Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Witam! Po zresetowaniu routera nie ma połączenia z internetem i WiFi.

29 Paź 2018 19:36 315 12
  • Poziom 3  
    Po tym jak zresetowalem konfigurację routera nie ma połączenia z internetem i WiFi po diagnostyce Windows wywala problem: System Windows nie może nawiązać komunikacji z urządzeniem lub zasobem (podstawowy serwer DNS) Zmieniałem adres dns na googlowski i nic nie dało.
    Router to TP link tl-WR841N
    Poradniki konfiguracji nic nie wyniosły.
    Proszę o pomoc.
  • PCBway

• Poziom 43  
    JointaVolta napisał:
    Router to TP link tl-WR841N
    Poradniki konfiguracji nic nie wyniosły.

Jakie poradniki, jaki dostawca internetu?
  • Poziom 3  
    Dostawca lokalny inter wan czy jakoś tak, internet radiowy, nie wyniosły nic poradniki dotyczące konfiguracji routera, może ktoś z was pomoże.

• Poziom 43  
    Logujesz się na stronę routera, wybierasz Access Point w Operation Mode, następnie w Network-WAN - Dynamic IP, w Wireless nadajesz nazwę i hasło dla tworzonej sieci WiFi.
  • PCBway
  • Poziom 3  
    Dynamic IP w wan mam, opcję zabezpieczenia WiFi i hasło mam (fabryczne) chyba nie ma konieczności zmiany, natomiast nie mogę znaleźć Access point ani operation Mode na stronie TP linka (wersja polska i nie wiem jak to przetumaczyli)

• Poziom 43  
    Z lewej Tryb Pracy.
  • Poziom 43  
    Ale zaraz AP z WAN?
    To, to ma być router czy tylko AP?
  • Poziom 3  
    Kocurek nie wiem o czym mówisz :)
    Aczkolwiek nie mam internetu po zresetowaniu routera a jak próbuję coś wpisać w Google to wyskakuje że nie mam połączenia z serwerem dns
  • Poziom 43  
    JointaVolta napisał:
    Kocurek nie wiem o czym mówisz

Ten TP link jest jedynym routerem w sieci, czy jest coś więcej (wcześniej przed nim)?
    Jak był wcześniej ustawiony, w jakim trybie pracował?
    No i dlaczego był reset?
  • Pomocny post

Poziom 43  
    KOCUREK1970 napisał:
    Ten TP link jest jedynym routerem w sieci, czy jest coś więcej (wcześniej przed nim)?

JointaVolta napisał:
    Dostawca lokalny inter wan czy jakoś tak, internet radiowy
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    @sosarek
    Ale ja to wiem a to i tak nic nie wyjaśnia i do niczego mnie nie prowadzi - nazwa firmy nie określa jak ma pracować, jak pracował ten sprzęt.
  • Poziom 3  
    Jest jedyny, zresetowany został niestety przypadkowo, jest to router w domu bierze internet z anteny i nie wiem w jakim trybie pracował (wybaczcie ale jestem kompletnie zielony w tych sprawach), te tryby da się jakoś przestawiać?
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Zgłoś się do dostawcy internetu. Chyba tylko on wie, jaka jest konfiguracja w ich sieci. Tu można tylko wróżyć.