Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Witam Proszę doradżcie jaki TV 65 " kupić.

szogun2000 29 Oct 2018 20:52 1335 26
    szogun2000
    Level 12  
    Mam samsunga 58" ue58j5200aw, zmieniłem dekoder satelitarny na 4k, dokupiłem przystawkę android też 4k, więc chciałbym zmienić telewizor na 65" 4k, koszty już były jakieś nie chciałbym już więcej wydać jak 2000zł- 3500zł, nie potrzebuję smartów WIFI tylko 2 USB i 3 HDMI bo mam wszystko co mi trzeba na urządzeniach zewnętrznych, ale czytam już pół dnia każdy chwali swoje produkty, a brak konkretów typu matryca super odświeżanie super itd proponuję taki, ale nie dlatego, że ja mam tylko wypadł najlepiej w jakiś testach i w tej cenie jakościowo jest najlepszy. Czekam na podpowiedzi.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    Level 1  
    szogun2000
    Level 12  
    czyli mam rozumieć, że te 3 modele mają te same matryce czy też takie same parametry ? Tyle, że philips ma dodatkowo abilite ?
    User removed account
    Level 1  
    szogun2000
    Level 12  
    No dzięki za podpowiedź ale fizycznie z takiego samego źródła który będzie lepiej odbierał ? oglądam z odległości 4m.
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Nie zmieniaj teraz tv , bo z tym budzetem nie kupisz dobrego tv 65 cali.
    Poczekaj kilka miesiecy, odłóź troche forsy i kup cos na 120Hz, VA, z dobrym HDR, pełnym 10bit, WCG, upłynniaczami obrazu etc.
    Aktualnie takie modele to ok 5 tys pln. lub poluj na Black Friday np na Samsunga 65NU8002 lub 8042

Jak chcesz wydac mniej to np Samsung 65NU7402 ale tutaj spadasz na 60Hz i słaby HDR...
    sosarek

Level 43  
    Odbiegając trochę od tematu - nie rozumiem tej całej pogoni i wymian wszystkiego co się da na 4k skoro ludzkie oko i tak tego nie widzi.
    User removed account
    Level 1  
    sosarek

Level 43  
    LOCOLOCO wrote:
    Moje oko wyraźnie widzie różnicę HD a 4K .

Ok - w pewnym stopniu zgadzam się - pod warunkiem że treść jest w takiej samej rozdzielczości - ilu nadawców tv oferuje nam treść w prawdziwym 4k? Większość ogranicza się do HD lub nawet jeszcze SD.
    User removed account
    Level 1  
    sosarek

Level 43  
    LOCOLOCO wrote:
    Widziałeś pokaz różnicy 8K i 4K z tego samego źródła ?

Nie miałem przyjemności. Chodziło mi tylko o to że nie rozumiem tego ciągłego pędu za 4K, zaraz 8K itd. Sam używam odbiornika FHD i dopóki będzie działał nie będę go zmieniał tylko dlatego że mam dekoder z opcją 4K na wyjściu bo mija się to dla mnie z celem.
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    Zasada jest prosta. Masz dostep do treści 4K, kupuj TV 4K.
    Aby 4K było sensowne potrzebuje bitrate na poziomie min 60 Mb/s.
    Płyty 4K UHD dają nam nawet 100 Mb/s.

No a teraz popatrzmy co mamy w streamingu typu Netflix. Max to jakies 17-19 Mb/s, w NC+mamy ok 20-25Mb/s.
    Masa szczegółów się gubi - cudów nie ma.
    Do tego procesory, ktore kompletnie nie radzą sobie z obrobką sygnału 4k. Przez co mamy fatalną ostrość obrazów ruchomych, często 3 razy gorszą niż w telewizorach FHD !

Rozdzielczość to chwyt marketingowców aby kupować nowe telewizory, za rogiem mamy 8K i założę się, że za 4-5 lat machina ruszy znowu i sprzedawcy będą cisnąć aby kupować tv 8K.
    Takie życie...
    sosarek

Level 43  
    @Ludwik XVI Dzięki, właśnie o takie rzetelne podejście do tematu mi chodziło.
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    Bez marketingu nie ma sprzedaży.
    Sprzedaż i marketing idą do R&D i produkcji i mówią co ma być wyprodukowane, z boku stoi księgowy, który wszystko liczy i tak powstaje produkt, który my, konsumenci mamy kupić ;)

ps. uważaj na język, szanuj innych...tak tylko przypominam, chyba że chcesz odpocząć od dyskusji na tym forum.
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    Nie dostaniesz bana za poglądy czy własne oceny, za to moźesz dostać za nieuprzejme zachowanie.

Nie napisałem, że nie ma różnicy pomiedzy FHD, a 4K.
    Liczę, że inni czytelnicy zrozumieli sens mojej wypowiedzi. To wystarczy.
    sosarek

Level 43  
    Ludwik XVI wrote:
    Liczę, że inni czytelnicy zrozumieli sens mojej wypowiedzi.

Owszem, zresztą moje pytanie nie tyczyło tyle jakości obrazu a dostarczanych treści
    sosarek wrote:
    LOCOLOCO napisał:
    Moje oko wyraźnie widzie różnicę HD a 4K .
    [quote='sosarek']Ok - w pewnym stopniu zgadzam się - pod warunkiem że treść jest w takiej samej rozdzielczości - ilu nadawców tv oferuje nam treść w prawdziwym 4k? Większość ogranicza się do HD lub nawet jeszcze SD.
    User removed account
    Level 1  
    PawelChester
    Level 18  
    Ludwik XVI- wszyscy zrozumieli sens Twojej wypowiedzi.Co do LocoLoco to przestan naginac i przeinaczac wypowiedzi innych bo Twoja i tak juz zachwiana wiarygodnosc przez takie klamstewka caly czas spada.Rozdzielczosc 4k kazdy widzi i odroznia, ale to nie znaczy, ze mamy wywalac telki full hd i leciec do sklepu (najlepiej jeszcze Twojego) zeby kupic tv z wieksza rozdzielczoscia-z pakietem naturalnie, czyli kablem, wtyczka, kalibracja nie w domu u klijenta i co Ty tam jeszcze dajesz? Bo wylecialo mi z glowy...Po hd jest 4k, potem 8k itd, nie jest to zadne zaskoczenie, wiec wyluzuj.To, ze jest 100 pozycji filmowych na blueray...coz z tego wynika.Mamy kupic tv i potem jeszcze kupowac plyty.Na angielskim sky q ktory jest najlepszy w UK sa filmy w 4k, ale tylko na zadanie(za darmo, choc abonament to £80 miesiecznie)ale jak tam patrzylem ostatnim razem to bylo cos kolo 60 filmow.Cos tam sportu tez jest, ale kanalow w 4k nie ma wcale, wiec przypuszczam, ze w Pl jest to samo lub gozej.Sam mam 65 cali plazme full hd(ktora po mojej sugestji sam mi doradziles, a po roku wysmiales, ze prehistoria-ciekawe i bardzo profesjonalne podejscie)i poki oled min 75 cali nie zejdzie do rozsadnej ceny to telki nie zmienie, bo uwazam, ze nie warto, a nie dlatego, ze nie widze roznicy i chyba o to tu chodzi.
    szogun2000
    Level 12  
    No dobra kończymy debatę heh zamówiłem droższy i wilk syty i owca cała hahahaha
    SKYMASTER 78SUA2500 4K UHD 78″ Smart TV Android
    Ludwik XVI
    No to już konkretny rozmiar - koniecznie napisz jak wrażenia.
    To bardzo rzadki model. Nawet nigdy go w sklepie nie widziałem...
    Macosmail
    Level 34  
    LOCOLOCO wrote:
    SKymaster jest na matrycy VA Samsung i z procesorami Samsunga

Nie jest na procesorze samsunga. Samsunga jest matryca, a co za tym idzie moduł T-CON, ale to oczywiście bo jest integralną częścią ekranu. Układ Samsunga widoczny na T-CON to nie procesor tylko ASIC. Procesor najprawdopodobniej będzie Mediatek albo Mstar.
    Obecnie producent matrycy nie ma takiego znaczenia. W wysokich modelach spotyka się matryce chińskie np. BOE, AUO czy CMO, a w modelach najtańszych można znaleźć Samsunga, LG czy Sharp/PANDA. Wszyscy ci producenci mają matryce i tańsze i droższe.
    Nie mówię, że ten Skymaster jest zły bo stosunek ceny do wielkości ekranu ma rewelacyjny. Jednak brak upłynniaczy obrazu przy tej przekątnej może być problemem.
    User removed account
    Level 1  
    bronozwierz
    Level 10  
    witam
    czy ten skymaster ma usb 3.0 bo nigdzie tego niema w opisie