba było wydrukować mozajke gdzie trzeba więcej toneru.
    Idąc kolegi tropem wychodzi na to, że nie mam prawa do pomiaru napięć zasilacza oraz mam kupić nową drukarkę co wg mnie jest bezsensu, albo te oddać na serwis.
  • Pomocny post
    Moderator
    Marvell_88i8945 napisał:
    zakończyłem tamten wątek
    Wątki połączyłem, by wszystko było w jednym miejscu,
  • Poziom 3  
    rys57 napisał:
    Marvell_88i8945 napisał:
    zakończyłem tamten wątek
    Wątki połączyłem, by wszystko było w jednym miejscu,
    Może i racja. Będzie dla potomnych. Nie mniej jednak dalej pozostaje nierozwiązany problem jakości w druku. I trop prowadzi do rozjechanych napięć zasilacza, po 8 latach miały prawo się rozjechać.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Wydaje mi się, że napięcie w pewnym stopniu będzie dało się regulować poprzez zmianę zaczernienia lub innych ustawień drukarki w sterowniku. Zobacz czy w ogóle są jakieś ustawienia, na których jest lepiej.
  • Poziom 3  
    Też o tym myślałem. Ale nie ma różnicy czy dam 1200dpi czy 600dpi, efekt ten sam. Tak samo zaciemnienie próbowałem ustawiać i jedynie delikatnie z 1.5 cm się poprawiło. Ale reszta wydruku kiepska była nadal. Już na starcie wyeliminowałem kwestie jakości i sterowniki i nadal myślę że zasilacz ma rozjechane napięcia. Widzę też na rolce developera w kasecie ze są śladowe wręcz ilości tonera nie jest on przyciągany w odpowiednich ilościach. Doctor blade czyste zero nagaru.