Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vorwerk Thermomix 31-1 - Uszkodzenie wagi (tensometr)

30 Paź 2018 16:45 1725 7
  • Poziom 21  
    Witam. Dostałem wyżej wymienione urządzenie do naprawy . Urządzenie działa poprawnie lecz waga odmawia posłuszeństwa wyskakuje błąd . Przyczyną okazał się zalana belka tensometryczna(Przeżarte styki lutownicze tensometru) . Teraz pytanie jakim go można zastąpić bo na serwis to nie ma co liczyć .Belka ma oznaczenie E i jeszcze 50/13 i była czteroprzewodowa i to co zostało z tensometru jakby był zbudowany z dwóch szt. Jak trzeba mogę wstawić zdjęcia tej belki.
    Pozdrawiam .
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 13  
    Producent tego urządzenia to arcymistrz monopolu. Ciężko będzie znaleźć zamiennik poza oficjalnym serwisem. Używamy TM od wielu lat. Ma wiele zalet ale serwis pogwarancyjny jest kosztowny.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 21  
    Ale może ktoś wie w jaki sposób zrobiona jest belka tensometryczna ze ma 4 przewody?
  • Poziom 13  
    Prawdopodobnie jest to mostek: 2 przewody zasilania i 2 przewody sygnału wyjścia, proporcjonalnego do naprężenia czujnika.

Dodano po 12 [godziny] 17 [minuty]:

Serwis Vorwerku odmawia naprawy czy zbyt wysoko wycenia?
  • Poziom 21  
    Tez tak podejrzewałem tylko jak budowa jest tego mostka ?Jakie rezystancję w gałęziach do danego tensometru?
  • Poziom 13  
    Nie jestem serwisem Vorwerku, tylko użytkownikiem TM.
    Rezystancję mierzy się omometrem. "Przeżarte styki tensometru" wypada udrożnić.
  • Poziom 21  
    gbksiazczak napisał:
    "Przeżarte styki tensometru" wypada udrożnić.

A możesz opisać jak się udrażnia styki tensometru ??!!
  • Poziom 13  
    Nie jestem serwisowcem Vorwerku, tylko użytkownikiem TM w dwóch wersjach.
    Jestem też elektronikiem, który sporo styków widział (ale nie te w TM:).
    Przeważnie polega to na skrobaniu tego co powstało w wyniku przeżarcia
    aby dostać się do tego co pozostało i podłączeniu się np. przez lutowanie lub skręcanie.
    Nie jest to rada względem TM!!! (patrz wyżej) - jedynie podzielenie się doświadczeniami.