Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Auris Hybrid 2016 r - Wymiana oryginalnego klaksonu na dwa dwutonowe sygn

30 Paź 2018 15:21 453 6
  • Poziom 2  
    Witam Państwa. Chcę wymienić oryginalny sygnał dźwiękowy w Toyocie Auris Hybrid z 2016 roku na dwa sygnały dwutonowe. Czy należy zainstalować dodatkowo przekaźnik i jak go podłączyć. Akumulator od instalacji 12V jest umieszczony w bagażniku z prawj strony. Instrukcja awaryjnego uruchamiania pojazdu z obcego źródła prądu zaleca podłączyć kabel plus (dawcy prądu) do styku umieszczonego w skrzynce bezpieczników w komorze silnika na wprost kolumny kierownicy. Czy ewentualnie można się pod ten styk podłączyć kablem od przekaźnika sygnałów?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 25  
    Jur838 napisał:
    Chcę wymienić oryginalny sygnał dźwiękowy w Toyocie Auris Hybrid z 2016 roku na dwa sygnały dwutonowe
    Czy to jest legalne? Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Kolego jak jeszcze żyjesz i jesteś zdrowy to odpuść temat z hybryda to nie są proste auta jak uszkodzisz falownik to będziesz miał wydatek bagatela 20-30 tys i druga sprawa do zabawy z hybryda powinieneś mieć uprawnienia SEP 1kV
  • Poziom 38  
    Primo to sprawdź, czy nie masz tam dwóch sygnałów. Po drugie, zależy czy jest przekaźnik do oryginalnego, ile prądu bierze oryginalny a ile te dwa na zamianę. Najbezpieczniej podciągnąć zasilanie z akumulatora i dać dodatkowy przekaźnik, o bezpieczniku nie zapomnij, im bliżej źródła zasilania tym lepiej.
  • Poziom 2  
    Witam Państwa! Dziękuję za podane uwagi. Gdybym się nie orientował, że mam do czynienia z instalacją 12V i ok. 600V to nie miałbym wątpliwości. W koorze silnika są odpowiednie ostrzeżenia o niebezpieczeństwie bezsensownego manipulowania. pozdrawiam Jerzy
  • Poziom 29  
    Toyota ma przekaźnik który podaje plus na sygnał dźwiękowy.Zamontowanie dwóch innych mu nie powinno zaszkodzić.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za wszystkie wpisy i rady. Najbardziej trafna jest informacja o istniejącym przekaźniku fabrycznym sygnału. Oto mnie chodziło. Wielkie dzięki pozdrawiam Jerzy