Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki odkurzacz pionowy kupić?

pitrus69 30 Oct 2018 19:46 2163 10
 • #1
  pitrus69
  Level 12  
  Witam. Dosyć mam kabla który ciągnie się za zwykłym odkurzaczem. Postanowiłem zakupić odkurzacz na baterie pionowy. Tylko jest problem bo nie wiem jaki. Mam do wydania około 1tys zł. Myślałem nad Dyson V6 slimorigin.
  Szukam czegoś co by wyciągało z dywanu okruchy i resztki które narozwala małe dziecko. Wiadomo przy dziecku dywan się trochę brudzi resztki spadaj później dziecko to jeszcze udepta i co chwilę trzeba odkurzać. Jeśli chodzi o metraż jaki ten odkurzacz by sprzątał to są to dwa pokoje 4x5m i 2 mniejsze 3x4 oraz korytarz 2.5x4.
 • #2
  arekb81
  Level 28  
  Taki odkurzacz (np. Dyson) działa wg. producenta do 20 minut.
  W praktyce może 15 min., a ładuje się kilka godzin.

  To jest zamiennik miotły i szufelki, a nie normalnego odkurzacza.
 • #3
  pitrus69
  Level 12  
  Aha czyli nie ma sensu się w to pchać. A jeszcze myślalem nad robotem od xiaomi vacuum gen 1. Tylko jest problem czy poradzi sobie z dywanami u mnie. O ile w większości pokoi mam płaskie dywany o tyle w korytarzu jak i w jednym z pokoi mam tego typu dywany co na foto.
 • #4
  arekb81
  Level 28  
  Taki odkurzacz "robot" potraktuje dywan jak przeszkodę i nawet nie wjedzie na niego.
 • #5
  pitrus69
  Level 12  
  Czyli te roboty nie nadają się na dywany?
 • #6
  arekb81
  Level 28  
  Nie nadają się do dywanów, tylko na płaskie powierzchnie (kafelki, panele).
  Zobacz sobie w internecie zdjęcia lub filmy z taki odkurzaczem. Mają one z przodu małe delikatne miotełki, które na dywanie od razu się zablokują.
 • #7
  pitrus69
  Level 12  
  Dobrze ale powiedz mi masz tego robota czy swoją opinię wyrażasz wyłącznie po zobaczeniu filmu? Pisałem do kilku osób które posiadają tego robota i ponoć daje rade.
 • #8
  arekb81
  Level 28  
  Nie mam osobiście takiego odkurzacza, ale mam do czynienia z branżą AGD.
  Istnieje jednak coś takiego, jak logiczne myślenie.
  Przyjrzyj się zdjęciu tego odkurzacza. On nie ma silnika, który zasysa powietrze, tylko szczotki, które zgarniają brud. Załóż do swojego odkurzacza szczotkę z włosiem i spróbuj odkurzyć dywan. Będzie lekko jeździć szczotką po dywanie?
  Na starym dywanie z ubitym włosiem, albo wykładzinie dywanowej owszem, z dużym oporem jakoś sobie poradzi.
  Jaki odkurzacz pionowy kupić? [/img]
 • #9
  fazer72
  Level 11  
  Co by nie zakładać nowego tematu podłączę się tu. Stoję własnie przed dylematem zakupu odkurzacza pionowego. Miałem Boscha Athlet, ale był używany ze zużyta baterią, więc szału nie robił. Chcę kupić nowy ale nie wiem jaki. Odkurzacz ma służyć do codziennego odkurzania dywanów i podłóg. Do dokładnego odkurzania mam wodnego Thomasa, jednak jego uzbrajanie i czyszczenie to koszmar, więc używam go raz w tygodniu. W pionowym ważne dla mnie jest siła ssania, aby zbierał drobne kamyczki, a nie tylko je przesuwał. I w miarę długi czas pracy. Budżet do 1500 zł, co polecacie ?
 • #10
  Moskika
  Level 9  
  Jak dla mnie fajny okazał się Well Q8 i tego wybraliśmy. Końcówka PETPRO PLUS pomoże pozbyć się z dywanów i obić sierści, włosów i zalegającego kurzu. Ma też szczotkę do kurzu i ssawkę szczelinowa - co mocno ułatwia odkurzanie każdego zakamarka, bez potrzeby korzystania z dodatkowych sprzętów. Dla mnie to spory plus. Ma też zmywalny filtr progresywny, więc świetnie sprawdza się w domu w którym są alergicy.
 • #11
  78db78
  Level 41  
  Do prawdziwego odkurzania jest odkurzacz na kablu a nie jakieś wynalazki na akumulator czy samojezdne roboty, to są modne zabawki dla dużych ,,dzieci".