Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogrodowy Chiński odtwarzacz MP3 bluetooth z dużym udziałem elektrozłomu

dudik56 29 Paź 2018 20:09 3369 3
  • Ogrodowy Chiński odtwarzacz MP3 bluetooth z dużym udziałem elektrozłomu

Dzisiaj skończyłem nowe urządzenie ze złomu czyli śmieci. Odtwarzacz mp3, bluetooth i FM kupiony w Chinach znalazł solidną obudowę ze starego tunera satelitarnego, do tego transformatorek z jakiegoś jamnika, prosty zasilacz na 7812, izostat sieciowy i trochę kabelków.
    Najwięcej pracy kosztowało precyzyjne wycięcie pilniczkiem frontu z anodowanego płaskownika 60x3mm. Całość chciałem dopasować do użytkowanej na działce diorowskiej mini wieży. Jako że brakowało mi do odtwarzania MP3 jakiejś maszynki to powstał ten pomysł.

Moduł zamocowano na wcisk do precyzyjnie dopasowanego otworu we frontowym panelu, włącznik i czerwony ledzik umieściłem tak jak są rozmieszczone w pozostałych urządzeniach.

Wiem, wiem brak bezpiecznika, postaram się to uzupełnić. Pierwsze próby dowiodły, że urządzenie jest za lekkie i tęgi opór izostatu przesuwa całe pudełko, chyba wyląduje na spodzie zestawu lub dociążę je jakąś blachą.
    Jest to urządzenie ze złomu i ma tylko ogródkowe aspiracje choć starałem się je przyzwoicie wykonać. Całość mieszka w dość szczelnej skrzynce z demobilu i pająki nie mają wstępu.

Chiński moduł

Skromne trzewia

Tak sobie to mieszka

Muszę teraz zdobyć trochę archaiczny wtyk DIN by podpiąć do tego wzmacniacza. :D

dopisek:
    Zdobyłem wtyk din, podłączyłem i gra czyściutko, bez przydźwięku (bo trochę tego się obawiałem).

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    dudik56
    Poziom 14  
    dudik56 napisał 173 postów o ocenie 418, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Świebodzice. Jest z nami od 2010 roku.
    airman
    Poziom 12  
    Pewnie długo myślałeś jak to upchać aby się zmieściło do obudowy ;)
    dudik56
    Poziom 14  
    Noo tak. Wiatr hula wewnątrz obudowy ale zapewniam, że wygodniej się to ustrojstwo obsługuje gdy ma solidną stabilną obudowę. Nie lubię przesadnie małych plastikowych urządzeń stacjonarnych. ;)
    tomek5333
    Poziom 12  
    tylko ze to w zasadzie projekt PLUG&PLAY .