Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Po uruchomieniu komputera Windows 10 nie uruchamia się.

Co mam zrobic 29 Oct 2018 20:00 399 6
    Co mam zrobic
    Level 5  
    Witam. Zakupiłem nowy komputer Lenovo z systemem Windows 10. Po rozpakowaniu wszystkiego pozostało mi tylko podłączyć monitor. Może to głupie ale przed zakupem nie sprawdziłem wejść i wyjść na komputerze, przez co nie mogłem podłączyć monitora. Monitor ma wejście DVI-D single link, komputer HDMI, VGA. Kupiłem więc przejściówkę DVI-HDMI. Po włączeniu komputera wyświetla się napis Lenovo a niżej znak ładowania. Następnie nic się nie wyświetla. Komputer działa bo sprawdzałem na TV i bardzo starym monitorze. Monitor też działa bo wcześniej korzystałem z niego ze starszym komputerem. Dodam że monitor działa gdy mam podłączone dwa monitory (starszy i ten który nie działa) i włączę w ustawieniach Windowsa 10 "Uruchamianie zaawansowane" i włączę naprawianie błędów. Ale po tym monitor wyświetla że błędów nie udało się naprawić i nadal nie działa. Bios działa.
    Monitor - Samsung SyncMaster P2270,
    Stary monitor - Samsung SyncMaster 795DF (CRT),
    Komputer - LENOVO Ideacentre 510-15IKL (90G80057PB) i5-7400 8GB 1000GB R7 350 W10
    marekelb1
    Level 12  
    Pierwsze co bym zrobił, to na podłączonym starym monitorze odinstalował sterowniki monitora i karty graficznej i wyłączył komputer, a potem włączył z podpiętym nowym monitorem.
    Co mam zrobic
    Level 5  
    Dzięki za radę, pójdę tak zrobić ale wcześniej chciałbym się dowiedzieć czy to coś zmieni skoro stary i obecny monitor działają przy starym komputerze, a przy nowym komputerze działa tylko stary
    marekelb1
    Level 12  
    Jakakolwiek współpraca urządzeń oparta jest na sterownikach w systemie.
    Co mam zrobic
    Level 5  
    Dziękiiii działa :D. Po 3 dniach szukania w internecie co robić w końcu się udało. Dzięki wielkie jeszcze raz.
    marekelb1
    Level 12  
    Proszę bardzo. A teraz zainstaluj sterowniki do karty graficznej ze strony producenta karty, nie te ze strony Lenovo.
    Co mam zrobic
    Level 5  
    Należało odinstalować sterowniki karty graficznej