Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką wiertarko-wkrętarkę do zastosowań profesjonalnych do 700zł

eXt1945 29 Paź 2018 20:33 177 12
  • #1 29 Paź 2018 20:33
    eXt1945
    Poziom 4  

Witam Panowie poszukuje akumulatorowej wiertarko-wkrętarki do maksymalnie 700zł.
    Na ten moment znalazłem ciekawą ofertę od DeWalt i Graphite pro
    https://allegro.pl/wiertarko-wkretarka-z-udarem-59gp401-graphite-pro-i7003373012.html
    https://allegro.pl/wkretarka-bezszczotkowa-18..._unit_id=2ddb2e01-89cb-4488-a913-b56e106fc64e
    Czy ktoś z was może posiada taką wkrętarkę i mógłby podzielić się opinią z użytkowania takiej wkrętarki?

0 12
  • #2 29 Paź 2018 20:42
    sosarek

Poziom 43  

Osobiście skupiłbym się na DeWalt - minus - brak udaru.

0
  • #3 29 Paź 2018 21:04
    alster1
    Poziom 27  

Za 678,- jest w Castoramie DeWalt z udarem, używam tego od 2 lat i według mnie rewelacja. Wkrętarka bardzo mocna, akumulator ładuje się w około 20 minut, w komplecie są dwa więc można pracować praktycznie bez przerw.

0
  • #4 29 Paź 2018 21:34
    eXt1945
    Poziom 4  

Szukam opinii na temat tych konkretnych modeli, ten model którego używasz ma 42 Nm co jak dla mnie przy tej cenie jest za małą mocą... Na plus w Graphite jak dla mnie przemawia 5 lat gwarancji, plus akumulatory 2,5 mAh gdzie w DeWalt 1,5 mAh jak dla mnie to za mało bo czasami będę jej używał cały dzień i to nie tylko do lekkich prac więc muszą być dobre akumulatory. Na stronie castoramy ta wkrętarka którą podałeś nie cieszy się zbytnio dobrą opinią...

0
  • #5 29 Paź 2018 21:40
    sosarek

Poziom 43  

Mimo wszystko sama marka Graphite - to Topex, coś jak Skil, zielona seria Bosch - do użytku domowego sporadycznie a nie do pracy.

0
  • #6 29 Paź 2018 21:45
    alster1
    Poziom 27  

Używam modelu DCD785C2QW, faktycznie w Castoramie jest inny model, nie dopatrzyłem.
    Co do akumulatorów w DeWalcie (1,5 Ah) według mnie są w pełni wystarczające, używam tej wkrętarki zawodowo, wiercenie w metalu, bardzo dużo wiercenia z udarem pod kołki fi8, wkręcanie i akumulatory mi wystarczają.
    Osobiście jak bym miał wybierać z tych dwóch które wcześniej podałeś, wybrał bym DeWalta.

0
  • #7 29 Paź 2018 21:53
    eXt1945
    Poziom 4  

Masz może jakieś filmy jak pracuje ten DeWalt? Posiadam pożyczoną szlifierkę kątową DeWalta 1200W i muszę przyznać jest nie do zajechania ale boje się że przy obecnej produkcji to już może nie być ten sam DeWalt po za tym martwi mnie okres gwarancji na stronie Castoramy znalazłem informację że gościowi odrzucili rejestrację i został z 12 miesięczną gwarancją Castoramy co jest mega dziwne a w Graphite mam 5 lat gwarancji po rejestracji której jestem pewny. Na jak długo starcza Ci jeden akumulator DeWalta?

0
  • #8 29 Paź 2018 22:00
    sosarek

Poziom 43  

Wolałbym zamiast tego Graphite Aeg bsb18c li-202c.

0
  • #9 29 Paź 2018 22:06
    alster1
    Poziom 27  

Filmów niestety nie mam, prowadzę firmę instalatorską i od dwóch lat katuję tą wkrętarkę z pełnym powodzeniem. Wcześniej używałem Makity z sds-em do wiercenia pod kołki, teraz wożę ją tylko do przebić i cięższych materiałów (beton). Po zarejestrowaniu na stronie DeWalta dostałem 3 lata gwarancji.
    Akumulator mi wystarcza przy wierceniu z udarem na 5 - 6 godzin pracy (w zależności od materiału), poza tym moja ładowarka ładuje akumulator w niecałe 20 minut.

ps. Sprawdziłem na stronie DeWalta wkretarka z Castoramy nie jest objęta 3 - letnią gwarancją.

0
  • #10 29 Paź 2018 23:17
    eXt1945
    Poziom 4  

Tylko z tego co widzę twoja wkrętarka to koszt ponad 900zł a ja chce się zmieścić w cenie do 700zł.

Dodano po 58 [minuty]:

sosarek napisał:
    Mimo wszystko sama marka Graphite - to Topex, coś jak Skil, zielona seria Bosch - do użytku domowego sporadycznie a nie do pracy.
    I tu się kolego mylisz ponieważ Graphite Pro jest do zastosowań profesjonalnych, Graphite i Graphite Pro to dwie różne firmy sprawdź sobie strony internetowe oraz ilość produktów tak samo czas gwarancji dostęp do części zamiennych itd.

0
  • #11 30 Paź 2018 00:50
    WędkarzStoLica
    Poziom 31  

Jeśli ktoś robi chłam to ja mam mu wierzyć w jego pro?
    Zwykły Graphite to chłam i długo bym się zastanawiał, czy zaufać temu producentowi.

eXt1945 napisał:
    ja chce się zmieścić w cenie do 700zł.
    Chciejstwo nie jest dobrym doradcą.
    Serio? 200zł to jest wielki problem przy działalności zarobkowej?

Nie podałeś najważniejszego - co wg. Ciebie jest zastosowanie profesjonalne?
    Do czego to ma służyć i jak będzie wykorzystywane.

Pro można różnie rozumieć - jedni kręcą sufity 8godz. dziennie, inni montują anteny na dachu wiercąc w cegle. Jeszcze inni skręcają meble 2x w tygodniu.

0
  • #12 30 Paź 2018 05:35
    kkknc
    Poziom 42  

Graphit to Topex ale do zastosowań bardziej profesjonalnych. Więc to już nie tanie i g...
    Dzięki udarowi to lepsze rozwiązanie niż DeWalt. Co prawda z udarem mechanicznym szału nie ma i wielka płyta to spore wyzwanie. Ale z cegłą i betonem sobie radzi. Dodatkowo ma osobny pierścień z wyborem trybu pracy więc nie trzeba kręcić całym pokrętłem by wybrać wiercenie czy wkręcanie. Pewnym plusem są też wbrew pozorą szczotki. I małym minusem jednocześnie.
    Jak wkrecasz to trzeba mieć osobną wkrętarkę. Oprócz mocy ma to też zaletę że nie musisz ciągle zmieniać narzędzia w uchwycie.

0
  • #13 30 Paź 2018 06:58
    eXt1945
    Poziom 4  

Graphite Pro i Graphite jest jak z Boschem czyli zielony amatorski i niebieski teoretycznie profesjonalny ale w pracy używają boschów i moja opinia o tej firmie jest niestety na minus dla tej firmy co chwilę te szlifierki są w naprawie... Sam nimi robiłem i wierzcie mi że czysty kabaret, mam pożyczona szlifierkę DeWalt i szczerze nie ma porównania fakt że to stara produkcja jeszcze czyli bardziej solidną niż obecnie nowe sprzęty ale to co DeWalt przetrzymuje to Bosch wymieka. Pracowałem na Stoczni obiema markami i dla mnie DeWalt zdecydowanie lepszy. Co ciekawe szlifierki proste mieliśmy ze zwykłego Graphite i dawały sobie radę mimo mega obciążeń gdzie byłem w szoku. Patrząc do ceny 700zł to ten Graphite Pro na papierze nie ma konkurencji udar plus Aku 2.5mAh i 68 nM to pogrom w tej cenie ogólnie. Co do zastosowań to mam do wybudowania altanę na działce, muszę zrobić nowy płot i kilka innych wymagających rzeczy dlatego szukam czegoś konkretnego, ten sprzęt ma też na siebie zarabiać w różnych pracach. Szukam czegoś sprawdzonego i z długą gwarancją oraz łatwo dostępnymi częściami zamiennymi które są w rozsądnych cenach.

0