Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung S23A350H - monitor nie wyświetla obrazu

29 Paź 2018 17:01 501 2
  • Poziom 2  
    Cześć, po podłączeniu monitora j.w. do karty graficznej Geforce GTX770 poprzez wejście DVI (HDMI ten sam problem) monitor nie wyświetla obrazu, jest totalnie czarno jakby się wyłączył. Komputer go wykrywa, mogę edytować rozdzielczość itp. Próbowałem już wszystkiego, sterowniki do karty graficznej, do monitora, Windows Update, za niedługo zacznę studiować czary to może jakimś vingardium leviosa go zmuszę do działania. Jakiś rok temu monitor działał dobrze, problem wystąpił po którejś z aktualizacji Windowsa, ale od tego czasu robiłem z 3 formaty, więc nie ma opcji do przywrócenia starszej wersji systemu. Myślałem też, żeby przywrócić go do ustawień fabrycznych, ale po wejściu w menu mam dostępne tylko opcje jak na zdjęciu:
    Próbowałem szukać też na to rozwiązań ale niestety nic nie pomaga, firmware Samsunga nie pomógł, przytrzymywanie 5/10 sekund przycisku menu, żeby go rzekomo odblokować również nic nie daje, na stronie Samsunga znalazłem coś takiego:
    ale niestety ten monitor nie posiada takiego przycisku, przycisk AUTO również nie działa, jest zablokowany. Pomocy, odchodze od zmysłów.
    System: Windows 10 64bit
    Płyta główna: GA-990XA-UD3
    Karta graficzna: Geforce GTX770
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 20  
    Czy na innym źródle sygnałówka monitor działa ?
    Zmieniałeś kable podłączeniowe ?
    Jaka jest częstotliwość odświeżania ekranu w windowsie ?
    Jaka jest rozdzielczość ustawiona dla tego monitora ?
    Czy obraz pojawia się gdy włączasz kompa (ekran biosu) ?
  • Poziom 2  
    jaros85 napisał:
    Czy na innym źródle sygnałówka monitor działa ?
    Zmieniałeś kable podłączeniowe ?
    Jaka jest częstotliwość odświeżania ekranu w windowsie ?
    Jaka jest rozdzielczość ustawiona dla tego monitora ?
    Czy obraz pojawia się gdy włączasz kompa (ekran biosu) ?

Tak, dzieje się dokładnie to samo. Gdy monitor nie jest podłączony na rozjaśnionym, czarnym tle lata napisał 'sprawdź kabel sygnałowy', po podłączeniu do któregokolwiek urządzenia ekran staje się kompletnie czarny. Oba urządzenia wykrywają go, że jest podłączony, mogę konfigurować itp.
    Tak
    60HZ, tak jak wtedy kiedy działał
    1600x1200 z jakiegoś powodu, za czasów kiedy jeszcze działał maxymalną miał 2000+ (nie znam dokładnie tych wartości)
    Nie