Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PLC SIMATIC S7 200 CPU222 kompatybilny WinCC oraz integracja z Step7 Micro/Win

lhunter 29 Paź 2018 21:47 60 0
  • #1 29 Paź 2018 21:47
    lhunter
    Poziom 7  

Hej!
    Jestem w trakcie pisania inżynierki. Wypożyczyłem sterownik PLC z uczelni i teraz muszę go mądrze zaprogramować, zwizualizować projekt sterowania i umożliwić sterowanie na serwerze OPC. Posiadam S7 200 CPU222 (8 wejść / 6 wyjść tranzystorowych), posiadam Step7 Micro/Win 4.0 i szczęśliwie udaje mi się w nim programować sterownik na tyle, aby realizował zadane instrukcje (świecenie diodą po przyciśnięciu przycisku). Teraz staram się znaleźć potrzebne komponenty do najprostszego zewnętrznego obwodu sterowania (chciałbym dokupić diody LED, rezystory i jutro to podłączyć). Niestety nie do końca wiem jak zwizualizować proces sterowania. Wersja programu WinCC Flexible pochodzi z roku 2008 (SP2). Zorientowałem się, że brakuje tam opcji integrowania z Step7. Nie wiem czy to b. źle. Nie wiem jaki kolejny krok uczynić na drodze do napisania pracy. Czy ktoś orientuje się na tyle w tych PLC od Siemensa, aby móc podpowiedzieć chociaż którą wersję WinCC powinienem posiadać? Proszę o rady na moje wątpliwości.

0 0
  • Metal Work Pneumatic
  Szukaj w 5mln produktów