Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki odkurzacz pionowy kupić?

30 Paź 2018 19:46 825 8
  • Poziom 12  
    Witam. Dosyć mam kabla który ciągnie się za zwykłym odkurzaczem. Postanowiłem zakupić odkurzacz na baterie pionowy. Tylko jest problem bo nie wiem jaki. Mam do wydania około 1tys zł. Myślałem nad Dyson V6 slimorigin.
    Szukam czegoś co by wyciągało z dywanu okruchy i resztki które narozwala małe dziecko. Wiadomo przy dziecku dywan się trochę brudzi resztki spadaj później dziecko to jeszcze udepta i co chwilę trzeba odkurzać. Jeśli chodzi o metraż jaki ten odkurzacz by sprzątał to są to dwa pokoje 4x5m i 2 mniejsze 3x4 oraz korytarz 2.5x4.
  • Poziom 26  
    Taki odkurzacz (np. Dyson) działa wg. producenta do 20 minut.
    W praktyce może 15 min., a ładuje się kilka godzin.

To jest zamiennik miotły i szufelki, a nie normalnego odkurzacza.
  • Poziom 12  
    Aha czyli nie ma sensu się w to pchać. A jeszcze myślalem nad robotem od xiaomi vacuum gen 1. Tylko jest problem czy poradzi sobie z dywanami u mnie. O ile w większości pokoi mam płaskie dywany o tyle w korytarzu jak i w jednym z pokoi mam tego typu dywany co na foto.
  • Poziom 26  
    Taki odkurzacz "robot" potraktuje dywan jak przeszkodę i nawet nie wjedzie na niego.
  • Poziom 12  
    Czyli te roboty nie nadają się na dywany?
  • Poziom 26  
    Nie nadają się do dywanów, tylko na płaskie powierzchnie (kafelki, panele).
    Zobacz sobie w internecie zdjęcia lub filmy z taki odkurzaczem. Mają one z przodu małe delikatne miotełki, które na dywanie od razu się zablokują.
  • Poziom 12  
    Dobrze ale powiedz mi masz tego robota czy swoją opinię wyrażasz wyłącznie po zobaczeniu filmu? Pisałem do kilku osób które posiadają tego robota i ponoć daje rade.
  • Poziom 26  
    Nie mam osobiście takiego odkurzacza, ale mam do czynienia z branżą AGD.
    Istnieje jednak coś takiego, jak logiczne myślenie.
    Przyjrzyj się zdjęciu tego odkurzacza. On nie ma silnika, który zasysa powietrze, tylko szczotki, które zgarniają brud. Załóż do swojego odkurzacza szczotkę z włosiem i spróbuj odkurzyć dywan. Będzie lekko jeździć szczotką po dywanie?
    Na starym dywanie z ubitym włosiem, albo wykładzinie dywanowej owszem, z dużym oporem jakoś sobie poradzi.
    Jaki odkurzacz pionowy kupić? [/img]
  • Poziom 11  
    Co by nie zakładać nowego tematu podłączę się tu. Stoję własnie przed dylematem zakupu odkurzacza pionowego. Miałem Boscha Athlet, ale był używany ze zużyta baterią, więc szału nie robił. Chcę kupić nowy ale nie wiem jaki. Odkurzacz ma służyć do codziennego odkurzania dywanów i podłóg. Do dokładnego odkurzania mam wodnego Thomasa, jednak jego uzbrajanie i czyszczenie to koszmar, więc używam go raz w tygodniu. W pionowym ważne dla mnie jest siła ssania, aby zbierał drobne kamyczki, a nie tylko je przesuwał. I w miarę długi czas pracy. Budżet do 1500 zł, co polecacie ?