Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Auris Hybrid 2016 r - Wymiana oryginalnego klaksonu na dwa dwutonowe sygn

Jur838 30 Oct 2018 15:21 1443 6
    Jur838
    Level 2  
    Witam Państwa. Chcę wymienić oryginalny sygnał dźwiękowy w Toyocie Auris Hybrid z 2016 roku na dwa sygnały dwutonowe. Czy należy zainstalować dodatkowo przekaźnik i jak go podłączyć. Akumulator od instalacji 12V jest umieszczony w bagażniku z prawj strony. Instrukcja awaryjnego uruchamiania pojazdu z obcego źródła prądu zaleca podłączyć kabel plus (dawcy prądu) do styku umieszczonego w skrzynce bezpieczników w komorze silnika na wprost kolumny kierownicy. Czy ewentualnie można się pod ten styk podłączyć kablem od przekaźnika sygnałów?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
    anchilos
    Level 34  
    Jur838 wrote:
    Chcę wymienić oryginalny sygnał dźwiękowy w Toyocie Auris Hybrid z 2016 roku na dwa sygnały dwutonowe
    Czy to jest legalne? Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
    JARO74
    Level 12  
    Kolego jak jeszcze żyjesz i jesteś zdrowy to odpuść temat z hybryda to nie są proste auta jak uszkodzisz falownik to będziesz miał wydatek bagatela 20-30 tys i druga sprawa do zabawy z hybryda powinieneś mieć uprawnienia SEP 1kV
    ladamaniac
    Level 38  
    Primo to sprawdź, czy nie masz tam dwóch sygnałów. Po drugie, zależy czy jest przekaźnik do oryginalnego, ile prądu bierze oryginalny a ile te dwa na zamianę. Najbezpieczniej podciągnąć zasilanie z akumulatora i dać dodatkowy przekaźnik, o bezpieczniku nie zapomnij, im bliżej źródła zasilania tym lepiej.
    Jur838
    Level 2  
    Witam Państwa! Dziękuję za podane uwagi. Gdybym się nie orientował, że mam do czynienia z instalacją 12V i ok. 600V to nie miałbym wątpliwości. W koorze silnika są odpowiednie ostrzeżenia o niebezpieczeństwie bezsensownego manipulowania. pozdrawiam Jerzy
    bandi21
    Level 30  
    Toyota ma przekaźnik który podaje plus na sygnał dźwiękowy.Zamontowanie dwóch innych mu nie powinno zaszkodzić.
    Jur838
    Level 2  
    Dziękuję za wszystkie wpisy i rady. Najbardziej trafna jest informacja o istniejącym przekaźniku fabrycznym sygnału. Oto mnie chodziło. Wielkie dzięki pozdrawiam Jerzy